AKKER 's KLOOSTERBALSEM Tegen. Spierpijnen en Rheumatisehe pijnen bet vanouds beproefde middel GEWELDIG DIE 7 SILVIKRIN LIQUID SHAMPOON 10 Wasschingen „Je moet er met je knappe snuitje in zien te komen," zei de practische Sara, „en als ze opdringerig worden, bevries je ze. Kun je ze niet wijs maken, dat je een kalf jaartje bij fa milie gelogeerd hebt De waarheid willen ze toch niet hooren die vinden ze hinderlijk. Maar waarschijnlijk zou je net een bemoeial treffen, die aan je oom schreef arm schaap." Gloria had er om gelachen, maar later had 't haar gedrukt, 't Was na tuurlijk belachelijk en 't. kon nooit gebeuren, maar ze kon zich precies voor stellen, hoe genoeglijk ooin Robert terug zou schrijven, dat liij zijn nicht in geen drie jaar gezien had. Zij telde haar geld na 't was wei nig, want hoe Sara ook tegen had ge- stribbeld, ze had althans haar deel aan 't eten betaald, en haar fondsen slon ken met angstwekkende snelheid, 't Was het laatste restje van haar spaar potje dat was nooit groot geweest, want veel verdiend had ze nooit, en op Berken woud had ze nog rekeningen moeten betalen voor 't ziekenhuis. een influenza verleden jaar, waar ze mee door was geloopen longontste king geworden. Glory knipte haar portemonnaie dicht en ging zwaarmoedig achterover zitten. Als ze schraapte, kwam ze er nog-tien dagen. Meer niet. En ze was doodop van teleurstelling en ze had een ladder in haar kous. Ret slot, klikte. Zij schoot snel recht en Sara kwam binnen. „En Geluk gehad vandaag V' „Geen snars. Morgen vroeg maar weer probeeren." Sara ging op het krakende bed zit ten. Zij was ouder dan Gloria, groot, mager en hoekig de vijfendertig waren haar aan te zien. Knap was zij niet en zij probeerde 't niet te lijken ook, maar haar grijze oogen stonden scherp en flink en zij had een drogen humor, die haar zelden in den steek liet. Zwijgend trok Sara haar handschoe nen uit, toen trok ze met haar schou ders en klapte de handschoenen naast zich neer. „Nu, Glory, we zitten in één schuitje, 't Kantoor is opgeheven. Ik wist 't Maandag al, maar ik wou liever nog niets zeggen." „0, Sara „Lollig hè t" Ze keken elkaar schichtig aan. Sara bewoog nog eens haar schouders en trok met een hoek van haar mond. Ze scheen over iets te denken. „Zeg, Glory, vind je goed, dat ik op jouw baantje bij Endicott afga Ze heeft vast nog niemand ze is veel te lastig. Ik ben vandaag naar de beurs geweest, en met een hoop gesmoes hebben ze me haar naam gegeven. Wat vin je „Gauw gaan natuurlijk Ik vind 't een prachtidee. En je krijgt 't vast." „Ik deug er tenminste wél voor," zei Sara droog. „Een knap jong ding wil ze tóch niet hebben, en ik kan net zoo'n stijve tronie zetten als hun heele stamboom. Ik vind 't, natuurlijk ver velend, omdat ze voor jou 'n varken geweest is, maar je snapt het wel, hè „Er is niets te snappen," zei Glory. t Is een baan, met vrij wonen en eten, al moog je niet bij de familie aan tafel komen. Wanneer ga je f Wacht maar niet te lang „Ik ga nu," zei Sara kortaf. „Ze is op 't, oogenblik in Benham. Zal ik die zwarte jurk met dat witte boordje aan doen Daar lijk ik 'n ongetrouwde tante van Methusalern in, beter kan zo niet wenschen. Ik zal '111 even strij ken. „Doe ik wel Rust jij maar even." Gloria liep naar de kast. Sara riep haar na. „0, wacht, er is een brief voor je. Beneden van de post gekregen. Achten tachtig stempels er op." „Leg maar op tafel," zei een verdofte stem uit de kast, Gloria had 1111 geen tijd om brieven te lezen. K011 tóch niets van belang zijn. Van belang was alleen, dat Sara zoo snel mogelijk in 't meest geschikte gewaad voor juffrouw Endicott verscheen. De japon werd opgeknapt, er werden eieren gebakken en koffie gezet. Sara werd bekeken en goedgekeurd. Zij zag er eenvoudig en netjes uit, en verborg haar gevoelens achter een norsch lachje. Met een wat grove stem zei ze „Merci, Glorv, duim maar voor meen de deur ging achter haar dicht. Eerst toen Sara weg was dacht Glory aan den brief. Zij trok hem traag naar zich toe, terwijl ze op den divan lag bij te komen. Met Sara's vertrek was haar opwinding neergeslagen, bleef er enkel saaiheid en ontmoediging over. Geen werk, geen vooruitzicht, geen ontspan ning, geen geld. Geld Daar kwam alles vroeg of laat op neer. Wat begon je zonder geld. Zonder belangstelling keek zij naar de envelop. „John Carver, advocaat en notaris," stond er in den linkerbovenhoek, en 't adres was Chicago, 't Sloeg haar zinnen wakker. Wat moest die van haar Kende ze dien naam niet. 0 ja, oom Robert had wel eens bezoek van een meneer Carver gehad, voor zaken, maar ze had hem alleen zien ko men en gaan. Die kon best uit Chicago komen was maar een uur rijden en 't, was echt iets voor oom Robert, zijn zaken aan geen stadgenoot toe to vertrouwen. Zij scheurde den brief open. Als oom Robert zoo kwaad was, dat hij haar de groeten liet doen dooi' een advo caat. Haar oogen werden grooter en gin gen snel de bladzijde langs. Het papier schokte met haar hand meezij staar de even naar de onderteekening en ging toen zitten, zette haar voeten op den vloer. Zij moest er iets stevigs onder voelen, anders zou ze denken, dat de wereld los rondtolde, 't Kón niet. zij haalde diep adem en herlas den brief langzaam, attent. Oom Robert was dood. Dat gaf een soort schrik 't leek niet mogelijk, zijn taaie greep aan het loven losgewrongen maar echt verdriet kon 't haar niet doen. Oom Robert was ontevreden ge weest over 't huwelijk van zijn jongeren broer, en nog ontevredener met 't meisje, dat hij te verzorgen had gekregen. Hij had haar zijn zure liefdadigheid ge schonken, en toen ze groot was, had hij zich heftig gekant tegen haar wil, haar eigen brood te verdienen. Zij had 't ten slotte gewonnen maar hij had hard en verachtelijk gedaan. „Jullie vrouwen zijn allemaal 't zelfde, geen rust en geen hersens. Werken voor je kostBah Interessant-doenerij Er is maar één soort werk voor een vrouw trouwen en voor haar man en haar kinderen zorgen." Gloria was driftig geworden haar eigen leven was van h&Ar, al had ze niets anders, en ze wou er van maken, wat ze kon, had ze geantwoord en trouwen deed ze toch nooit. net zoo min als hij. Hierdoor was de verhouding, zoo mo gelijk, nog onaangenamer geworden. Dat was drie jaar geleden, en met geen letter had hij getoond, dat hij nog van haar bestaan wist, hoewel zij hem nu en dan korte, plichtmatige briefjes Vervolg op pag. 26 Laat U vanavond eens grondig wrijven met de diep in de huid dringende Akker's Kloosterbalsem, de wonderbaarlijk geneeskrachtige balsem. Uw pijn verdwijnt. Uw spieren worden lenig. Ge slaapt vannacht weer heerlijk rustig en morgen waardeert Ge de verrassende werking van Overal verkrijgbaar! Doosje van 10 Gram 35 cent. Potten van: 25 Gram 62V2 ct., 50 Gram f 1.04, 100 Gram f 1.82 3e wekelijksche haarwassching met Silvikrin Liquid is een behoefte geworden voor meer dan 2 miilioen heeren, die deze Shampoon prefereeren om haar :uiverheid, haar haarvoedende eigenschappen, om den echten, natuurlijken, trisschen Lavendelgeur, vrij van zoetelijke parfums en daardoor tevens de Shampoon voor de families, die prijs stellen op een beschaafde, gezonde haarwassching. in den flacon, die nooit omvalt. De Eenige Shampoon met Haarvoeding m Vernielt het haar niet, doch houdt het gezond. Geeft geen neerslag, voedt het haar, maakt het brillant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 23