DE MOERDIJKBRUG GEOPEND Aan den Brabautschen opril knipt H.Mhet lint door, dat den toegang tot de brug nog versperd, hield.. Onmiddellijk na de opening passeerde een onafzienbare optocht van. auto's de nieuwe brug: de sterrit, door de K.N.A.G. t.er viering van dit evenement uitgeschreven. De strak gelijnde stalen kolos, zooals hij in meer dan duizend meter lengte den vloed van 't Hol.landsch Diep overspant. (Luchtfoto K.L.M.) De grootste verkeersbrug van ons land, die in meer dan duizend meter lengte het Hollandsch Diep overspant en de Nederlanden van Boven en Beneden den Moerdijk verbindt, is met feeste lijke plechtigheid door H.M. de Koningin in tegenwoordigheid van tallooze autoriteiten Zaterdag opengesteld. Zoowel aan het Noord eindo als, na een kwartierlangen tocht te voet, aan den Zuidelijken oprit werd de symbolische handeling van de opening der brug na. 't wisselen der toespraken verricht. Was de plechtigheid op den Zuid- Hollandsehen oever nog in dichten mist verhuld gebleven, bij aan komst der Koningin aan Brabantsche zijde had de zon de mistban ken doorboord'n gunstig voorteeken Niet minder in Dordrecht dan in Breda, de naast bij de verkeersbrug gelegen steden, hebben luisterrijke feestelijkheden uiting gegeven aan de ingenomenheid met deze belangrijke verkeersverbetering, die naast handel en verkeer ook de verbroedering, de éénheid van Noord en Zuid ten goede zal komen. Rechts: De minister van Waterstaat., jhr. ir. O. O. A. van Lidth de Jeude, noodigt H.M. de Koningin uit, de symbolische openingshandeling te verrichten. M. de Koningin betreedt den Brabantschen oever na te voel den kilometerlange» tocht over de nieuwe brug te hebben volbracht. De autoriteiten uit het Zuiden des lands wachten hier H.M. op. V - BH

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27