DAT MAKEN WE NOC VOOR ST. NICOLAAS I WAT ZULLEN WIJ ETEN ■Illlll UHH staat uit karton, dat met hetzelfde fleurige papier wordt beplakt. Wat den rug betreft, we kunnen eenvoudig het karton buigen, ofwel twee afzonderlijke deelen nemen en deze verbinden met een stevigen reep linnen. Ook de binnen- kant wordt netjes afgewerkt met een aardig papiertje. Een gekleurd koord kan nog als versiering worden aange bracht. Tenslotte een prullen- mandje en 'n schrijfmap, die zoowel voor een heer als dame dienst kunnen doen. Het prullenmandje bestaat uit vier zijkan ten van karton, en een vierkanten bodem van hetzelfde materiaal, die alle met een fleurig pa piertje worden beplakt. Aan den binnenkant kan 'n effen papiertje komen. Ook de schrijfmap be- Zondag: Knolselderijsoep. Blinde vinken. Schorseneeren. Aardappelen. Appelmoes. Maandag: Hutspot met klapstuk. Broodschotel m. appelmoes. Dinsdag: Varkensschijf. Roodekool. Aardappelen. Dikke rijstebrij. Woensdag: Koud vleesch. Andijvie. Aardappelen. Rijstkoekjes. Fruit. Donderdag: Gebraden ribstuk. Gestoofde selderijknol. Aardappelen. Custard. Ondanks alle goede voornemens om „dit jaar nu toch eens vroeg te beginnen", zullen de zaken, ruim een week voor het Sint-Nicolaas- feest, toch wel weer zóó staan, dat er liaast-jewep-je nog van alles moet worden gekocht en gemaakt Want natuurlijk blijft niemand graag achter op surpriseavond, en een zelfgemaakt cadeautje is niet alleen voordeelig, het valt in den regel ook erg in den smaak. Ook en vooral voor kinderen kan men allerlei aardige geschenkjes uitstekend zelf vervaardigen. Ze hoeven niet veel te kosten, want, nietwaar, een kinderhand is gauw gevuld, en met wat fantasie valt er van alles te bedenken. We hebben b.v. een stukje triplex of multiplex over. Waarom zouden we daarvan niet een paar aardige speelgoeddiertjes voor de kinderen zagen f De afgebeelde eendenfamilie b.v. is alleraardigst en vraagt maar heel weinig werk. Eerst wordt de teeke- ning, vooral de omtrek, al dan niet met behulp van calqueerpapier op het hout overgebracht, waarna het bewuste eendje of gansje netjes wordt uitge zaagd een werkje, dat ook menige jongen of meisje wel kan verrichten. Het aardigste werk komt nu nog en bestaat hierin, dat het beest aan beide kanten in frissche kleuren beschilderd wordt, waarbij we natuurlijk onze fantasie min of meer den vrijen loop kunnen laten. Behalve de afgebeelde dierfiguren kunnen nog allerlei andere beesten worden uitgezaagd. In prentenboeken en dergelijke vinden we misschien wel aardige ideeën. De grootte der dieren kan naar eigen keus genomen worden. Wel zouden we aanraden, ze niet te groot te nemen, daar ze klein onge twijfeld het beste voldoen. Het hangt trouwens ook af van de dikte van het hout dat we gebruiken. Een echt aardig damescadeautje vormen de bij elkaar pas sende zakdoeken- en handschoenen-sache ts, die beide van gebloemde chintz gemaakt zijn. Dit materiaal is niet alleen fleurig, het is ook stevig en hangt niet gauw stof aan. We hebben 'nrecht- hoekigen lap noodig, waarvan een korte zijde in een punt uitloopt, voor den overslag. Is de lap precies op maat geknipt, dan nemen we een even groot stuk voering, b.v. satinet, leggen dat er op, en stikken nu het geheel in ruiten door en wel met zijden garen in bijpassen de kleur. Het sachet kan dan verder heel gemak kelijk in elkaar worden gezet en met niet te dik koord in bijpassende kleur worden afgewerkt. Een aardige knoop dient als sluiting. De afmetingen der beide sachets kan iedereen gemakkelijk zelf vinden. Het is ook al weer min of meer een kwestie van persoonlijken smaak. Vrijdag: Zaterdag: Tomatensoep. Gebakken bokking. Gestoofde bieten. Aardappelen, Gekookt spek. Zuurkool. Aardappelpuree. Gestoofde peren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 36