DE TROONWISSELINC IN ENGELAND 32 Mevrouw Simpson verlaat in haar auto de villa Lou Koning Edward thans heleend onder d.eu^ naam hertog van Windsor bij het uitspreken Door de beste voornemens be zield beklom prins Edward den troon. „Ikben nog steeds dezelfde," verklaarde hij in 't begin van z'n korte regeerittgsperiode en wist door deze eenvoudige taal de harten van millioenen onder danen te winnen. Men voorspelde een zegenrijk bewind onder den nieuwen koning-keizer, die zich als geen ander en dan nog wel uit eigen aanschouwing van de moei lijkheden en nooden zijner onder zaten bewust was. Een korte paleis crisis heeft aan Edward's bestuur eensklaps een eind geblaakt. Kabinet, parlement en Anglikaan- soke kerk verzetten zich krachtig tegen 's konings voornemen om met een tweemaal gescheiden Amerikaansche vrouw, mevrouw Simpson, in het huwelijk te treden. Men weet het verdere verloop van deze constitutioneele kwestiede koning weigerde het advies zijner ministers te aanvaarden en besloot ten laatste te abdiceeren, daar hij de zware en verantwoordelijke taak van koning-keizer niet langer kon vervullen, zonder dat hij de vrouw zijner keuze aan z'n zijde had. Koning Edward, die in den vervolge ZK. H. de hertog van Windsor genoemd zal worden, heeft zicli terstond na het uitspreken zijner dramatische radio-rede in vrij willige ballingschap begeven. Z'n broeder de hertog van York heeft hem inmiddels als koning George de Zesde opgevolgd. De nieuwe vorst is getrouwd met Lady Elizabeth Bowes-Lyon, dochter van den graaf en gravin van Strat hmore, en heeft twee kinderen, prinses Elizabeth en prinses Margaret Rose. De woning van den hertog van 1 ork aan Piccadilly Londen een menigte nieuwsgierigen wacht op de komst ran den nieuwen koning. De torpedojager Fury, waarmee ex-koning Edward van Portsmouth naar Boulogne vertrok.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 32