MATT MARTINI mê&v vtxAovgi (/e/k&ffotoucgcte/ EEN COMPLOT IN HET WILDE WESTEN 27 De klassieke^T^schoonheids crème de boeht van de laan. T)e frons werd In de sclirijning van die koude hoog- dieper. hartigheid liet Glory alle voorziclitig- Missehien moest ik me gevleid voelen, heid varen, verbrandde zij haar gebe dacht ze boos. Een massa meisjes pen achter zich. zouden met allebei d'r handen toege- Bitter zei ze „Dan is 't zeker, om grepen hebbenmisschien ben ik dat u me vanmiddag met uw neef dom geweest. Mevrouw Moreland van samen hebt gezien, 't Is niet eerlijk, Berkenwoud iemand om zoo'n reden te ontslaan. Hij Zij liet liet, idee traag door haar geest heeft me ten huwelijk gevraagd, als u gaan, als zilveren zand door de vingers, 't weten wilt, en ik heb nee gezegd. Toen trok zij een gezicht. Anders is er niets tusschen ons en zal Jawel.waarschijnlijk werd ik er ook nooit zijn. Ik zou geen man juffrouw Glory Staunton van Nergens- willen hebben, die niet op zijn eigen huizen, zonder baan wegens ergerlijke beenèn kon staan en niet eens zijn bemoeienis met den vermoedelijkeu erf- best deed, om den kost voor me te genaam, dacht ze ongemakkelijk. En dat verdienen!" zou, zacht uitgedrukt, geen pretje zijn. Een oogenblik scheen er een grauwe Haar voet bewoog onrustig en voor krimping over het heersclizuchtige oude de twintigste maal vroeg zij zich af, gezicht te komen. hoeveel juffrouw Endicott gezien had, „Maak u dus klaar voor den trein van en wat zij doen zou. Waarom had 't 7.43." Even fonkelde het in de koude ook zoo moeten gaan 1 oogen, maar verder gaf de tante van Misschien was ze toch dwaas geweest. Jack Moreland geen blijk, dat zij 't Was makkelijk genoeg, geen hekel de ergerlijke verklaring gehoord had. aan hem te hebben. Menig meisje „Perkins zal vroeg uw ontbijt brengen, trouwde op minder. Dat overwoog zij Dank u." somber. Zij mocht hemgraag, al maakte Juffrouw Endicott had gewonnen op hij haar wild. Maar liefde wis 't niet. haar manier. Gloria ging, ontslagen, en De schemering kwam. en haar diner keerde terug naar het kamertje, dat nog werd gebracht op een blad. Zij at alleen, maar enkele uren het hare zou zijn. als altijd, en het meisje nam alles weer Zij hield het hoofd koppig opgeheven, mee. Daarna kwam het meisje terug, maar voelde zich nogal klein, en haar Juffrouw Endicott vroeg, of zij even stemming sloeg heel diep neer. Zij was in de bibliotheek kwam. kwaad geworden en ongemanierd ook, Gloria keek snel even in den spiegel, en ze had alleen bereikt, dat alles nu streek over haar haar en wou, dat ze nog een stukje erger was dan eerst, niet zoo'n angst voelde. Zij ging hard aan 't pakken en pro- Juffrouw Endicott zat. weer in den beerde te vergeten. Morgen, zoodra ze. stoel met den rechten rug. Net konin- weer in New York was, begon ze naar gin Elizabeth, dacht Glory, klaar om een andere betrekking te zoeken, een hoveling, die zijn blik had laten afdwalen naar een der hofdames, een 't Was voor iedereen een kwade dag leelijken uitbrander te geven. Zoodra geweest. Juffrouw Endicott had een Glory de strakke lijn van den Endi- ldap gekregenGlory Staunton was cott-mond zag, wist zij, dat het onheil met schande ontslagen uit een betrek- over haar was gekomen. king, die zij hard noodig had Jack „Juffrouw Staunton, ik zal uw dien- Moreland, onbewust van de ramp, die sten na heden niet meer noodig heb- hij veroorzaakt had, vergrootte snel den hen. Uw chèque voor de heele week afstand tusschen zichzelf en liet meisje, ligt op tafel. Perkins zal zorgen, dat dat hem pas had afgewezen. En Frances uw bagage naar het station gebracht Payne, eindelijk vrij van de oplettende wordt, zoodat u morgenochtend den oogen van Wayne Gorham, rukte nijdig trein van 7.43 kunt halen." haar handschoenen uit en smeet ze opzij. Glory stond doodstil. Haar vinger- Enfin, dacht ze bitter, ik wou weten, toppen voelden koud, maar haar wan- waarom Jack wegbleef, en nu weet ik 't gen begonnen te branden. Zoo de straat Haar lip trok haar schouders schok- op gezet te worden alsof ze gesto- ten. 't Was geen erg vleiende gedachte, len had! Zij probeerde haar stem dat een briefje aan Jack niets had opge- kalm te houden. levcrd dan een grooten bos bloemen en „Ik dacht, dat ik minstens zou blij- zijn kaartje, met een groet een erg ven tot. 't boek af was. Als u niet haltelijken groet er op gekrabbeld, tevreden bent over mijn werk. en dat ze er met drie telefoontjes niet „Ik zei, dat ik uw diensten na heden in geslaagd was, hem in de stad te niet meer noodig heb, juffrouw Staun- vinden. ton. Verder is er niets te bepraten." Wordt vervolgd. ÜelantjvijH. In de bekende serie van de HoUandsche Bibliotheek is wederom een nieuw boek verschenen, getiteld DOOR W. <5. TUTTLE. Vanaf heden is deze roman, die wij onzen lezers om zijn geestigen en boeienden inhoud sterk aanbevelen, verkrijgbaar bij onze bezorgers, agenten en aan ons hoofdkantoor. De prijs bedraagt zooals gebruikelijk 70 ct. in luxe prachtband en 17"' ct. in gewone uitvoering. Wanneer toezending per post verlangd wordt, gelieve men voor een ingenaaid exemplaar 5 et. en voor een in luxe prachtband 10 ct. aan postzegels extra bij te sluiten. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld. Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon lnierc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95. lel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142, Telefoon Interc. 13475. Giro nr. 149597. 's HERTOG EN BOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VIJSSINGEN. Bad huisstraat 5. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. 3 5 en 60 ct. Voortreffelijk als onderlaag voor poeder

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27