VERKADE thulicht KRUSCHEN merk.. WAXINE JARENLANG SLECHTE SPITS» VERTERING ZIJN HELD 't Is gezellig Nu voelt hij zich 10 jaar jonger SALTS 12 CHARMANT LR Un JONGER BUJ PAT IK TANÜEE WEB AAN G E RAOEH zoo n theelichtje. Her geeft sfeer. Maar let er op, dat U „Waxine" theelichtjes van Verkade vraagt. Dat zijn de goede, die de thee op de juiste temperatuur houden. In tegensteiiing met gewone lippenstiften geeft Tangee Uw lippen een jeugdige, natuurlijke kleur, zon der ze te verven. Tangee is geen verf, maar het bevat een wonderlijk bestanddeel, dat tijdens het gebruik haar kleur doet overgaan in een nuance, die voor treffelijk met Uw teint zal harmonieeren. Dank zij haar speciale crème-basis blijven Uw lippen zacht, jeugdig en aantrekkelijk. Tangee „houdt" ook uit stekend. Tangee Dag- en Nacht-crème vormen, dagelijks toegepast, een eenvoudige, maar afdoende schoonheidsbehandeling. ONOPGEMAAKTLippen zonder eenige make-up toonen dikwijls bleek en doen U er ouder uitzien. GEVERFD Verf geeft Uw mond iets onnatuurlijks en grofs nie mand ziet dit gaarne. TANGEEVerhoogt het natuurlijke rose van Uw lippen zonder den indruk van make-up te geven. Waar niet verkrijgbaar schrijft aan den importeur: Jacq.Mot Jr., Sarphatistraat 115, Amsterdam Sinds einde 191S tot twee jaar geleden, heb ik geleden aan een slechte spijsver tering. Ik heb alles geprobeerd waar ik maar van hoorde en toch leed ik steeds aan indigestie, pijnen in den rug en een gevoel van opgeblazenheid. Toen heb ik Kruschen Salts geprobeerd en nu zou ik er niet meer binten willen. Ik vaar al 42 jaar en ik ben gewend aan het ruwste voedsel. Kruschen heeft mijn leven tot een plezier gemaakt. Ik kan U de verzekering geven, dat ik mij nu 10 jaar jonger voel en veel frisscher. Voor die paar guldens per jaar, die Kruschen kost, zou ik het niet willen missen. J. F. B., te C." (Origineele brief ter inzage.) De oorzaak van Uw indigestie is, dat Uw inwendige organen hun werk niet naar behooren verrichten. Uw voedsel, in plaats van verteerd en door het lichaam opgenomen te worden, wordt in Uw maag en darmen opgehoopt en veroorzaakt daardoor schadelijke stof fen. Deze giftstoffen zijn niet alleen aan leiding tot lastige indigestie, maar zij ondermijnen Uw gezondheid, infecteeren Uw gewrichten met rheumatiek en jicht en maken den weg vrij voor een menigte andere ziekteverschijnselen." Kruschen Salts heeft een onmiddellijke aansporen de werking op de inwendige organen, waardoor alle schadelijke stoffen gere geld en volkomen uit het lichaam ver wijderd worden. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. (Vervolg van pag. 5) Eerst later begreep kapitein Har- court het. Er waren twee levendige, drukke jaren verstreken, er was werk in overvloed geweest en de prijzen waren steeds opgeloopen. Jimmy was nu eerste stuurman, maar trots alle vitterijen en onredelijkheden was het kapitein Harcourt niet mogen gelukken hem op werkelijke fouten te betrappen Hij behandelde zijn zoon nu als vol slagen zeeman, zooals hij dat ook andere eerste stuurlieden gedaan zou hebben, die lmn vak verstonden. „Als alles naar mijn zin gaat, blijf ik na deze reis aan wal," gromde hij op zekeren dag. „Maar alleen als ik 't schip met een gerust hart aan jou kan overlaten." „Ik geloof, dat ik de Trush nu wel voldoende ken, meneer," zei Jimmy en hij voegde er aan toe „Dat mag ook wel na negen jaar." „Je kunt een schip nooit kennen, vóór je er negen jaar het bevel over gevoerd hebt," beet kapitein Harcourt hem toe. „Misschien breng je het ooit nog eens zoo ver." De Trush voer voor een sterken wind en doorkliefde de wit-gekuifde golven op 'n woelige zee. Het was laat in het jaar en al tamelijk koud. In den diep- blauwen hemel werden de witte wolken niet kracht voortgedreven. Het schip was zwaar bevracht met een volle lading voor de huisreis en daar de ruimen niet alle goederen konden ber gen, was het dek met een groot gedeelte hiervan belast. Het was een prachtig gezicht, de stoere boot zoo door het water te zien schieten en kapitein Harcourt's koude oogen fonkelden, toen ze een walmende stoomschuit zonder eenige moeite passeerden en achter zich lieten. „Misschien moeten we hem nog op sleeptouw nemen," zei hij sarcastisch. „Vroeger was het tenminste gebruik om over den achtersteven een lijn uit te zetten als we zoo'n stinkende olie-kan voorbijgingen." Hij wreef zich in de handen van kou en wuifde het achter blijvende schip na. Jimmy sloeg hem met een flauw lachje gade. De trots van de kracht, de oude kracht Hij begreep het. Kapitein Harcourt liep via het achter dek naar zijn hut en liet zich door het luik zakken. Op dat oogenblik werd de Trush door de onstuimige zee op gelicht, schommelde even heen en weer en deinde toen weer terug. Boven het gebulder van zee en wind hoorde Jimmy Harcourt een angstigeu kreet, gevolgd door het doffe geluid van een val. En toen hij de kapiteins hut bereikte vond hij zijn vader in elkaar gezakt, zijn gezicht bleek en vertrokken van pijn, een diepe wonde in het voorhoofd waaruit bloed sijpelde en zijn handen krampachtig tegen zijn maag gedrukt. „Uitgegleden," mompelde hij on duidelijk. „Is me nog nooit gebeurd. Laat me maar even liggen. Bekommer je niet om mij, zorg liever voor het schip Jimmy riep den tweeden stuurman samen legden zij hem op bed en ontdeden hem van zijn kleeren. Hij was reeds bewusteloos voordat ze hiermede klaar waren. Jimmy was erg ouder den indruk hij kon bijna niet gelooven, dat een man met zoo'n weerstands vermogen, die nooit ziek geweest was of iets gemankeerd had, zooiets kon overkomen. Hij onderzocht zijn vader en consta teerde dat er een paar ribben gebroken waren. Het schuim stond den ouden kapitein op den mond, hij ademde zwaar en toen hij voor een oogenblik uit zijn bewusteloosheid bijkwam, klaagde hij, zijn tanden op elkaar ge klemd, over hevige pijnen in de maag streek. „Het ziet er slecht met hem uit," zei Jimmy toen hij den medisehen gids doorbladerde. „Hij zal in een ziekenhuis verpleegd moeten worden." „Misschien heeft hij buiten een paar gebroken ribben ook nog inwendige kneuzingen," zei de tweede stuurman nerveus. „Maar wat kunnen we doen We zijn meer-dan vijf dagen van huis." „Weet ik, weet ik zei Jimmy ongeduldig, terwijl hij zijn vader zoo goed mogelijk verzorgde en hierbij den gids raadpleegde. Maar hij was zeeman en geen dokter. Jimmy sliep dien nacht niet. Hij waakte bij het bed van zijn vader en wipte af en toe even het dek over om te zien, hoe de Trush en het weer zich hielden. Met tusschenpoozen herkreeg zijn vader liet bewustzijn en tierde en tobde over het schip dan zonk hij weer langen tijd weg in vergetelheid. De frissche, krachtige wind, die in de richting van de haven woei, werd iets zwakker nog voor de morgen aanbrak, en toen het begon te dagen, draaide hij schuin voor het schip. De Trush tornde met moeite tegen hem op en haar snelheid verminderde dusdanig, dat Jimmy er bijna wanhopig onder werd. „Als het zoo door blijft gaan, zijn we er over een week nog niet," zei hij bitter. Dien geheelen dag en nacht was kapitein Harcourt bewusteloos en zijn temperatuur steeg steeds. Den volgenden morgen droeg de tweede stuurman het commando aan den bootsman over, ging naar omlaag en vond Jimmy, toen hij de kapiteins hut betrad, studeerend over een kaart, die uitgespreid op tafel lag. „De wind wordt beter, mijnheer," zei hij. „We zullen de zeilen wat in moeten halen." Jimmy keek even op en staarde den man strak aan. „Ze houdt het wel," zei liij norsch. „Ik ken haar we gaan door de Straat van Beaufort." De tweede stuurman staarde hein verbaasd aan. „Dat kunt u onmogelijk doen," protesteerde hij vlug. ,,'t Is in den zomer al bedenkelijk, maar in dezen tijd van het jaar en met dit weer is het gewoonweg zelfmoord." „Dat kan wel waar zijn, maar in ieder geval ben ik de eerste niet men heeft het al veel eerder gedaan." „Maar niet met een schip van deze afmetingen en met zulk een lading," antwoordde de tweede stuurman ont steld. Jimmy Harcourt knarste op zijn tanden. „We gaan," zei hij kortaf. „Het bespaart me achtenveertig uiu'. Dé zandbanken en klippen zijn gevaarlijk, maar volgens de kaart is er water genoeg. Bovendien hebben we dan den wind mee." „Hè. kwam de stem van kapitein Harcourt zaclit vanaf het bed. „Wil je mijn schip naar de maan helpen Ik verbied het je. Toen zakte hij weer wezenloos in elkaar. Jimmy dekte hem toe, voelde zijn pols en draaide zich om naar den tweeden stuurman. Negen jaren van stipte gehoorzaamheid streden in hem met iets anders. Hij wist wat zijn vader doen zou, als. Ilij nam vlug zijn besluit. „Je houdt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 12