IK ZWEER TROUW.... Het moment van de eedsaflegging volgens de meer dan honderd jaar oude formule: „Ik zweer trouw aan de Kon ingin, gehoorzaa mheid aan de wetten en onderwerping aande krijgstucht. Zoo waarlijk helpe mij God A Imachtig." EV11 gloriedag is het, geweest voor prinR Bernhard. toen hij op den stralenden Decembenniddag van 23 dezer bij zijn opname in de Nederlandsche weermacht ten overstaan van koningin Wilhelmina en zijn vorstelijke bruid den eed van trouw aan Koningin, wet en krijgstucht aflegde, aan het hoofd van den troep de Residentie binnentrok, voor het paleis het défilé gadesloeg. Een onver getelijke plechtigheid voor de talloozen, die haar hebben bijgewoond, die de rustige, beheersclite rijkunst van prins Bern hard hebben bewonderd, zijn kalme, klare stem den eed hoorden afleggen, die de blijdschap van Koningin en Prinses heb ben aangezien en de in Hartelijk toegejuicht kwa men II. M. de Koningin en II. K. II. prinses Ju- liana op het Malieveld aan: achter de open calèche zien toe generaal Boëll en prins Bernhard. geen jaren zoo grootsche en perfecte parade hebben aanschouwd. Een hartelijk enthousiasme heersehte dan ook langs alle zijden van het Malieveld en langs den weg, dien vorstinnen en défilé door de Haagsche straten aflegden. Een der hoogtepunten der bruidsfeesten van ons prinsenpaar. Op straten en pleinen stonden Hagenaars en vreemdelingen samengedromd, om prins Bernhard na zijn beëediging met generaal jhr. W. Boëll aan het hoofd van de troepen de Besidentie te zien doortrekken. Dit is een levendig tafereel op den hoek van Tournooiveld en Langen Vijverberg. In ceremonieel tenue arriveert prins Bernhard aan hotel De Wittebrug voor den cavaleristenmaaltijd, die hem op den avond na de beëediging werd aangeboden. Voor het paleis defileerden de paradetroepen langs den commandant van het veldleger en den bij onze weermacht ingelijfden prins Bernhard.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 14