17 JJa's niet heelemaal goed. ingewikkelder verkeersvraagstukken een der hoofdschotels vormen van de gezamenlijke oefeningen, omdat de rijksveldwacht zoowel bij voorkomende verkeersregeling als bij weg-ongevallen wel heel ver trouwd dient te zijn met ieder détail van de steeds uitgebreider voorschriften. En niet zonder leedvermaak hebben we kunnen constateeren, dat zelfs voor een politieman de verkeersproblemen niet zonder geheimen zijn. En als er bekeuringen zouden zijn uitgedeeld, dan waren er misschien de besten van het keurkorps op den bon gekomen. Nu moeten we eerlijkheidshalve toegeven, dat de oefening, die we bij woonden, gehouden werd op een kruispunt van vijf wegen, een geval dat zich in de praktijk maar zelden zal voordoen. En hier kwamen de politiemannen dan ook letterlijk oogen en handen te kort en de weggebruikers (in dit geval ook politiemannen) kwamen hier evenzeer voor puzzles te staan als de verkeersregelaars. Nog eens niet zonder leedvermaak hebben we dat aangezien en we zullen er ons op beroepen, als we zelf eens op overtreding worden betrapt Vooral de komende feestdrukte, waarin de Zeeuwen zich hun aandeel niet zullen laten ontgaan, zal allicht ook in onze provincie- de verkeersmoeilijkheden nog aanmerkelijk vergrooten. De rijks politie is paraat. Dat bewijzen ons de ernstige oefeningen, die we volgden, en waarvan onze foto's een levendig beeld geven. Mwstig te midden der woedende baren." t Valt niet mee onder het oog van de superieuren. Daar zal ik probeeren dom te glippen. liet terrein van den verkeersagent wordt afgebakend.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 17