De installatie van den padvinder. Den jonkman wordt water over de handen gegoten, als symbolische handeling, waardoor hij gewasschen wordt van vroegere smetten. Het afleggen der padvindersbelofte. voorbereiding van de voorjaars- en zomer-activi- teiten op het buitenspoor. Gelukkig komt liet publiek meer en meer tot de erkenning, dat het padvinderswerk niet maar een vrije-tijd-bezigheid is zonder meer, maar dat het „spel van verkennen" den jongen wil helpen een kans te krijgen om een gelukkig en succesvol burger te worden, doordrongen van het ideaal van dienst vaardigheid voor anderen. De beste erkenning hier van is wel het feit, dat H.M. de Koningin zich niet alleen bereid heeft verklaard het beschermvrouwe schap van „De Nederlandsche Padvinders" op zich te nemen, maar ook dat van de wereld-jamboree, welke in 1937 op Vogelenzang gehouden zal worden. Een geste, die door de padvinders van de geheele wereld met vreugde is begroet. De nachtwake van den padvinder alvorens hij tot de installatie van voortrekker wordt toegelaten. regelde tijden komen de questende voortrekkers - evenals koning Arthur en zijn paladijnen om de Ronde Tafel bijeen voor een uitwisseling van de door hen opgedane ervaringen. Het feit, dat deze handelingen een plechtig, maar kameraadschappelijk karakter dragen in de sfeer van het romantische ridderleven, zooals de jongens dat zélf in hun stanilokalen doen herleven, geeft een eigen accent aan deze ceremoniën, die tot de jongens spreken en hen moderne ridders doen voelen, die him taak van dienstvaardigheid uitdragen in hun dagelijksche leven. Het maken van vuur door middel van wrijving, volgens de methode der Noord- Amerikaansche In dianen. r!ooals de edelknaap in vroeger dagen den voor avond van den dag, waarop hij den ridderslag zou ontvangen, in vigilie of nachtwake doorbracht. zoo overweegt thans een padvinder, alvorens hij tot de installatie van voor trekker wordt toegelaten, in stilte en gepeinzen, wat hij tot nu toe met zijn leven deed en hoe hij, van nu af aan, in de toekomst hoopt te handelen. Daar toe krijgt hij van zijn borg een aantal vragen van den Chief Scout voor zich en ondergaat zijn vigilie. Heeft hij deze met zijn handteekening bekrachtigd, dan heeft den volgenden dag in tegenwoordigheid van alle geïnstalleerde stamleden zijn installatie plaats door den ohbaas. Bij deze plechtigheid is het aloude gebruik in eere hersteld, dat den jonk man water over de handen gegoten wordt, als sym bolische handeling, Waar door hij gewasschen wordt van vroegere smetten en rein tot den ridderslag toe gelaten wordt.Daarop volgt het afleggen van de pad vindersbelofte, zooals die internationaal eensluidend is vastgesteld. Geïnstalleerde voortrek kers mogen zich dan als taak een „quest" kiezen, die als 't ware een onder zoekingstocht door het maatschappelijk leven is, in het bijzonder belicht door één der tien artikelen der padvinderswet. Op ge-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 3