Thermo-Kuras" zu, mmmk-opimlj pyjiólilkacL HOEST. KEELPIJN, GRIEP, SPIT, RHEUMATI STEKEN IN DE ZENUWPIJNEN Het THERMO-KURAS THERMO-KURAS fl.1J0 31 Thermogène ontwikkelt een wel dadige warmte, die den bloeds omloop bevordert en onmiddellijk een eind maakt aan de congestie, die verkoudheid, pijn en stijfheid veroorzaakt. Leg een vel Ther mogène op de pijnlijke plek en U kunt Uw dagelijksche bezig heden normaal blijven verrichten. Doozen a 35 en 55 cent Voor hen, die Thermogène ge bruiken bij aandoeningen der luchtwegen, waarbij het niet noodig is het bed te houden, hebben wij het Thermo-Kuras vervaardigd. Hef bestaat uit twee vellen onzer watten, die op hy- drophile-gaas genaaid zijn, en is zoodanig gevormd, dat het rug en borst bedekt. Verstelbare ban den en gespen maken het voor elke lichaamsgrootte geschikt. Voor hen, die zeer vatbaar zijn voor verkoudheid en bronchitis, is het Thermo-Kuras een onmis baar kleedingstuk en het doel matigste middel ter voorkoming van alle ziekten, die door vocht en koude worden veroorzaakt. Meedoogenloos, wreed slingert uien maal weinig te veranderen valt. Zon liaar den smaad in het gezicht, dien Ru- ook voor Stephanie en reeds heeft zij dolf haar heeft aangedaan. het besluit genomen, om zich te sehik- Stéphanie is op dit oogenblik niet de ken in haar levenslot, als zij in aan- weduwe, die troost vraagt, die troost raking komt met een man, die hart mag eischen. Ze zal rekenschap moeten en geest genoeg bezit om de scherven geven, men verlangt van haar een ver- van een kapot geslagen geluk bij elkaar klaring. te rapen en er nog iets goeds van te En Stéphanie gevoelt het als een maken, verlichting, wanneer de deur opengaat, Wanneer zij hem graaf Elemer en barones Yetsera, de moeder der von Lönyay met zijn Magyaarsch eveneens in dien verschrikkelijken nacht accent Duitsch of Fransch hoort spre- op Mayerling om het leven gekomen ken, wanneer hij haar vertelt van zijn Levantijnsche, verschijnt, eveneens ont- landgoederen in Noordelijk Hongarije, bodeii om en voor haar mag dit zoo in het land Theiss, van de eindelooze, vreemd niet lijken rekenschap te goudgele vlakten, aan welker einder de geven van het gedrag van haar dochter, bergketen der Karpaten uit den blauwen En het hart breekt haar, wanneer nevel oprijst, dan ontwaakt er iets in men haar bij het verlaten van het ver- haar binnenste. Iets dat haar herinnert trek den afscheidsbrief ter hand stelt, aan haar prille jeugd. En zij denkt aan door haar gemaal in van waanzin ge- haar moeder, voor den vleugel gezeten tuigende koelbloedigheid geschreven, in zeldzame uren van ontroering en teederheid, en liederen zingend uit het Als weduwe van den kroon- verre geboorteland, dat zij nooit geheel vergeten kon. 'prins wordt ze nog eenzamerweg, haar door de staatsraison totdat eindelijk de zon van liet voorgeschreven, is tot het wel bittere geluk ook voor haar doorbreekt. einde afgelegd. Wat er overblijft, J is een tastend zoeken naar het vluchtige TTerwijl in de buitenwereld de dolzin- geluk van oude melodieën, die ver- nigste geruchten de ronde doen, is klonken.... Stéphanie door alle hofkringen ver- Keizer Franz Joseph keurt goed, dat laten; men ziet in haar nog slechts de Elemer von Lönyay komt vragen om gevallen grootheid, de vrouw, die eens de hand zijner schoondochter. Om dit keizerin had moeten worden de we- huwelijk tot een echtverbintenis tus- duwe van den kroonprins zoo schen gelijken te maken, verheft de hardvochtig is liet leven. Ontzettende keizer den graaf in den vorstenstand. dagen zijn het voor haar, die alleen is. We schrijven dan 1900. Totdat haar ouders dezen keer als Maar koning Leopold van België laat redders in haar rampzalig bestaan een onverbiddelijk neen hooren. verschijnen. Wat bezielt den ouden monarch Haar vader, Leopold, die juist op Verafschuwt hij een morganatisch liu- dit oogenblik druk bezig is aan den welijk f Wel niemand is minder dan hij opbouw van zijn koloniaal rijk, houdt daartoe geroepen. Is het een mésalli- zich urenlang met zijn dochter bezig, ance Immers neenMogelijk een voor met wat gebeurd is, met wat er zal wendsel om haar in zijn testament moeten gebeuren. Hij kiest openlijk slechts het verplichte deel toe te kennen partij voor zijn dochter. Slechts aan zijn en niets meer. En ook haar moeder, invloed is het ten slotte te danken, dat Marie Henriette, die in haar slot te bij de begrafenis de weduwe een niet al Spa langzaam uitdooft, wil van Sté- te ondergeschikte plaats wordt toege- phanie niets meer weten. Ze gunt haar wezen. dochter het geluk niet, dat haar zelf Hij zou Stéphanie mee kunnen nemen ook al niet overvloedig is ten deel naar België, met haar dochter, maar gevallen. daartegen rijzen allerlei bezwaren en Maar de tijd snelt heen en ze ster bedenkingen. ven, Leopold, Marie Henriette, Elisa- De vrouw, die hij achterlaat, de beth, keizer Franz Joseph. Ze sleepen kroonprinses-weduwe Stéphanie, is als een wereld, een tijdperk met zich ten een gebroken glas, dat geen klank meer grave. geeft. Wanneer men echter in Weenen Ze is gedoemd te leven tusschen de vertoeft, en men wandelt op den Sem- kwaadgezinde hofcamarilla en Franz mering, dan kan 't gebeuren, dat men u Joseph, die naar het schijnt langzamer- daar de vorstin Lönyay aanwijst. Een hand toch tot de overtuiging is gekomen ernstige, maar gelukkige oude dame van de tekortkomingen, door zijn zoon van zeventig, die in de veertig jaren jegens zijn schoondochter bedreven, van haar tweede, rustige, door geen Het leven van een schaduw, die er wel stormen meer geteisterde huwelijk is, maar die men voorbijziet, waarop de gruwelijke banden, die haar aan het men niet langer acht slaat. verleden bonden, geheel heeft kunnen Maar met de jaren slijten de smarten, vergeten, en wie aan de zijde van een die een menschenbestaan zoo vaak liefhebbenden echtgenoot eindelijk het verduisteren en raken wij gewoon aan geluk ten deel viel, dat haar in de eerste zekere ^toestanden, waaraan nu een- helft van haar leven bleef onthouden. Verkrijg baar bij Apothekers en Drogisten Vreugde bereiden - Elke moeder is gelukkig wanneer ze haar kin deren met vele mooie cadeaux kan verheu gen. Hierbij mag na tuurlijk een snoezig Bleyle-jurkje of een vlot Bleyle-pakje niet ont breken. De voordeelige en practische Bleyle- artikelen zijn cadeaux. die altijd welkom zijn. biifiÏÏi«et.adreSvan den dichtst- bijzijnden leverancier aan L Zaal berg, Victorialaan t», Wassenaar Duldt geen smet op Uw schoonheid! Zorg voor een sterk en blinkend wit gebit. Laat PASTOL U daar bij helpen. Pastol is Nederlands veiligste tandmiddel krast niet en verwijdert het gevaarlijke tandsteen door oplossing de veiligste manier Doos 10 en 20 ets. Tube 20 en 35 ets. Nederlandsch Fabrikaat Kroonprins Rudolf tun Oostenrijk op zijn doodsbed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 31