watten Thermo-Kuras" GEBISMUREERD wwtmh-opivekk pynélitletuL tegen, HOEST, KEELPIJN, GRIEP, SPIT RHEUMATIEK STEKEN IN DE ZIJ, ZENUWPIJNEN Het THERMO-KURAS THERMO-KURAS fl.ljo KHASANA SUPERB Ik verteer mijn voedsel zonder bezwaren" MAGNESIUM 37 Thermogène ontwikkelt een wel dadige warmte, die den bloeds omloop bevordert en onmiddellijk een eind maakt aan de congestie, die verkoudheid, pijn en stijfheid veroorzaakt, leg een vel Ther mogène op de pijnlijke plek en U kunt Uw dagelijksche bezig heden normaal blijven verrichten. Doozen a 35 en 55 cent Voor hen, die Thermogène ge bruiken bij aandoeningen der luchtwegen, waarbij het niet noodig is het bed te houden, hebben wij het Thermo-Kuras vervaardigd. Het bestaat uit twee vellen onzer watten, die op hy- drophile-gaas genaaid zijn, en is zoodanig gevormd, dat het rug en borst bedekt. Verstelbare ban den en gespen maken het voor elke lichaamsgrootte geschikt. Voor hen, die zeer vatbaar zijn voor verkoudheid en bronchitis, is het Thermo-Kuras een onmis baar kleedingstuk en het doel matigste middel ter voorkoming van alle ziekten, die door vocht en koude worden veroorzaakt. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten voor gezelschap. Als je niet met de Selwyns meeging straks, vroeg ik wat menschen voor 't week-end te logeeren." „0, ik heb heusch genoeg te doen zonder zoo'n troep menschen." Hij liep de kamer eens rond en kwam terug. ,,Ik ga toch niet met de Selwyns mee. j Ik heb die reis van zee tot zee al meer malen gedaan en drie wagens, die mekaars stof opeten, heelemaal van New York naar Los Angeles, da's mij te machtig. Zoo'n reis móét je niet met zoovelen .doen." Jack lichtte zijn besluiten nooit zoo uitvoerig toe. Juffrouw Endicott keek hem scherp en nieuwsgierig aan, maar l zei niets. Ze was altijd blij, als Jack thuisbleef. Haar volgende woorden begonnen over een ander onderwerp. „Frances Payne schijnt terug te zijn." „Ja, heb ik gehoord. Ik zal haar eens opzoeken." Hij had haast stevig geknip oogd om die doorzichtige handigheid van tante Harriet en veranderde gauw i van onderwerp. „Zeker niets te doen vandaag, waar u me voor hebben wou Ik wou een beetje zeilen. Misschien ga ik naar de Punt dan kom ik niet lunchen." „Goed, ga maar. Ik ben niemand I te wachten." Hij boog zich neer en gaf een kus op de done wang, die zij hem toehield; toen ging hij, met zijn gewonen veer- krachtigen tred. Toen hij weg was, scheen de stijf heid van haar rechte oude gestalte iets te minderen. Vingers van één hand bewogen zich zenuwachtig op de arm leuning van haar stoel. „Zou 't om Frances zijn, dat hij van die reis afziet Zij fronste. Haar gedachten kwamen met sprongen. „Ze zeggen, dat Dick Payne voor zijn dood al zijn geld heeft opgemaakt, en 't grootste deel van 't hare. Zou Jack dat- weten Hij zou in staat zijn, haar er juist om te trouwen, als ze hem weer in probeerde te palmen. Hij heeft altijd van die gevoeligheden gehad net als zijn vader. De Endicotts waren zoo week niet. 't Zal niet gaan. Jack mag niet met 'n arm meisje trouwen." Er kwam iets grauws in haar gezicht. „Geld mompelde zij boos. „Altiid geld Bij haar voeten lag de brief van Pritchard en Ames, tot 'n hal verknepen. Toen Gloria in haar kamer was, die tegelijk tot zitkamer en kantoor diende, sméét zij haar cahier op het bureau. Gewoonlijk was zij zoo wild niet, maar soms had zij een gevoel, of haar jeugd en haar weelderige energie stikten in de duffe ingelioudenlieid, die juffrouw Endicott van haar secreta resse eischte. Als ze nu en dan de trap maar eens op en af kon hollen, of zingen, als ze door de hal liep, of flink op stap kou gaan met dien terrier van Jack More land, om vol modder en hondenpoo- ten weer thuis te komen Maar zoo'n daad zou een kille afkeuring verwek ken, die misschien in de vrieskamer van ontslag uitliep. En Gloria kon geen ontslag riskeerenin zoo'n tijd Toch rimpelde zich haar gladde voorhoofd, toen zij den lokkenden morgen in keek. „Allo, Glory," berispte zij zichzelf, „wat heb je te mopperen Je hebt hier toch juist voor gewerkt en gesoe bat en gevochten f Ben je niet prac- tisch bij oom Robert vandaan geloopen, omdat je 't beu was, Voor arm nichtje te spelen en omdat je je eigen leven wou leiden 1 En dit is pas 't eerste stapje op je weg, en een heel makkelijk I stapje ook Zij wendde zich af van het raam met het pakkend uitzicht over groote gras velden en oude iepen en in de verte zeilen op het water van de Straat. Dat glinsterende water trok haar altijd aan. De witte zeilen konden zoo heerlijk bollen en hellen en omzwaaien, sprekend van jeugd en avontuur, snelle beweging en sproeiend schuim. Er achter lag de oceaan te wenken naar verre oorden, die zij ooit hoopte te zien. Er waren zooveel dingen, die Gloria Staunton ooit hoopte te doen en te zien. maar de weg naar den regenboog kan zeer lang zijn. Zij gaf een zuchtje en ging aan haar dagwerk. Zij belde, hotel Benham op - juffrouw Endicott kon niet tevreden vertrekken, als zij niet wist, dat zij haar gewone kamers kreeg. Toen klikten fel de toetsen van de schrijfmachine. „Den Heer William R. Pritchard. Er kwam een groefje tusschen Gloria's wenkbrauwen „Ik wou dat ze dat liet. 't Is in ieder geval een hatelijk briefje. Ze is nijdig, omdat hij haar afraadt, die effecten te verkoopen, en ik kan 't best van hem begrijpen. Da's de tweede maal in vier maanden, dat ze papieren verkoopt zonder 't geld weer te plaatsen. Als ze met een anderen makelaar werkte, was ik er denkelijk al lang achter. Dus ze teert op 'r kapitaal." Gloria's gepeins vertraagde den gang van haar vlugge vingers niet. De korte aanwijzingen van juffrouw Endicott werden omgevormd in een brief, zoo mild als de secretaresse hem maar dorst te maken. Met een fermen ruk kwam het blad de macliine uit. „Visite toegelaten Een snelle beweging van pols en arm keerde den brief met de letters naar beneden op Gloria's bureau. „Nee," zei ze kalm, „ik heb 't te druk." „Met tante's post Moogt u een ander zien wijs te maken." Zijn lach was zoo aanstekelijk, dat de hoek van Gloria's mond trok. Hij was echt wel aardig. Denkelijk een pracht om mee om te gaan, maar zij wist precies, hoe 't af zou loopen, als juffrouw Endicott een secretaresje be trapte op belangstelling in haar kost baren neef en erfgenaam. Minstens kreeg ze een leelijke schrobbeering. En ijzige bevelen. Niets voor GloriaKoel en practiscli, dat was haar regel. Ze greep een nieuw blad papier eu stak dat in de machine. De bezoeker ging op zijn gemak tegen den deurpost staan leunen en keek toe. als was hij van plan, daar voor onbe paalden tijd te blijven. Hij bezat de bevalligheid van luchtig gemak en vol komen harmonische spieren. Gloria wist, dat hij zevenentwintig was, maar hij zag er jonger uit. Zij vroeg zich af, of hij ooit oud en bezadigd, of zelfs maar volwassen zou worden, als een onvoor ziene ramp hem niet ontnuchterde en verbitterde. Knap ook, met een gave, gebruinde teint, grijze oogen waar iets rakkerigs in speelde en een leuken mond en kin. „Ik geloof niet," merkte hij op, „dat mijn tante drie brieven per jaar schrijft, die niet net zoo goed morgen of vol gende week weg kunnen als vandaag. En 't is reuzenweer om te zeilen." „Gaat u dan maar," zei ze spits. ,,'t Is bij elven, ik moet verder met mijn brieven. En ik verwacht inter communaal. Gaat u nu alstublieft weg." De telefoon zoemde dringend. Gloria greep er naar en werd één en al secre taresse. „Hotel Benham Met het huis van mejuffrouw Harriet Endicott. Wilt u zoo goed zijn Vervolg op pag. 44 Uw gelaat vraagt kleur Te allen tijde, zoowel bij haar^ werk als in gezelschap, ziet men een vrouw gaarne frisch en aan trekkelijk. Hoe eenvoudig kan zij zich jaren jonger vertoonen. wan neer zij KHASANA-Superb lippen stift en rouge gebruikt. Eerst bij aanraking met de huid, neemt KHASANA-Superb de best pas sende natuurlijke frissche kleur aan. Niemand vermoedt het gebruik. KHASAN A-Superb is tegen weer en water bestand en kissproot.Voor levendigerteint Superb II nog krachtiger. Koraal of Kar mijn. Lippenstift Fl. -.35, -.60, -.75, 1.25 en Rouge Fl. -.35, 1 - GeneraaJvertegenwoordiging J. Winkel Jzn. Den Haag, Merwedestraat 47, Tel. 772595 Ook U kunt eten wat U wilt, en wanneer U wilt. U kunt dadelijk de overmaat van aciditeit der maagsappen, waaraan de ge waarwordingen van bezwaring, de oprispin gen, de hoofdpijnen en de slaperigheid te wijten zijn, doen verdwijnen. Een kleine hoeveelheid Gebismureerd Magnesium in een beetje water en Uw maagbezwaren zijn binnen een paar minuten verdwenen. Verwaarloos nimmer de voorafgaande ken- teekens die aanleiding kunnen geven tot meer ernstige aandoeningen, zooalsMaag ontsteking of Dyspepsie. Gebismureerd Magnesium, dat verkrijgbaar is bij alle Apothekers en Drogisten a f 1.per fleseh of f 1.75 per groote fleseh, die voordeeliger is, maakt onmiddellijk de overmaat van aciditeit, die de teergevoelige maagvliezen prikkelt, onschadelijk, doet het gisten van het voedsel ophouden en verzekert U een goede spijsvertering. Voor Uw Maag

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 37