KA Soar it voor den, i óf me intern vrijwi schikl Shi het ii er liet den g dokei elk ja der j» Int liet bi gezeis verto v rooi: in vlak oals liet er uitzag toen Shakespeare het verliet, heeft het er, tot meerder genoegen van de tionale bezoekersbent, zóó ingericht, dat men aan de oorspronkelijkheid dezer tooneel- moet gelooven. sspeare staat dus te Stratford-on-Avon in Idelpunt der belangstelling. Hij beheersclit heele stadje. Het kan ook niet anders zonder loten William zou men nooit iets van dit ver- plaatsje gehoord hebben, terwijl het zich nu r. van Mei tot eind September, in het bezoek ïeele wereld verheugen mag. rdaad van Mei tot eind September vindt er itendig Shakespeare-festival plaats. Befaamde liappen geven er dan driemaal in de week lingen ..Koning Lear", Hamlet", ,.l)e ie vrouwtjes van Windsor", „Macbeth" enz. tt nieuwgebouwde, monumentale theater, dat de Avon oprijst. Bal is het volop toeristisch hoog-bedrijf in het Amerikanen, Tsjechen, Italianen, Fransehen, Indiërs, kortom, alle nationaliteiten et hun auto's of met den express Londen "s avonds aangekomen en dan vullen zij de smalle straatjes van het schilderachtige in bont. vertoon, vriendelijke huisjes, met fijn-uitloopenden kleine, in lood-gevatte ruitjes en hier en vu romantisch balkonnetje, herinneren alle heroieken, kleurvollen tijd van Shakespeare, geboortehuis van den schrijver staat midden ichilderachtigste groep. Het is een pelgrims- Ie vreemdelingen moeten hun beurt afwachten Shakespeart: nu nog een blilc uit z'u venster zou kunnen werpen, zou hij non den overkant een garage en een boekwinkel naar liem genoemd zien. Souvenirs lean nun in Stratford bij tientallen koopen niet het minst origineele alee is een pakje S ha kesp er ere-kaarten met afbeeldingen van karakters uit z'n toon eetstukken. om er iu te kunnen. En als zie je de schrijftafel, de gai een kruik, een slaapkamer onontbeerlijk was voor den nog voor ons. De enkele in Stratford bezit, heeft men piëteitsvol onder het glas gelegd. Men mag er niet eens met den vinger naar wijzen. Bij den uitgang wordt u een uitgebreide voorraad lectuur over het geboorte huis en Stratford aange boden. Nu, wat dat betreft, zijn er winkeltjes genoeg, die de vindingrijkste souvenirs uit „Shakespeare-country" tentoonstellenAllereerst een keur van prenten en postkaarten, papier en doozen met het geteeken- de portret van den drama turg. Bekertjes, kannen, kruikjes, zakdoekjes, wan delstokken, regenscher men, zij hebben alle iets speciaals in zich een stem pel of een voorstelling ver telt u direct, dat zij uit «lit wereldberoemde plekje afkomstig zijn. je er in bent, ja. dan tzeveer, 'n paar stoelen, in dies meer wat al even grooten schrijver als nu manuscripten, die men De toerist ontkomt niet aan hun bekoring en nog voordat hij een vertooning iu liet theater gaat bijwonen, heeft hij zich reeds vele kleinigheidjes aangeschaft, die. laten we het even heel zacht zeggen, eigenlijk met ware Shakespeare-vereering niet veel te ma ken hebben. Een sihihleraehtige herberg in Strot ford-on -1 rolt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 21