KOLYNOS TAND Ideaal Om Aangeslagen Tanden Parelwit te maken fèerteeémtböelen <§eneestotj?en en 37 WAT ZULLEN WE ETEN? Zondag Knolselderijsoep. V arkenscarbonade. Gestoofde peren. Aardappelen. Oaramelvla. Maandag Gebraden runderschijf. Gestoofde prei. Aardappelen. Griesmeel met peren. Dinsdag Koud vleesoh. Slaboonen (uit blik). Aardappelen. Ha verm outkoek j es. Woensdag Hutspot met klapstuk. Appelflappen. Donderdag Selderijknol met gehakt. A ardappelpuree. Karnemelkpap Vrijdag Kerrysoep. Spiegeleieren. Gebakken Brusselsch lof. Aardappelen. Kabinetpudding. Zaterdag Rolpens. Roodekool. Aardappelen. Wentelteefjes. ALS DE KERSTVACANTIE BINNENSHUIS WORDT DOORGEBRACHT Wanneer wij aan Kerstmis denken en de dagen die er onmiddellijk achter volgen, dan stellen wij ons o zoo graag een aardig sneeuwlandschap voor, en wij denken aan wintersche kou, die echter met alle sneeuw- en ijsver maak voor oogen bij na prettig is om te dragen Maar hebben wij het niet jaar op jaar meegemaakt, dat aan al deze hoop volle verwachtingen volkomen de bodem werd ingeslagen, wanneer Kerstmorgen ons slechts triest, druilerig en verve lend-koud weer braeht, dat absoluut geen hoop liet op sneeuw- en ijspret voor de aanstaande dagen Kerstmis met sneeuw Kerstmis- op-een-plaatje noemen we het, en zoo is het inderdaad vaak De moeders, die met de Kerstdagen en daaromtrent met een stelletje „va- cantiekinderen" zitten, weten dit maar al te goed Want hoe gauw komt juist in die Kerstvacantie niet de verveling binnensluipen, wanneer slecht weer de kinderen noodzaakt zich in huis te vermaken En toch, moeders, is het zaak te zor gen, dat ook en juist de Kerstvacantie een echt prettige tijd wordt, niet alleen de eerste blijde dagen van het Kerst feest zelf, maar ook de dagen daarna, wanneer de glorie van Kerstboom en alles wat er mee samenhangt al zoo'n beetje is vervaagd En juist daartoe kan moeder zelf zooveel bijdragen, door wat leiding te geven bij het kiezen van de spelletjes, zelf eens iets leuks te verzinnen, haar kinderen te animeeren hij een of andere bezigheid. Behalve de gewone leg-, kaart- en andere spelletjes, waar op den duur de fleur en aantrekkelijkheid wat af gaan, zijn er toch nog zooveel andere manieren om een middag prettig door te brengen. Daar zijn bijvoorbeeld gezelschaps spelen als „stomme ambacht", pand verbeuren en dergelijke, die bij kinde ren steeds opnieuw weer in den smaak vallen en heel wat uren kunnen vullen, eer ze beginnen te vervelen En wat heerlijk is het niet, als de kinderen zeepbellen mogen blazen, of wanneer moeder voorleest of een verhaaltje vertelt Ook een wedstrijd, waaraan kleine prijsjes verbonden zijn, is een ware tractatie voor de jeugd, b.v. een teeken- of zangwedstrijd. Niets is ook zoo leuk als naar een ergens in huis ver stopt voorwerp te mogen zoeken, dat dan in het bezit komt van den geluk kigen vinder. Kinderen verzinnen zeil zoo tientallen dingen en zijn soms wan helden in het uitdenken van raadsel tjes, maar. ze moeten vaak eerst een stootje in de goede richting krij gen En dan is er nog een praeht-vacantie- bezigheid, zoowel voor jongens als meisjes, die vooral in een gezin met wat oudere kinderen kan worden be oefend. Is het immers geen mooi idee om de kinderen in de Kerstvacantie bi slecht weer enkele uurtjes per dag te laten werken aan kleertjes en andere voorwerpen,waarmee een arm gezin kan worden blij gemaakt Wanneer moeder zoo'n voorstel op een prettige en ver standige manier weet te doen, zal het bij haar kinderen zeker in goede aarde vallen. En die leeren er niet alleen door, iets voor een ander over te hebben en zoo echte weldadigheid te beoefenen, maar zij vinden er ook een prettige en leerzame bezigheid door voor dagen, die. binnenshuis wat lang vallen. AVat er allemaal te maken valt Daar zijn op de eerste plaats allerlei kleedingstukken voor kinderen, waar onder de gebreide, zooals mutsen, das sen, truien, handschoenen enz., wel de voornaamste plaats in zullen nemen. Natuurlijk is dat werk voor de meisjes j bestemd, maar ook de jongens hoeven niet stil te zitten. Met figuurzaag, hout, hamer, spijkers en verf kunnen 'zij aan den slag gaan, en al zullen 't niet allemaal nuttige gebruiksvoorwerpen worden die zij te voorschijn tooveren, het resultaat zal toch niet minder zijn. AVant zullen kinderen uit een arm gezin bijvoorbeeld niet verschrikkelijk blij te maken zijn met een of ander stukje speelgoed, dat vlijtige jongenshanden hebben gemaakt? Alles hoeft ook niet zoo erg degelijk en practisch te zijn Kom, wie probeert dit idee eens in toepassing te brengen ANTOINETTE W. M. VAN INGEN. ONDER 'T VRAAGTEEKEN Mej. 6. te Den Bosch Uw verzoek is genoteerd, maar u zult nog wel meer dere weken moeten wachten vóór het patroon kan geplaatst worden, er zijn nog zooveel aanvragen Mevr. H. V. te Bleiswijk Het recept van bitterballen kunt u vinden in ons nummer van 5 Nov. Daar is een recept van vleeschballetjes gegeven voor bitterballetjes maakt u den vorm iets kleiner. Behalve in frituurvet kunt u ze ook in slaolie bakken. Mevr. de Wed. K. v. Z. te Aalsmeer Hier volgt een recept van champignons 1 pond champignons, 30 gram boter, wat citroensap, 1 eierdooier, zout, peper, peterselie, 1 eetlepel bloem. Maak de champignons schoon en wasch ze in water met azijn. Schud ze op een zeef en giet er wat heet, zout water overheen. Smelt de boter in een pan, voeg er de champignons en het citroensap bij en vervolgens ook wat peper, zout en 1 eetlepel bloem, die er voorzichtig doorheen geroerd wordt. Laat. de champignons 15 minuten sto ven en vermeng ze van het vuur met den geklopten eierdooier en wat fijn gehakte peterselie, Wanneer uw tanden snel vergelen en beder ven, poetst ze dan geregeld met de antisep tische Kolynos-Creme. Tandfilm en bederf worden veroorzaakt door kiemen ki den mond. Kolynos doodt die kiemen en reinigt de tanden vlug en volledig. Gebruikt slechts 1 c.M. Kolynos op een drogen borstel. Spoedig glinsteren uw tanden weer, die zoo'n charme verleenen aan uw gelaat en glimlach. Weest zuinig koopt de groote tube. CREAM Vetwormpjes als bij tooverslag verdwenen „ik harl een ontsierende groep vetwormpjes op mijn kin en opzij van mijn neus; terwijl ik een paar groote op mijn voorhoofd had. Ik schaamde mij om uit te gaan. Ik voelde mij er verlegen door en poeder scheen ze nog meer te doen uitkomen. Op een avond kwam een vriendin bij mij en vertelde mij over Radox. Den volgenden dag kocht ik een pakje, probeerde het en de vetwormpjes verdwenen als bij tooverslag. Ik ben in mijn geheele leven nog nooit zoo blij geweest en ik zal het aan iedereen vertellen." L. 13. R. Indien U, evenals deze dame, last mocht hebben van ontsierende vetwormpjes, gebruik dan het afdoende en veilige middel Radox. Dusgeen gevaarlijk en pijnlijk uitknijpen meer. Wanneer 1' een theelepel Radox in een glas warm water oplost en hiermede lTw gezicht eenige malen bet, kunt U met een ruigen handdoek de vetwormpjes gewoon weg vegen. De meest hardnekkige verdwijnen onder de invloed van de zuurstof, die Radox in het water vrijmaakt, na één of twee be handelingen. li zult versteld «taan over het resultaat. Niet alleen zijn de vetwormpjes ver dwenen. maar Uw huid is tevens weer frisch en jeugdig. Daarna moet U er voor zorgen, steeds een weinig Radox in Uw wasch water te doen, zoodat die akelige vetwormpjes nooit meer kunnen terugkeeren. Radox is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 per pak, omzetbelasting inbegrepen, en in kleine pakjes a f 0.15. Annonces betreffende worden in dit blad slecbts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van bet stempel ,,Geen bezwaar tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Genees middelen en Geneeswijzen, waarvan bet Secretariaat is gevestigd Segbroeklaan 33, \s-Gravenbage. KINDER VERZORGSTER KINDERJUFFROUW Regelmatig worden vele Cursisten van ons in bovenstaande betrekkingen ge plaatst. Onze prettig geschreven les sen leiden U volledig op. Schrijf eens een brief om inlichtingen; het ver plicht U tot niets. Vermeld Uw ge boortedatum. leder, die de lagere school heeft bezocht, kan de cur sussen volgen en met onze hulp zijn doel bereiken. AO O INSTITUUT voor O O U BRIEFONOERWIJS Nieuwe Plein 31, bij het Station - Arnhem Oir. J. VAN DER BIJ-HOOFDONDERWIJZER

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 37