KALZAN KOLYNOS 'N GEZELLIGE KERSTTAFEL Nieuw Schoonheids-Geheim TOOVERT PARELWITTE TANDEN p y Die eeuwige verkoudheid is een sevols van sebrek aan 1 mineralen in het lichaam. Het KwMtmatip. HOOGTEZON 55 Het middelpunt van de huiselijke gezelligheid op Kerstmorgen vormt altijd wel de feestelijk versierde ontbijt tafel, die met kaarsen, bloemen en groen zoo'n intieme sfeer weet te schep pen. Rood, wit en groen zijn de kleuren die op onze Kersttafel domineereu, maar nooit mag hier van eenige overda digheid sprake zijn. Om te beginnen is het aardig, om iederen aanzittende een eigen Kerst- lichtje bij zijn bordje te geven. Waaruit dat zal bestaan, kan aau ieders eigen smaak en fantasie worden overgelaten. Heel fijntjes is een gewoon waxine lichtje, geplaatst op een met zilver papier beplakt, stervormig kartonnetje. Velen zullen intusschen misschien meer voelen voor een rood kaarsje, geplaatst in een lioudertje, dat uit een met rood crêpepapier omwikkeld garenklosje be staat. Ook een uitgeholde aardappel kan als zoodanig dienst doen, terwijl we natuurlijk ook een der hiernaast afgebeelde houdertjes in figuurzaag- werk kunnen gebruiken. Wat de verdere versiering betreft, rood lint voldoet goed op het smetteloos wit van het tafellaken, maar mag in geen geval domineeren. We kiezen dus een smal lint (ongeveer 1 cm. breed). In plaats van de traditioneele ruit- versiering met op de kruispunten een takje hulst of een witte bloem, is het het midden van de tafel een grooten rechthoek van het lint te vormen en dezen bij elk bordje even te onder breken met behulp van een mooie, witte bloem ofwel hulst. Witte anjers bij voorbeeld zijn prachtig, en verder hebben we de chrysantjes en freesia's. Van deze bloemen kunnen we op de tafel ook een mooie middenversiering maken, door b.v. een krans te vormen van bloemen, afgewisseld met kaarsjes of waxinelichtjes. Ter afwisseling hier en daar een enkele roode bloem, b.v. een roode anjer, zal zeker goed voldoen, hoewel velen er meer voor zullen voelen, de bloemvei'siering geheel in wit te houden Een mandje met roode tulpen zal ook als middenstuk van de tafel uit stekend voldoen. We zouden 's morgens bijvoorbeeld de witte bloemen kunnen nemen en 's middags bij het Kerst- dinertje de tulpen. Bij dat dinertje strikken we om elk servet een smal rood lintje. Verder kunnen we onze fantasie eens laten werken bij het tee kenen van de speciale Kerstmenuutjes. Een zilveren omslag b.v. met een tikje rood er in zal erg in den smaak vallen. Ook kunnen we in een hoekje van de kaarten een aardig Kerstmotiefje teekenen of schilderen, b.v. een engel tje, een paar Kerstklokken ofwel een takje hulst. Het zijn allemaal maar kleine werkjes, maar de voldoening die ze geven weegt ruimschoots op tegen de kleine moeite die van ons verlangd wordt. Een servetstandaardje voor de Kersttafel Duizenden schaffen middelmatige tand- pastas af en volgen de effectieve anti septische Kolynos methode voor het poetsen der tanden. 1 c.M. Kolynos op een drogen borstel is voldoende om gelen tandaanslag te verwijderen. Kiemen, die tandbederf veroorzaken, worden gedood en uw tanden glinsteren weer als paarlen. Geeft Uwe tanden de schoonheids be handeling met Kolynos en zij herkrijgen hun natuurlijke witheid, die uw glimlach en uw gelaat verfraait. Weest zuinig koopt de groote tube. TAND CREAM Het servetstandaardje, dat we hier bij zien afgebeeld, is zóó eenvou dig, dat ook 'n meisje of jongen, die wat handig is, het goed kan maken. Het zal nog een aardige versiering vor men voor de ontbijttafel op Kerstmor gen en wel een versiering, die zoo goed als niets behoeft te kosten. 3 We nemen vuurrood fotokarton en teekenen daarop den uitslag, zooals wij dien hier met de maten er bij zien afgebeeld. Vervolgens knippen we het karton volgens den omtrek van dezen uitslag uit. Is dat gebeurd, dan „ritsen" we de twee lange zijden van 12 cm. lengte, d.w.z. trekken de lijnen voorzichtig even na met een mesje, waarna we het karton om kunnen buigen, zoodat het standaardje eigenlijk al den juisten vorm heeft. Op een wit stuk teekenpapier tee kenen we nu twee driehoeken, die aan alle zijden vier mm. kleiner zijn dan de driehoeken van het roode karton Met behulp van rooden en groene i inkt brengen we op de twee punten een aardig hulstmotiefje aan, waarna de driehoeken worden uitgeknipt en keurig vastgelijmd op die van het roode karton, zóó, dat overal in het rond precies 4 mm. rood uitsteekt. De foto wijst ons trouwens wel den weg. Op een stukje triplex teekeneu we vervolgens een rechthoek van 11 bij 3 cm., waarvan we de kanten netjes bijvijlen en schuren. Dit plankje wordt ter versteviging binnen in het kartonnen standaardje gelegd en met behulp van koperen kopspijkertjes vastgezet. Ons standaardje is dan lieelemaal klaar en zal zeker in den smaak vallen. Uw lichaam kan geen weerstand bieden aan den aanval van bacte riën. Kalzan, het calcium-natrium voedsel, zal dat verbeteren, daar Kalzan de afweer krachten van het lichaam versterkt en den inval der bacteriën zoodoende stuit. Neem eens eenigen tijd Kalzan en blijf dezen winter gespaard voor die verkoudheden en infectie's. HET CALCIUM NATRIUM VOEDSEL In alle Apotheken en Drogisterijen a fl. 1.25 en fl. 2.25. Wat 2 a 3 uur zomer-zon bewerken, doen de krachtige ultra-violette stralen van de „HANAU-ZON" in ongeveer 5 minuten. Weest ver standig en verplaatst de voor Uw gezondheid zoo uitstekende „zon nebaden" naar Uw eigen huis. U zult later Uw „Zonlichtbron" niet meer willen missen. RAADPLEEGT UW ARTS. Vraagt om de gratis brochüre 843 en een demonstratie, die tot niets verplicht. ORIGINEEL HANAU N.V.„Almara",Amsterdam,C.(107) Rokin86,Tel.37822-35822 (Ook verkrijgbaar bij andere Med. Instrumenten-Handelaars)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 53