HET FEIJENOORD-STADION (De wachtende „arena" NA AP DE TPEINEN i Met manshooge letters staat het daar Stadion Feijenoord. In Rotterdam-Zuid, op de grens van IJselmonde, tusschen Kreekweg en spoorbaan, rijst op het open veld het nieuwe Feijenoord-stadion als een enorme „kuip" aan de. luchten. Het is een machtig en imposant bouwwerk, van beton, ijzer en glas, waaromheen tweeëntwintig torenhooge trappenhuizen. Door die trappenhuizen komt het publiek, na de buiteuhoofdtoegangen te zijn gepasseerd, voor het grootste deel de „arena" binnen. Een klein deel voor de gelijkvloersche staan plaatsen betreedt de beneden-ingangen. Is men binnen het stadion, dan kan ook hier de indruk grootseh en overweldigend genoemd worden. Geheel in 't rond en amphitheatérsgewijs wordt het groene, liquide speelveld, dat daar ligt als een glanzend natuurtapijt, omgeven door de breede vakken der tallooze zit- en staanplaatsen, die in twee verdiepingen omhoog gaan. Om dat zacht-groene veld donkert de breede sintelbaan, welke tijdens de voetbalwedstrijden bezet is door een demontabele houten tribune, die 7248 bezoekers kan bevatten. Daarvóór vindt men nog de z.g. ingegraven plaatsen. Er zijn in het Feijenoord-stadion 48592 zitplaatsen en 12699 staanplaatsen (achter de goals). In totaal kan het dus 61291 bezoekers bevatten. Aan de spoorbaan-zijde, die door de insiders de K.N.V.B.-zijde wordt genoemd, bevindt zich het overdekte gedeelte en het z.g. eere-terras, met drie rijen van 24 fauteuils, verder het vak voor de pers, enz. Het is de bedoeling geweest van de architecten, de heeren Brinkman en v.d. Vlugt, om het talrijke publiek zoo dicht mogelijk rond het speelveld te scharen en dit is aan deze technici uitstekend gelukt. Waar men ook zit, het gezicht is van alle plaatsen af uitstekend te noemen. We stellen ons dit reuzen-stadion reeds voor, geheel bezet niet enthousiaste sportliefhebbers, die vol aandacht en spanning het spel volgen. Het zal zijn als een bewogen zee van menschen, waaromheen van den bovensten rand de vele staande vlaggen (op eiken vlaggestok werd een bliksemafleider aangebracht) kleurig wapperen. be voorzitter van Feij enoord, de heer Zand vliet, die met de overige leden van het bestuur zoozeer voor 't nieuwe stadion ijverde. Het speciale Stadion-stationnetje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 6