ZEEUWSCHE SPORT l bh-*.--' 19 Do verdediging vun Vliggingen in actio. Vlies ingen - Tern euzen 33. Vlieringen speelde op eigen terrein gelijk met Terneuzen. Uit een corner op het doel van Vlissingen ontstond het eerste doel punt van Ter neuzen. Er zit leven in den kop van 2A. De ontmoeting Hero-Breda heeft de situatie gewijzigd en mede door een groote overwinning op R.B.C. is Middelburg er weer wat beter voor komen te staan. Weliswaar hebben Breda én Hero nog steeds een punt voorsprong op Middelburg, maar zij moeten beide dat puntje nog binnenhalen. Daartegenover moet Middelburg tegen beide ploegen nog een keer den strijd aanbinden, zoodat we zouden kunnen zeggen, dat de Zeeuwsche kampioenscandidaat het lot in eigen handen heeft. Het begin was tegen R.B.C. j.l. Zondag maar twijfelachtig, doel) spoedig her stelden de Middelburgers zich en met een hooge score bleven zij baas. Het was Vogel, die domineerde in het Middelburgsehe aanvalsquintet en op zijn nijver doorzetten berustte het geheele spel van Mid delburg. Er is weer meer moed aan den kop en Zeeland ziet reikhalzend uit naar de volgende resultaten, om ten slotte eens te kunnen vaststellen of er nu toch werkelijk een kans op de bovenste plaats en een eerste-klasser is. Slecht staan de groenwitten niet, maar men overschatte het elftal niet, want de drie groote en verpletterende nederlagen, welke zij hun tegenstanders in de laatste drie weken toebrachten, werden behaald op de zwakste tegenstanders en daarom moeten de wedstrijden tegen de sterkere ploegen nog uitwijzen, hoe nu precies de kracht van het Middelburg-team is. Men denke daar wel om, opdat men straks niet onverwacht voor groote te leurstellingen kome te staan. Niettemin, het kan tot de bovenste plaats komen en daarom moet het ook. Zooals hierboven reeds vermeld nam Hero re vanche op Breda voor de in den aanvang van het seizoen geleden nederlaag. Overtuigend is de Hero- overwinning niet, maar een stap nader tot de leiders bracht ze de Hero-elf wel. Breda blijft ook nog bij Zeelandia-Goes 11. In te ver af te werken en tenslotte faalde het schot. Slechts Janisse en De Bruyn brachten het tot goede en gevaarlijke schoten, maar Bruel is een keeper, die ze ook niet zonder handschoenen aanpakt. Met een paar geannuleerde doelpunten en 'n lievigen strijd om dat ééne goaltje, dat twee punten in plaats van één beteekende, verliepen de laatste minuten onder een ongekende spanning. Doordat De Zeeuwen in Oosterhout zoo'n leelijke 9-1- nederlaag leden, is het onder aan de ranglijst meer dringen geworden. Zeelandia komt stap voor stap naar boven en De Zeeuwen zakken met een gelaten zekerheid naar beneden. R.B.C. duikelt mee en Goes moet ook niet te veel kromme sprongen doen of het zit meteen ook in de misère. Zondag zal het voor Zeelandia een belangrijke Zondag zijn en wij denken zoo, dat de groen-zwarte elf hun bestuurders eens een mooi St.-Nicolaasgeschenk zullen willen De keeper van Vlissingen redt. de bovenste drie, want Hero en Breda staan practisch nu even goed. En op de ranglijst én in het veld schijnen Vlissingen en Terneuzen even sterk te staan. Een gelijk spel na een 2-0-voorsprong der gasten wist Vlis singen te forceeren. In een wedstrijd van sterk wisselende kansen, waarbij nu eens Terneuzen en dan weer Vlissingen sterk domineerde, hebben zij gevochten om de beste van de twee middelste plaat sen op de ranglijst. Terneuzen bleef een puntje boven Vlissingen, wat o.i. ook wel de spelverhouding is. Twee elftallen, welke zoo hier en daar eens een flinke ravage op de ranglijst kunnen houden door verrassende uitslagen te bewerkstelligen en daarbij zelf noch voor-, noch nadeel hebben. Zeelandia en Goes deelden de punten na een strijd, waarin Zeelandia zich geducht geweerd heeft. De groen-zwarten waren niet fortuinlijk in hun aanvallen en Goes mag o.i. van geluk spreken, dat liet nog bij een gelijk spel gebleven is. De aanvallen van Zee landia werden tamelijk goed opgebouwd en hun aantal was grooter dan dat van Goes, maar Goes was voor het doel veel gevaarlijker. De aanval van Zeelandia werd niet afgewerkt of men probeerde Nog een moment uit deze ontmoeting. offreeren, in den vorm van een overwinning van R.B.C. De Zeeuwen zullen liet waarschijnlijk tegen Hero niet bolwerken en dan komt Zeelandia meteen twee plaatsen naar boven. Zou er een mooiere verrassing voor de Zeelandia-supporters te bedenken zijn De Zeeuwen moeten langzamerhand ook de beenen strekken en probeeren wat meer naar de bovenste regionen te komen. En zoo ontbreekt het voor de Zeeuwsche tweede klassers niet aan spanning en de komende weken kunnen nog groote verrassin gen brengen. een pittig gespeelde tweede help. wist Zeelandia den gelijkmaker te scoren tegen Goes. Links: Overzicht tijdens dezen wedstrijd. Rechts Ooesehe keeper keert een aanval van Zeelandia. De

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19