Een der tweeëntwintig trappenhuizen. Een ileel der arena". Een type badkamer cour de spelers, met douches en voetbaden. Op liet. glanzend groene „tapijt" zullen dan de spelers, met hun frissche shirts, in levendigen strijd gewikkeld zijn, door dat spel zoo goed den „strijd des levens" weergevend, met al zijn moeiten en tegenstand, die daar moet overwonnen worden Over de outillage van het interieur kunnen wij nog het volgende mededeelen Aan de K.N.V.B.-zijde, waar de hoofdingang zich bevindt met zijn hekken en dertien loketten en het mans-liooge opschrift „Feijenoord-Stadion", treft men allereerst de riante hall aan voor de officials, voorts links een groot restaurant. Aan den rechter kant zijn de ruime kleed- en badkamers voor de spelers, de kleinere voor de scheidsrechters, de radio kamers, dokters- en politie-kamers, ja, zelfs is er een arrestantenlokaal voor al te overdreven en thousiasten of ernstiger delicten-bedrijvers In de z.g. entre-sol vindt men nog een ontvang kamer, groote koffiekamer, perskamer en sanitaire afdeelingen. Aan den overkant, aan de Feijenoord-zijde (Kreekweg); waar ook de oefenterreinen liggen, zijn de diverse localiteiten van had- en kleedkamers voor de Feijenoord-mensclien, alsook kantoren, restaurant, enz. En hiermede hebben we slechts enkele grepen gedaan uit de verscheidenheid van vertrekken, die alle, zelfs de cel voor arrestanten, centraal verwarmd zijn. Vermelden we nog, dat er in de hoogste tribunes tien hangende buffetten werden aangebracht, als mede sanitaire inrichtingen. Zóó staat daar thans de reus te wachten op de tienduizenden bezoekers, die het stadion zullen bevolken en er hun sportambities kunnen vieren en hun enthousiasme uiten, die er kunnen genieten van het populaire spel, dat zooveel goede eigen schappen bevordert en zooveel kwade tegengaat. Waarschijnlijk zal het stadion niet eerder dan in Januari a.s. worden bespeeld. Rotterdam kan met recht trotsch zijn op deze grootsche „arena", die in alle opzichten up-to-date genoemd kan worden en die wordt omgeven door prachtige, ruime toe gangswegen, waarover men te voet, per tram of bus of eigen auto het stadion bereiken kan, evenals nog per trein, ten behoeve waarvan het zoo aardige en moderne Feijenoord-station werd gebouwd. Tenslotte zullen ruime parkeerterreinen aan wezig zijn. De kwestie hierover is gelukkig van de baan. We herinneren er nog aan, dat de architecten waren Brinkman en v. d. Vlugt en dat het bouw werk in ongeloofelijk kor ten tijd door de firma Van Eesteren werd uit gevoerd, een prestatie, waar wel even de aandacht op mag worden gevestigd. De directeur van het stadion is de heer J. Hylke- ma, de vroegere secretaris van den Nederl. Voetbal bond, die wordt bijgestaan door den oud-inter nationaal D. Lotsy, welke heer ons rondleidde en alle gewenschte inlichtingen op de meest sympathieke wijze verstrekte. Wij wenschen de populaire Rotterdamsche voet balclub Feijenoord, haar kranig en vooruitstrevend bestuur en uitnemende spelers, alle succes toe met haar stadion voor plaatselijke, nationale en inter nationale voetbalwedstrijden en andere sportge beurtenissen dat er inderdaad zijn mag d. H. Be directeur van het stadion, de heer Hylkema met dophoed), zijn staf en onze redacteur. Een praetische kleedkamer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 7