ssas» B GEBISMUREERD ROL maakt ze gaaf en zacht Hoest bil kinderen ampo lucht op en geneest I Echt en goed Indien Uw maag ongesteld is gaat alles verkeerd MAGNESIUM 27 „Een fijne wollen jumper, een sjaal, een gebreid kinder pakje, een mooi wollen mutsje, je kunt het allemaal werkelijk het beste zelf wassen, als je maar Koudwater Lux gebruikt. Dan heeft de wol absoluut niets te lijden en blijft heerlijk soepel, zacht en donzig, zelfs na herhaal delijk wassen. En het is helemaal geen moeite, Lux lost in een ogen blik op, zelfs in koud water; zodoende behoef je het goed nooit aan het gevaar van een heet sop bloot te stellen. Ook is Lux volkomen veilig voor het teerste wol len goed, want het bevat niets dat de fijne dra den zou kun nen aantasten." KOUDWATER LUX is inderdaad het enige middel om wollen goed snel en veilig te wassen. Wrijven is geheel overbodig en alleen als U Koud water Lux gebruikt is U zeker dat alle zeep resten die de wol stug maken en doen ver kleuren vol ledig worden uitgespoeld. VEILIGER DAN VEILIG... EN VLUGGER DAN VLUG Maar zelfs Clara moest toegeven, dat 't prettig was, na den zeer soberen en onaantrekkelijken maaltijd, zich op een soort bed uit te strekken. De matras was hard, 't kussen dun en klonterig en de dekens waren ruw, maar dat deerde niet zij kon tenminste liggen en zij vond warmte in de nachtelijke kou der bergen. En geen hunner, daar binnen, schonk de eerste acht of tien uur veel aandacht aan de onmiddellijke omgeving. Buiten werden de sterren, omstreeks middernacht, afgedekt door nijdige, snel voortdrijvende wolken, er schoot wind uit, die een stortregen bracht. Jerry deed zijn oogen open, gewekt door de kou en den regen. Eerst dacht hij, dat hij droomde dat hij de dagen en nachten doordroomde van dien nooit meer te vergeten tocht. Maar die. droom verbeelding kon zijn denken niet lang verwarren. 'tWas geen droom, dat hij rilde van de kou. 't Was geen droom, dat de regen in zijn gezicht plenste. En 't was ook geen droom, dat zijn handen en beenen pijn deden en stijf in de knel zaten. Maar de slaap had hem zoo verfrisclit, dat hij spoedig begreep, waar hij aan toe was. Hij wrong zich op, en half zittend, half liggend wist hij tot vlak bij de hut te komen. Ontsnappen was natuurlijk onmogelijk. Maar 't was hem te bar, als hij niet ergens een beetje dekking vond. Na pijnlijk wringen en schuiven vond hij iets, aan den luwen kant van de liut, tegen den muur. Hier voelde liij den wind niet en slechts nu en dan viel een droppel regen op hem neer. De slaap wou niet zoo aanstonds komen. Hij luisterde naar het gekraak van het lage berggeboomte. De flitsen weerlicht deden hem zien, dat het huisje beschut werd door dicht struikgewas. Ongetwijfeld een schuilplaats. Hij wachtte ongeduldig van den eenen lichtflits tot den anderen, tot zijn oogen, die door 't donker trachtten heen te boren, een ander licht gewaar werden. 't Bleken vele lichten te zijn, een optocht, die voortschoof in de verte. Misschien op een anderen bergtop, dacht Jerry en toen kwam er opeens een schicht van begrijpen door hem, even prikkelend, even openbarend als de lichtscheuten der natuur. De voortsehuivende lichten, die hij in de verte zag, waren koplichten van auto's, die voortreden over een verren hoofdweg. In den morgen kwam Pascoe buiten, om Jerry van zijn boeien te ontdoen. „Sta op," commandeerde hij. Jerry gehoorzaamde. Iedere beweging deed hem pijn door de stijfheid van zijn armen en beenen. Jerry had kou gevat door het slapen op den grond in kou en onweer. Alles deed hem zeer en zijn keel was pijnlijk droog. ,,Ik snap niet, waar ze je voor mee gebracht hebben," mopperde Pascoe. „Maar nu je er eenmaal bent, zal ik wel zorgen, dat je je kost en inwoning niet voor niemendal krijgt." „Ik hoef geen kost en inwoning te hebben." „We moeten zoo vaak dingen aan nemen, die we niet hebben willen. Ga nu maar gauw naar binnen en geef eens een staaltje van die handigheid in 't huiswerk, waar je zoo op gebluft hebt. En wees voorzichtigWe zijn ge wapend. We zijn drie tegen één. We moeten je los laten loopen, anders kun je niet werken maar je hoeft niet te probeeren om weg te komen. We hebben je weer te pakken voor je honderd meter ver bent, en ik ver zeker je, dat je dan lang niet gelukkig bent. We zitten niet te dik in onze pro viand en ik voor mij heb liever géén vier monden om den boel op te eten. Dus pas maar op, jongmensch." Het, ontbijt mocht niet buitengewoon smakelijk heeten. Er waren kleffe, bleekf* pannekoeken, in ranzig spek gebakken, dat in een blik had gezeten. Er was vleesch uit blik en er was iets dat naar koffie zweemde, en een tikje geniet baarder was gemaakt door melk uit blik en suiker. „Je hakte zoo op, dat we 't hier zoo fijn hadden ingerichtspotte Clara Bradley. „Aan die grootspraak van jou te hooren zou een mensch zeggen, dat 't zooiets zijn moest als 't, Grand Hotel. Bah!" Zij gooide een kledderigen panne- koek naar 't fornuis toe. „Al/4 je 't niet beter kunt dan zoo," riep ze Jerry toe, „mag Pascoe voor mijn part zijn gang gaan met je." „Stil, Clara," beval Joseph Bradley. „Mopper als je begraven wordt Ik vind 't óók niet veel zaaks, 't Is haast niet te genieten. Maar we hebben niet anders. We zitten hier nu eenmaal, dus moeten we 't er maar mee doen. Dus eet door, en stil ook. anders zal ik 't je leeren." „Moet je hèm hooren Clara's stem klonk ruw, ordinair. Jerrv kon zich haast niet indenken, dat die heks nie mand anders was dan de wel knappe, goedgekleede en welgemanierde vrouw, die hem in Chicago in dienst had ge nomen. „Nou, léér 't me dan eens Pascoe schoof zijn stoel achteruit en stond op. „Nu zal ik eens wat zeg gen. Jullie houden je stil, allebei. Als we hier dan toch leven moeten, zullen we 't tenminste zoo rustig mogelijk zien te doen. Ik wil niet hebben, dat jullie mekaar ieder oogenblik in de haren vliegen. Verstaan En hij liep naar buiten, alsof het onderwerp voor hem was afgedaan, tegelijk met het mislukte ontbijt. Joseph Bradley stak zijn pijp aan. „Laat je personeel nu maar aan 't werk gaan," smaalde hij. „Zou je 'm maar niet met de slaapkamers laten begin nen Met pijn in al zijn leden, maar ge hoorzaam uit dwang, om de revolver, die Joseph Bradley op tafel bij de hand had gelegd, ging Jerry aan 't werk. De uren verliepen met looden schreden Jerry maakte de bedden op, waschte de paar kopjes en borden en pannen af, en veegde den vloer. Pascoe en Clara waren bijna wild van zenuwachtigheid. Clara ging op haar krib liggen en probeerde te slapen, schoot dan weer overeind en bewerkte haar gezicht met cold cream. Joseph Bradley, die maar zat te rooken, plaagde haar ruw. „Veeg dat vuile goed toch van je gezicht af. Je lijkt er nog gerimpelder mee, dan je al bent." Vervolg op pag. 34. Handen rood en ruw Doos 30, Tube 45 ct Bij Apoth. en Drogisten. IIui 7pnuufPn komen,otrust,•?'- UW Z.GIIUWGII meeren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct, Bij Apoth. en Drogisten Het borstje inwrijven met Dam po. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhagc in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 f>er kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van poste abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Jnterr. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Intcre. >0540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT. Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HER TOGEN BOSCH. Stationsweg 27. Telcf. lntere. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VUSSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn. Does60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 eu 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekeningdragen van den fabrikant A.Mijnhardt. Indien l* slecht gehumeurd is en de ge ringste kleinigheid U buiten Uzelf doet geraken, dan is het in negen van de tien gevallen, dat Uw maag er de oorzaak van is. De eerste teekens een gevoel van bezwaring of pijn na de maaltijden, hoofdpijn, slaperigheid mogen nimmer verwaarloosd worden, want zij toonen aan een overmaat van aciditeit der maagsappen, die aanleiding kan geven tot zeer ernstige bezwaren, zooals dyspepsie of maag ontsteking. Een kleine hoeveelheid Gebismu- reerd Magnesium in een beetje water maakt de overmaat van aciditeit, die de oorzaak van Uw spijsverteringsstoornissen is, onscha delijk, doet het gisten van Uw voedsel op houden en brengt dadelijk alle maagpijnen tot bedaren. Indien Uw maag U doet lijden, dan kunt U weder een goede spijsvertering en een goed humeur terug krijgen dank zij Gebismureerd Magnesium. Gebismureerd Mag nesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a fl.per flesch, of f 1.75 per groote flesch die voordeeliger is. Voor Uw Maag

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27