„DE LIJSTER" VERONGELUKT De omgekomen werktuigkuh dige, de heer Verkerk. l)e heer Van Bemmel, marco nist. overleed aan zijn ernstige wonden Gezagvoerder Uautzmayer Het Ook de vlieger Don Juan hij de ramp het leven. la Gierva kwam om het leve De brandweer rond de lugubere resten van den eens zoo trotsehen vogel". Plotseling waren er dien dag de bulletins, met de noodlot-tijding, dat een der prachtige „vogels" van de „K.L.M." in de onmiddel lijke nabijheid van het vliegveld Croydon" omlaag was gestort en als een fakkel in den brand gevlogen, met het ergst, denkbare gevolg bijna alle inzittenden, veertien van de zeventien personen, jammerlijk omgekomen Een schok van ontsteltenis is door het land ge gaan, gepaard met gevoelens van innige deelneming met de slachtoffers en hunne familieleden en óók met de kranige die door dit ongeval weer zoo tragisch werd getroffen. Behalve bijna alle passagiers, waaronder de Nederlander ir. A. van Donkelaar, kwamen, zooals we weten, de gezagvoerder, piloot Hautzmayer, en de werktuigkundige, de heer Verkerk, om het leven, terwijl de heer P. van Bemmel, marconist, en de stewardess, mej. Bongertman, gewond werden. Eerstgenoemde is thans ook aan de bekomen ver- De om het leven gekomen Neder- lanilsche passagier ir. A. van liau L'pl/if' y De stewardess, mej. Bongertman, die licht gewond werd. wondingen overleden, zoo dat het aantal slachtoffers tot vijftien is gestegen Mej. Bongertman maakt het góed. Vergeleken bij het vorige jaar heeft de ,,K. L. M." niet ongunstig gevlogen. Het is daarom wel zéér te betreuren, dat thans, De ruïne van nu het jaar ten einde spoedt, een ongeluk van zulk een omvang onze over de heele wereld geprezen ,,K. L. M." nog moest treffen. Maar we weten het noodlot is steeds, onzicht baar, aanwezig. Het greep plots dien grooten „vogel", product van vernuft en energie, in zijn monsterachtige klauwen en deed hem machteloos neerstorten Wij hopen echter twee dingen liet huis, waarop de „Lijster" neerstortte. Op de eerste plaats, dat de nabestaanden der omgekomenen de kracht zullen vinden om dit leed te boven te komen en vervolgens, dat de „K.L.M. met betrachting van zoo mogelijk nóg perfecter veiligheids- en voorzorgsmaatregelen, haar kranigen, glansrijken weg mag vervolgen, ten bate van het wijde wereldverkeer en tot eer van het geliefde land, waarvan de Hoogste Vrouwe haar innig deelnemen betuigde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25