VOOR DE DECEMBER-FEESTDACEN I Zijn we tot de conclusie gekomen, dat, in verband met de komende feestdagen, onze garderobe eigenlijk wel eenige uitbreiding beboeft, laten we dan ook meteen zoo practisch zijn om rekening te bouden met bet buitenkansje, dat het gros der meer gekleede japonnen dit seizoen zoowel voor middag als avond geschikt is. Zoo zeldzaam de gelegen heden zijn om te pronken met uitgesproken avond-toilet, zoo groot is de kans, dat het gekleede middagjaponnetje behoor lijke diensten bewezen heeft, voordat het uit de mode raakt. Even voornaam als eenvoudig is bet model van bet eerste plaatje, waarvan de groote aantrekkelijkheid schuilt in de onberispelijke coupe. In plaats van den wèl zeer aparten, maar van den anderen kant toch ook wel wat opvallenden rand tijgerbont kan langs den zoom ook uitstekend fluweel aangebracht worden. De combinatie van wijnrood met rand van een nuance donkerder fluweel zal het buitengewoon goed doen. Prachtig in stijl is het renaissance-sieraad, dat juist zulk een eenvoud vraagt om goed tot zijn recht te komen. Het tweede plaatje brengt een tailleur du soir van donkerpaarse moiré-zijde. Ook hier moeten materiaal en coupe het doen en blijft de garneering beperkt tot enkele kunstig bewerkte, ver gulde knoopen. Is kant altijd direct een tikje gekleeder, het derde toilet kan toch ook best dienst doen voor 'n dinertje of den schouwburg, terwijl 't van den anderen kant ook op groote Kerst- of oudejaars- partij 'n goed figuur zal slaan. Ten slotte gekleed licht japonnetje, dat het héél jonge slanke vrouwtje uit stekend zal kleeden en dat zijn groote aantrekkelijkheid vooral ontleent aan de uit gesproken vrouwelijke noot, die de ruches van zijde en kant het geheel geven. Dit is nu wèl een van die toi letjes, die slechts een heel enkel keertje kunnen dienst doen, maar. verliest het gros der vrouwen zoo nu en dan niet eens graag alle practische overwegingen uit het oog ter wille van een charmant, flatteus geheel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38