Zeeu wsc h Ni euws ZEEUWSCHE OMROEP De afdeeling Vlissingen van de Nederlandeche Padvindsters organiseerde een tentoonstelling van de door haar te verdeelen St.-Nicolaascadeaux voor de armen. Te Goes is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een tot garage omgebouwde kerk, die totaal uitbrandde. Een kijkje op de voorzijde, waar alleen nog een. stuk van den gevel overeind bleef. Een foto van de inwendige, ruïne een 14-tal auto's werd door den brand vernield. Hallohallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg, dat de oudheidskamer begiftigd is met een zeer hoogbejaarde tafelpiano. 't Gerucht, dat vertegenwoordigers van een wormkoekjesfabriek reeds 'n bod op de aanwinst deden, moeten wi j tegenspreken Onze correspondent in de Zeeuwsche hoofdstad meldt ons, dat een jongeling op de Markt betrapt is op het wegnemen van een fleschje eau de cologne uit een kraampje. Bij zijn verhoor bleek, dat de knaap langs homoeopathisclien weg in een goe den reuk bij politie en justitie wilde komen Men telegrafeerde ons uit Zierikzee, dat ten gevolge van mist de vrachtboot „Schouwen-Duiveland" op den dam van de tramhaven te Anna Jacoba-polder is geloopen, waardoor vier tramwagens met uien overboord zijn gevallen. Om te beletten, dat het bij dit weer heelemaal snert zal worden, neemt men bij het transport van groene erwten de grootste voorzichtigheid in acht. De Middelburgsche politie treedt mo menteel streng op tegen degenen, die in strijd met een artikel van het melk- besluit melk afleveren anders dan door kranen. Behalve 'n melkboer zijn er ook reeds tientallen koeien geverbaliseerd Te Hansweert heeft het plaatselijk muziekkorps niet minder dan zes klari netten ten geschenke gekregen. De liefhebbers van groote-trom-mu- ziek, beducht dat het overwicht van hun bemind instrument in het gedrang raakt, moeten besloten hebben, een tweede rom-bom aan te schaffen. Aangezien zij de groote trom kunnen roeren en de massa daar zeer gevoelig voor is, moeten zij o.i. wel slagen. Men schrijft ons uit Vlissingen. dat Sinterklaas dit jaar geen officieel be zoek aan de Scheldestad zal brengen. Zwarte Piet's zakken waren niet groot genoeg om er alle stoute Vlissingers in op te bergen. Uit Arnemuideu seinde men ons, dat een juffrouw, die met, behulp van een oude tante, 'n zeem en 'n stoel een wandspiegel onder handen nam, ter aarde is gestort en nu het bed moet houden. De romantiek der spiegelgevechten keert weer terug! Te Colijnsplaat heeft in een vergade ring van de ijsclub een lid het idee ge propageerd om, indien mogelijk, de feesten ter eere van het huwelijk der prinses op het ijs te houden. Hoe 'n zwak de ijsclub ook voor het club-ijs heeftdit voorstel werd ver worpen. Men mag niet riskeeren, dat met de temperatuur de stemming onder nul zakt, of dat liet, zou worden, wat men in den volksmond met „kouwe beenen" aanduidt. ....die ook in Vlissingen de winkels bezocht.... en de jeugd op een ruime keuze van lekkernijen vergastte. Te Axel is uit de keet van de werk verschaffing een groote slinger gestolen. Daar het een algemeen belang is, dat de meuschen in de werkverschaffing wel him slinger hebben, is een uitgebreid politioneel onderzoek in gang. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, damer en heeren St. Nicolaas op doortocht in Zeeland Onder blijde belangstelling van de jeugd arriveerde de goede Sint in Middelburg op Zaterdag 28 November.... Rechts....en een groote menigte wachtte den kindervriend op.... Rechts De knapenverceniging Samuel te Wemeldinge vierde Vrijdag 27 No vember haar vijftigjarig bestaan onder groote belangstelling der dorpsgenoot en.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25