DOODE OOGEN CyVlaQnificent Obsession Het noodlottige ongeluk in geschied. De schrik en de val hebben bij de jonge vrouw absolute blindheid veroorzaakt. (Irene Dunne en Robert Taylor.) Een spelerslijst van meer dan 40 personen, terwijl de voornaamste actrice, Irene Dunne, niet minder dan 38 verschillende japonnen draagt, dat alles wijst wel eenigszins op een filmverhaal, dat rijk is aan afwisselende tafereelen. Het geheel werd door Universal gemaakt naar een roman van Lloyd C. Douglas en zal in Nederland worden uitgebracht door Croeze-Bosman. «•*- liet desondanks niet aan vroolijke momentjes ont breekt. De verwachtingen, welke van deze film bestaan, zijn tamelijk hoog gespan nen, en dat, terwijl toch slechts weinigen de hoofd rolvertolkers zullen ken nen, met uitzondering dan van Irene Dunne, Betty 1'urness en heel misschien Robert Taylor. Weliswaar zijn ze geen van allen splinternieuw op het witte doek, maar hun bekendheid is werkelijk toch niet bijster algemeen. Nee het boeiende en hevig bekoorlijke van deze film schuilt dan ook voor namelijk in de voortreffe lijkheid van het liefdes verhaal, dat van het begin tot het einde door één groote, allesoverheerschen- de liefde wordt geleid. En voor dit genre heeft het groote publiek altijd nog een extra-zwakke plek in zijn binnenste. Als een man zich schuldig voelt aan het onge luk van een knappe jonge vrouw, waarop hij werkelijk verliefd is, wat moet hij dan doen Natuurlijk al het moge lijke in het werk stellen om dat ongeluk weer goed te maken. In het onderhavige geval is het echter bijna uitgesloten, omdat zij blind is geworden ten gevolge van een door hem veroor zaakt auto-ongeluk. Voor hem blijft practisch niets anders over dan de knap ste oogen-professoren te consulteeren. Die beschou wen het geval echter als hopeloos, zoodat hij met al zijn goede bedoelingen zoo goed als machteloos is. De hef de weet echter de grootste moeilijkheden te overwinnen, vooral, wanneer „geld geen rol speelt", en zoo zien we dan ook hier, dat dezelfde jonge man als het ware be zeten wordt van het idee haar te helpen en zich daar voor alle moeite wil getroosten. Dat gelukt hem inderdaad en het resultaat c.q. de belooning is tevens het einde van deze dramatische speelfilm, waarin Een, kostelijk momentje uit de film „Doode Oogen" een nachtelijke ont moeting in het hotel tusschen dr. Kurk en mr. Plezier. Als de tros wordt toe gesmeten vaart ieder zijn bestemming tegemoetdoch hoe weinigen vinden aan liet einde van de reis datgenewat zij ver wacht haddenOok Helen Hudson (Irene Dunne), die de knap ste Europeesche pro - fessoren ging raad plegen, moest zonder hoop naar haar vader land terugkeer en.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 34