ZELFGEMAAKTE KERSTVERSIERING VOOR TAFEL OF SCHOORSTEEN Z2ZZ22ZZA 54 Als eigenlijk kaarsenhoudertje doet liet, bovenste stukje van een gewoon garenklosje dienst, dat eveneens rood wordt geschilderd. Alles bij elkaar drie gezellige voorwerpen, die we graag zelf zullen willen maken, ook al omdat ze slechts heel weinig hoeven te kosten. Met Kerstmis zorgt iedere goede huisvrouw graag voor een gezellig uitziende tafel, die vooral 's morgens vroeg bij het ontbijt met haar vele kaarsjes een kuiselijken en intiemen indruk maakt. En vanzelf is zij er op uit, ieder jaar weer iets nieuws te verzinnen om zoo Kerstmis ook in de huiskamer tot den mooisten feestdag van het heele jaar te maken. Op deze pagina geven wij daarom een paar leuke voorwerpen, die ter versie ring van de Kersttafel dienst kunnen doen, ter wijl zij b.v. ook op den schoorsteen alleraardigst zullen staan. Alle drie de voorwerpen bestaan uit eenvoudig houtzaagwerk, waar iemand, die een beet je geoefend is, zeker geen moeite mee zal hebben. Om te beginnen met den afgebeelden engel, de tee- kening op ware grootte zien we hierbij afgebeeld. De vleugels moeten af zonderlijk uit het triplex wor den vervaar digd, evenals het rondje, dat als voetstuk dienst moet doen. Wat de kleuren betreft, waarin we den engel schilderen, aardig is witte vleugels, lichtblauw kleed, rose handen en gezicht, vergulde haren en eveneens een verguld voetstuk. Dit kan echter ook aan de eigen fantasie worden overgelaten. Zijn de deelen geschilderd, dan worden ze met behulp van kleine spijkertjes aan elkaar bevestigd. Het poppetje op het sleetje en liet, hobbelpaard dienen als kaar- senhoudertjes en worden eveneens aan de hand van de teekeningen op ware grootte van dun hout gezaagd. Wat het hobbelpaard be treft, de romp wordt een keer uitgezaagd, de pooten echter elk twee maal, zoodat ze aan weerszijden van'den romp kunnen worden geplakt. Ook het onderste deel moet tweemaal worden gemaakt. Van het poppetje- met het sleetje moeten het armpje en de deelen van de slee dubbel worden uitge zaagd. (De stippellijn geeft den rug aan, die later door de armpjes bedekt wordt). Wat. de kleuren van deze beide voorwerpen aangaat, het aardig ste is wel, ze geheel in rood en wit te houden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 52