VOOR DE ZIEKENKAMER vriVTffll Verkoudheid, griep, keelziekten, de kwalen van de gure, natte wintermaanden. Eerst een paar dagen tot aan het puntje van je neus onder de dekens met lieete kruiken en warme groc, om toch vooral maar goed uit te stoomen daarna tegen een berg van kussens opzitten om wat te lezen of bezoek te ontvangen tenslotte vrij rond- loopen in de ziekenkamer. Kamer-arrest, dat gewoonlijk wel een paar dagen aanhoudt, daar tem peratuursverschillen over het algemeen fataal zijn. Uitrusting voor de ziekenkamer Komt daar eerst een gezellig nachtponnetje of 'n pyarna van flat teuze kleur, die ons bleek snuitje wat opfleurt. Vooral rose, dat niet al te flets is, beantwoordt goed aan dit doel. Dan een jasje, dat ons warm houdt als we in bed opzitten en tenslotte een aardige peignoir of kamerjas, die we over ons nachtgewaad omslaan als we mogen opstaan. Voor nachtjaponnen zijn tegenwoordig vooral bloempatroontjes sterk favoriet, terwijl pyama's, zoo wel door hun snit als door het materiaal, waaruit ze vervaardigd zijn, een uitgesproken vrouwelijk karak ter krijgen. Zooals ook ons plaatje toont, worden nachtjaponnen eenigszins ingenomen in het middel, terwijl men graag met ruches en opnaaisels werkt om het geheel te garneeren. De tweede afbeelding brengt een warm bedjasje, dat zoowel van gewatteerde chintz als doorgestikte zijde, die beide aan het stuk verkrijgbaar zijn, te maken is. Is het model van het derde plaatje welhaast klassiek geworden, deze peignoir wint het toch altijd nog van de losse kimono, die allerlei kunst grepen behoeft om ordentelijk te blijven zitten. Van lichtkleurig waschbaar fluweel, met de sjerp in contrastkleur, zal deze kamerjas het uitstekend doen. Het afgebeelde model is gedacht in abrikozenkleur met lichtblauwe sjerp, maar velen zullen een combinatie van gedekter kleuren prefereeren. Tenslotte een fleurig huistoiletje van gebloemde zijde, waarvan rug en mouwen kunstig doorgestikt zijn. Ons toilet voor de ziekenkamer, we zijn zoo blij als het in orde is en we de kritiek van de liefhebbende vriendinnen, die ons komen opmonteren, onverdeeld gunstig weten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38