AMSTERDAM WORDT EEN - BOSCH RIJK - JOH Ben overzicht»-maquette van het bosch; linke onderaan is de hoofdingang ontworpen, aansluitend op de roeibaan. Laat de Amsterdammer evenwel gerust zijn. Om het met 'n alledaagschen term te zeggen er wordt aan gewerkt. In November 1928 nam de gemeenteraad het voor alle lagen van de bevolking zoo belangrijke besluit, om ten zuiden van de ringspoorbaan, tusschen den Amstelveensehenweg en de ringvaart van de Haar lemmermeer, een bosch aan te leggen. Ongeveer negenhonderd ha. zou het beslaan en langs Amstel veen zou het zich tot in Aalsmeer uitstrekken. Aan de noordzijde zou het be grensd worden door het Nieuwe Meer, aan de zuid zijde greep het nog om den Poel heen. Intusschen werden com missies benoemd, deskun dig advies ingewonnen, er werd over gedacht een prijsvraag'voor het aanleg- ontwerp uit te schrijven. Immers, boschparken van een dergelijken omvang zijn in Nederland op klei- bodem nog nooit tot stand gebracht en er is dan ook nog geen ervaring op dit gebied opgedaan. De crisis heeft echter door de steeds meer nijpende werkloosheid Wat is liet, dat den Amsterdammer, als bewoner van een wereldstad gewend aan allerlei ge makken en voorrechten, zich toch altijd 'n weinig achtergesteld doet voelen bij de bevolking van andere groote steden in ons vaderland Dat is ongetwijfeld het gemis aan gevarieerd natuurschoon in zijn onmiddellijke omgeving. Al zou hij zich kun nen troosten met de gedachte, dat ook de Londenaars De finish van de roeibaan met tribune, bootenhuis en toeschoriwers -plateau (rechts boven, waar later waarschijnlijk een restau rant zal worden gebouwd.) of de Berlijners, de bewoners van Brnssel of Parijs er niet veel beter aan toe zijn, dat ook zij een stevig eindje per tram, bus, spoor of ondergrondsche moe ten afleggen, alvorens vanuit hun steenwoestijn in een meer idyllische, landelijke omgeving te geraken, toch blijft het verlangen naar een natuurlijk ont spanningsterrein wat dichter bij huis '11 voornaam punt op zijn verlanglijstje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 14