SARA SCUDERI de d iva Olandese u> SfofcvNCBSCK >1 Sara Scuderi en haar moeder. Or eg or to J Lelnik kijkt ecu partituur door. De zangeres Alida V Het beteekent wel iets dat een instituut als de Italiaansohe Opera thans haar negenender tigste seizoen in ons land noteeren kan. Wij, Hol landers, worden soms ge noemd de Cliineezen van Europa, en wellicht daar om ook als een soort antipoden van de chau vinisten, maar alle over drijving terzijde gelaten, het zegt wel iets dat de Italiaansohe zangers en zangeressen hun negenen dertigste Hollandsehe sei zoen volbrengen. Wij, Nederlanders, we ten den Italiaan svhen zang te apprecièeren, de „gola benedetta", de Italiaansohe keel, die, ondanks alle te- genstrevingen van diegenen, die zweren bij de onvolpre zen zangtechniek van meer Noordelijke zangers, toch haar invloed blijft uit oefenen op den smaak van een zeer groot deel van het Hollandsehe publiek en jaar in jaar uit, ondanks oorlogstijd en crisistijd, de theaters gedurende enkele maanden doet volstroomeii om te luisteren naar de taal van Verdi, Puccini, Masoagni e tutti quanti. Sara Scuderi als Mimi in de opera ,,La Bohèmede rol, die zij reeds meer dan driehonderd maal heeft gezongen. Er zijn er die de opera uit den tijd achten, die schouderophalend meenen dat zoo iets goed is voor een publiek dat minder eischen pleegt te stellen in aesthetischen zin. Denzul- ken zouden wij in gemoedc willen vragen, of zij wel eens enkele der voorstel! lingen van de Italiaansohe Opera hebben bijgewoond, denzulken zouden wij voor al willen vragen of zij Sara Scuderi wel eens hoorden zingen Waarom wordt Sara Scuderi, de uit Sicilië (Catania) geboor tige zangeres der Italiaan sohe Opera, thans terecht genoemd de „diva Olan dese" Zij heeft recht op dien titel „par droit de conquête" zij heeft zich dien veroverd in een ge stadig, ongeloofelijk hard werken en ten koste van veel inspanning. Zeker, zij heeft haar groot talent, haar prachtige stem en haar aangeboren kunstzin, haar aanleg voor hot the ater, haar koelbloedigheid zelfs, voor zoover zulks bij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 6