oldool Eau de Cologne ■Met één slag rijk worden Hoofdprijs: een millioen francs Ook bjij Uw Kerstboom Uw Geschenk Nieuwe practisch - 45 vandaag beter dan overgelaten te zijn aan haar eigen woelende gedachten, met niets te doen en dien pijnlijken nood om zuinig te zijn, waardoor alles haar onmogelijk werd, wat ze graag gedaan zou hebben. Vragend ging zij voort ..En hoe moet 't met het drukke make laarskantoor, als meneer zoo maar weg loopt V „Er is toch personeel en telefoon t" antwoordde hij. „Trouwens, ik kan toch werken. Ik heb laatst voor iemand een vliegertje opgelaten, en als u 't niet ver velend vindt, kan ik na de lunch even bij liem langs gaan om er over te praten. Aardige jongen, maar een beetje los in geldzaken. Hij heet Moreland, Jack Moreland, en hij woont bij een tante in, die een massa grond langs de Straat bezit. Ik hoop, dat ze me niet de deur uitgooit, 't Is nogal een kopstuk, heb ik gehoord." Frances luisterde, de zware wimpers i leergeslagen over heldere, attente oogen Dus daarom wou hij naar buiten. Zij vroeg zich af, of hij bij toeval of met opzet zoo terloops over Jack en juffrouw Harriet sprak. Eigenlijk niet eens ter loops. hij sleepte ze er met de haren bij. Wou hij visschen. of probeerde hij door liaar een rijken klant op Berken- woud te krijgen Dat laatste mes kon twee kanten op snijden. Frances lachte. „Da's al heel toevallig. Ik heb vroe ger vlak bij Berkenwoud gewoond, en ik ken ze allebei heel goed. Nu móét- ik wel met u mee, al is 't alleen maar om u te laten zien, dat juffrouw Harriet zóó 'n vreeselijk mensch niet is als u denkt. Ze is wél ontzettend ouderwetech. U zult erg op uw manieren moeten letten." Zij keek op haar platina arm bandhorloge. „Als ik u hier eens trof. Over een half uur zullen we zeggen." „Prachtig. Ik zal er zijn." Zij liet hem twintig minuten wach ten, maar zijn humeur leek onver stoorbaar, toen hij haar in liet stappen en de plaats naast haar innam. Haar ervaren oog had maar een deeltje van een seconde noodig om op te mer ken, dat 't nogal een bijzondere wagen was. Een zéér bijzondere wagen, 't Beloofde een interessante middag te worden, vond Frances. Met een schelmsche vroolijkheid merkte ze op, dat Gorliam de druk ste straten koos en zelfs door de Park-Avenue reed, wat heelemaal niet hoefde. Wayne Gorham was blijkbaar niet van plan, in 't donker te blozen, vooral niet, als hij naast een elegante jongedame zat, die Varden had ge- heeten en de weduwe was van Dick Payne. Frances wist, wat ze waard was in de wereld. Reeds vóór Dick stierf had den zij uit dat gezamenlijk bezit munt weten te slaan, maar altijd op een heel aangename en smaakvolle wijze. Nu was de toestand leelijker. Afgezien van een paar onbenullige duizendjes onbenullig voor Frances 1die mis schien uit den chaos over zouden blij ven, was die waarde het eenige fonds voor speculatie, dat zij nog had. „Hij is nu hier, en hij uil kennis maken met geschikte lui," dacht zij sluw. ,.lk kan met hem voor den dag komen. Als hij wat presteert, waarom zou ik hem dan niet aan dezen en ge nen voorstellen DERDE HOOFDSTUK! XTet was nog maar even drie uur, en Gloria had dien dag niets meer te doen. Dat was. iets bijzonders, want gewoonlijk waren er lange persoonlijke brieven, die niet getypt mochten, maar keurig met de hand overgeschre ven moesten wordenen verder zoo wat een uur dictée uit oude, vergeelde brieven der familie, niet erg interes sant, vulsel voor de geschiedenis der Endicotts, die juffrouw Endicott vast van plan was, ooit uit te geven. Vandaag echter had juffrouw Endicott zich niet erg best gevoeld, dus was Gloria's taak licht geweest. Zij had een paar minuten tevoren een auto hooren voorrijden. Perkins was boven gekomen, ongetwijfeld om be zoekers aan te dienen, en toen was juffrouw Endicott naar beneden ge gaan. Dus was 't een geschikt oogen- blik, om er uit te glippen en in de bosschen te gaan wandelen. Misschien kon ze Kelly, den terrier, overhalen om i mee te gaan. j Boven zoowel als beneden was de hal leeg. Zij holde de lange trap af, hield netjes vaart in, toen zij de laatste treden naderde, en zocht met scher pen blik eèn kans, om ongemerkt naar een zijdeur te glippen. Er was ook een achtertrap, maar die had Gloria tot nu toe nog niet noodig gehad. Zij wist te goed, wat een achtertrap beteekende in de oogen van juffrouw Endicott. Niets voor Gloria Staunton Gemompel van stemmen kwam tot haar, van een man, vol en welluidend, en niet geheel onbekend. Toen het magere, precieze geluid van juffrouw Endicott „Vrienden van mijn neef zijn hier altijd welkom." Het diepere gemompel kwam weer, en een vrou wenstem. Een dragende, iets heesche stem. „O ja, ik ben a.1 haast veertien dagen terug, 't Is heerlijk weer thuis te zijn." Vluchtig zag Gloria een man, even voorbij den boog aan haar linkerhand. Hij was groot en goed gekleed en wel knap door zijn gezonde voorkomen. Zij herkende hem met een gevoel van ver wondering, dat hij hier op bezoek kwam. Hij was heel anders dan de andere kennissen van juffrouw En dicott. Hij liad een kantoor gehad in 't zelfde gebouw als de stenografische inrichting, waar zij gewerkt had, vóór ze hier kwam. „In effecten" had zij met nette gouden letters op de deur zien staan, maar 't had haar geen groot kantoor geleken, ten minste niet druk genoeg voor veel personeel. Hij had vaak werk gestuurd en dat was dan aan Gloria opgedragen. Zij had hem niet erg gemoogd. Zij wist niet goed waarom niet, maai' 't was zoo. Hij had al den eersten dag met haar willen afspreken om te dineeren, maar Gloria was in dien tijd aan die grappenmakers ge wend, en hij had haar weigering ge moedelijk opgenomen, scheen hot alleen maar even verwonderd gekeken. In ieder geval mócht zij hem niet. Toen was ze op Berkenwoud gekomen en ze had nooit meer aan hem gedacht. Zelfs zijn naam was haar ontschoten. (Wordt vervolgd) PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland k I62- Per kworla"',°f f 01214 per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling, koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel Int. 15X66. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262 lelefoon Interc. 53170. Giro nr. 97940. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111606. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. l elefoon Interc. (3473. Giro nr. 149397. 's HERTOGENBOSCH, Slalionsweg 27. Telefoon Interc. 1213. Giro nr. 129730. MAASTRICHT, Stal ionsstraat 20. Tel» Interc. 3851. Giro nr. 124090 VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81 De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar in het nieuwe jaar! Reeds Zaterdag 2 Januari a.s. de groote Fransche trekking der loten Crédit National 1920. Onder staatsgarantie. De verkoop in Holland is wettig geoorloofd. of ongeveer 90.000 Holl. gulden. Verder zeer vele prijzen a een half millioen fr., 3 a fr. lOO.OOO, 5 a Ir. 50.000, enz. Tegen storting van slechts één rijksdaalder doet men reeds mede aan deze groote trekking en heeft de gelukkige winnaar reeds recht op den geheelen prijs die er op valt. Voor twee stuks betaalt men f 4.50, drie stuks f 6.50, vijf stuks f lO* en *isn stuks slechts f 19.Trekkingslijst, welke eveneens officieel verschijnt in alle groote bladen, wordt drie dagen na de trekking gratis aan iederen kooper toegezonden. Zendt nog heden postwissel of girostorting no. 135173, kantoor 's-Gravenhage, aan firma J. SANDERS, Commissionair in Effecten, Hoogstraat 4, 's-Gravenhage, telefoon 116587 N.B. De officieele bewijzen, dat hier te lande reeds verschillende malen één millioen francs gevallen is, liggen op ons kantoor ter inzage. Ook U kunt profiteeren van het geluk van ons bureau. BESTELT NOG HEDEN hoort eepi flacon heerlijk^, geurige Eau de Cologne Boldoot. Boldoot is een Kerstverrafsing, die altijd welkom is. Laijt U de Boldoot-collectie even voorleggen. Imperiale 25 cent en .hooger. Veritable 20 cent en hooger. NEDERLANDSCH FABRI KAAT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 45