VA het geschenk EEN KERSTNACHT IN EEN DONKER LAANTJE Dampo een„SWAN PEN Met 50 reductie naar Mooi Frankrijk Ruwe huid PUROL <£>eneesmttJbelen <§eneestoij?en Overspannen? Verkoudheid MIJNHARDT'S laxeer- ta bietten 26 Een geschenk dat zich uit duizenden onderscheidt exquisiet en van blijvende waarde. De meest vol maakte vulpen het ge schenk zonder weerga. Onbeperkte garantie voor goed schrijven en niet lekken RUILING VAN DE GOUDEN PEN BINNEN 4 WEKEN TOEGESTAAN ,SWAN" vanaf ƒ7.75 „BLACKBIRD" de beste vulpen na de ..Swan vanaf f 5.50 ALOM VERKRIJGBAAR Hoofd-Agentschap VULPEN IMPORT MIJ VH GEBR. POLAK VAN HOGENDORPSPLEIN 24 - ROTTERDAM Gebruikt steeds t6WAN inkt Annonces betreffende worden 111 dit blad slecbts opgenomen, indien ztj vooraf voorzien zijn van bet stempel „Geen bezwaar' tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Genees middelen en Geneeswijzen, waarvan liet «Secretariaat is gevestigd «Segbroenlaan 33, •s-Gra venbage. Vervolg van pag. 17 Verder was deze brief onleesbaar ge worden door de vouwen. Maar Joe Harrison kende de rest wel uit het hoofd. Hij sloot de brieven weer weg, schonk zicli opnieuw een glas wijn in en dronk het in één teug leog. Toen keek hij niet gefronste wenkbrauwen naar den liaard. Hij brandde te hard, hij had het. warm. Buiten klingelde de klok half twaalf. Hij luisterde ernaar met opgeheven hlik. Toen de laatste klank was overgedreven, liep hij aar zelend naar de deur. Het was warm. Ken beetje frissclie lucht zou hem goed doeu. Hij kon den tuin even door wandelen. Of den neg naar 't dorp een eindje op. En dan slapen, vergeten.... Hij schoot in zijn jas, deed een dikke bouffante 0111 en daalde de trap af. Een oogenblik later viel de buitendeur dicht rpien minuten van ..Nightingale t'ot- tage" verwijderd zaten twee jonge mensehen, bij 'n kleinen, eenvoudig ver sierden Kerstboom, zich eveneens te verdiepen in herinneringen. Ruth had zich geen heerlijker Kerstavond kunnen wenschen. Zij hadden prettig gedineerd en toen alles aan kant was, hadden zij zich bij den Kerstboom neergezet. De herinneringen kwamen vanzelf aan- wieken op de droomende klanken van den klokketoren, op het gerucht van j een eenzamen voetstap daarbuiten en op 't zachte suizelen van den wind, die langs de blinden streek. Herinneringen aan de school, aan een stoeipartij op de speelplaats en aan een enkele wande ling, toen ze wat ouder waren geworden. Kleine gebeurtenissen en verdrietelijk heden, samen beleefd en gedeeld, een woord en een blik, alles onbelangrijk op zichzelf, kregen thans elk voor zich een bijzondere beteekenis. ..Ik herinner me nog. zei Lester. ,.Kn weet je, waar ik nog vaak aan teruggedacht heb f" zei Ruth op haar beurt. Dan lachten ze allebei, of trok ken een ernstig gezicht, net naar den indruk, dien zoo'n oud verhaal op hen maakte. „Waar blijft de tijd?" zuchtte Rutli. „Zes jaren en ik herinner het. me nog als den dag van gisteren, dat je vertrok. We zijn oml voor we het weten." „Zoo is het," beaamde Lester pein zend. Hij dacht aan Joe Harrison. Hij had herhaaldelijk aan hem gedacht dezen avond. Aan hem en aan Ruth. De gedachte aan oom Joe hinderde hem, hetgeen te zien cv as aan zijn gezicht. Hij vond het bijna angstwekkend, dat iemand zóó haten kon en het stemde hem ellendig te weten, dat hij zelf het voorwerp was van dien haat. Zijn familie moest wél veel aan hem misdreven hebben, dat hij zelfs de dooden nog niet vergeven had „Wat kijk je ernstig," lachte Ruth eensklaps. „Je zit me al vijf minuten aan te staren en zegt geen woord. „Ik dacht aan Joe Harrison." „Zoo'n hartelooze oude manviel zij verontwaardigd uit. „Het irriteert je natuurlijk, dat je zoo hondsch af gewezen bent. Denk er maar liever niet meer aan, Lester. Nog een kopje thee Bedrijvig stond ze op. „Draag," antwoordde hij. „Je hebt gemakkelijk praten," ging hij voort. „Dénk er maar niet meer aan. Maar dat gelukt niet altijd, weet je. Ja, als het een wildvreemde betrof. Maar hij is de broer van mijn vaderen het eenige familielid, dat ik op de wereld bezit." Zij knikte ernstig. ,.lk Ingrijp je. Ik zou het misschien óók zoo voelen. Maar wie weet misschien komt het toch nog in orde. Anders zou het jammer zijn van de verre reis, die je voor de kennismaking hebt ondernomen." „Neen, dat niet," verzekerde hij met een lachenden hlik. „Zélfs als ik alles vooraf geweten had, zou ik gekomen zijn. Laat ik het anders zeggen, (leen vooruitzicht zoo onaangenaam zou me dan hebben kunnen afschrikken van de reis. Je vergeet dezen Kerstavond. „Phoe - een schitterend festijn," spotte zij, in verwarring gebracht. Zij hoorde '11 vreemden klank in zijn stem en verkeerde in het onzekere omtrent de beteekenis van zijn woorden. „Voor zóóveel geld. Lester viel haar snel in de rede. „Spreek niet over geld. Er zijn een massa dingen, die je. er niet voor koopen kunt. En die je evenmin kunt krijgen door geld te besparen." „Bijvoorbeeld vroeg ze met afge wenden blik, 0111 haar verwarring te verbergen. „Bijvoorbeeld dat, waaraan het oom Joe mankeert. Menscheljjkheid. Vj-ede. Geluk. Dat koop je niet voor geld." „Het laatste sluit de eerste twee vanzelf in," zei Ruth 1111 ernstig en peinzend. ..Zeker, maar het omgekeerde gaat niet altijd op. Je kunt humaan zijn en het goede naar het beste weten dienen, zonder bepaald gelukkig te zijn. Maar wat zijn we diepzinnig," lachte hij eensklaps. „Laten we oom Joe en al het andere liever met rust laten...." Hij wendde luisterend het hoofd naar het venster. „Hoor, een auto. Een bus, zou je zeggen. De grond dreunt er tenminste van. Rijdt er zóó laat nog een bus op Benham „Neen." zei Rutli. De bus bolderde voorbij het huis. „Ik weet het!" zei ze eensklaps. „Een zangkoor van Co ventry, dat in den Kerstnacht een paar liederen zingt in de omliggende dorpen. De bus stopt, hoor je Ze vangen hier zeker aan. I11 de stilte, die nu weer lieerschte, begon zacht de klokketoren van Benham te zingen. „Stille nacht, heilige nacht"... Teeder dreven de devote klanken over de daken van het slapende Ben- ham en wekten de herinnering aan do 1 Verlossingsboodschap van de Engelen boven Bethlehems velden. Er klonken schreden buiten, nog méér schreden die van veel menschen. „Ze gaan naar hot koor luisteren," fluisterde Ruth. Toen sloeg de klok twaalf slagen. „Ik wensch je een ge lukkige Kerstmis, Lester." Haar stem klonk ernstig. „Dank je; ik hoop, dat zoo'n zegen- wensch van jou me geluk zal brengen," zei hij hartelijk. „Ik wensch jou het zelfde, beste." Ze bleven even hand in hand staan. „Zullen we óók naar het koor gaan luisteren stelde Ruth voor. Hij knikte en een oogenblik latei- stonden ze buiten. In de verte, op het dorpspleintje, hieven klare stemmen een oud Engelsch Kerstlied aan Slof op pag. 31 Naar 26 (dus practisch alleplaat sen aan de Fransche Riviera en naar 8 (dus ook practisch alle plaatsen aan de Baskische kust geven de bekende Reisbureaux en de groote stations der Neder- landsche Spoorwegen tot Ultimo Maart 1937 retourbiljetten (Ie en lie klas) af met 50 reductie op het Fransche traject, 33 dagen geldig, minimum geêiscbt ver blijf op de plaats van bestem ming 6 dagen, dag van aankomst en vertrek inbegrepen Op de heenreis verplicht vertrek 's Zaterdags uit Nederland met trein No. D 7 (vertrek uit Amster dam 10.04) met doorgaanden wagen naar de Riviera, vertrek uit Parijs Gare de Lyon 1 7.50 met trein No. 1 5 of met trein No. 81 (uit Maastricht vertrek 10.40). Naar de Baskische kust vertrek uit Parijs Quai d'Orsay 20.55, trein No. 31. Op de heenreis zijn deze treinen verplicht, er is geen onderbreking toegestaan, op de terugreis is keuze van trein en onderbreking van de reis op dit traject toegestaan. De geldigheidsduur kan niet verlengd worden. Inlichtingen bij bekende Reisbureaux en bij het officieele bureau der Fransche Spoorwegen, 99 Parkstraat, 's-Gravenhage. welk laatste echter geen biljetten aan particulieren afgeeft. schrale lippen qespronqen handen verzacht-geneest Doos 30 en 60 ck. Bij Apoth. en D'rogi sten Sterk en kalmeer Uw zenuwen dan met MIJNHARDT'S ZENUW-TABLETTEN Koker 75cb. Bij Apoth.ert Drogisten De mooie ivoorglans op haar tanden kreeg zij door Tube 60 en40ct.Doos20ct van hoofd,neus, keel en borst,verdrijft men door in wrijving en inademing met Dampo. Doos 30 ct. Pot 50ct. öij Apoth.en Drogisten. daar lucht je van op werken zacht en zeker doos 60ct.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26