25 CENT GEDENK-ALBUM Prinselijk Huwelijk GOUDBLOND MEISJE N.V. Drukkerij De Spaarnestad Wij brengen hiermede ter kennis van onze lezers, dat bij gelegenheid van het prinselijk huwelijk een extra- verzorgd gedenk-album in groot for maat zal verschijnen, waarin naast artikelen van bevoegde schrijvers een zeer groot aantal voor het meerendeel nnielie foto's zal zijn afgebeeld. Deze zullen niet alleen betrekking hebben op de feestelijke gebeurtenis zelf, maar ook op de jeugd van het prinselijk paar. waaronder portretten en op namen, welke zeer zeldzaam genoemd mogen worden en zelfs nog nimmer zijn gepubliceerdBovendien zal dit feestnummer in kleuren worden uit gevoerd en een verrassing bevatten, welke alleen reeds den prijs dubbel en dwars waard zal zijn. Want ondanks de luxueuze uitvoering is deze zoo laag gesteld, dat eenieder zich dit bijzon der waardevolle historische document zonder bezwaar kan aanschaffen. Want liet zal niet meer dan slechts hosten Bestellingen kunnen nu reeds geschie den bij onze bezorgers, agenten of onze hoofdkantoren. Rechtstreeksche bestellingen kunnen alleen worden uitgevoerd na ontvangst van 30 cent (per ex.) in postzegels, of na over schrijving van genoemd bedrag op postrekening no. 5970 van de te Haarlem Vervolg van pag. 23. had. geschreven. Nu was hij dood, en hij u voor juffrouw Endicott f Ik heb u scheen rijk geweest te. zijn, rijker dan nog nooit gezien, geloof ik." iemand had vermoed. en buiten een „Ik ben de nieuwe secretaresse. Mijn paar kleine legaatjes vermaakte hij naam is Dalton. Ik zal juffrouw Endi- haar al zijn bezit. „mits genoemde cott even zeggen, dat u er bent." Gloria Staunton, zoo zij nog niet gehuwd Sara klopte bij juffrouw Endicott en is, in het huwelijk treedt binnen dertig diende hem aan. Toen ging zij weer zit dagen na mijn overlijden." ten, maar boog peinzend het hoofd op Gloria haalde lang, bevend adem. haar handen. De sjofele kamer scheen te draaien, en Hij is gek op haar, dacht ze. Hij 't leelijke behang huppelde spottend, verwachtte héér, en liij schrok, dat ze Een vermogen, weelde, geen krimp en weg was. Als hij wist, lioe ze ontslagen geen vrees meer, alles krijgen wat ze is, was hij razend. Maar tante zal er graag had, alles doen wat ze graag haar mond wel over houden, deed, leven, schoonheid, blijheid.... Juffrouw Endicott hield er inderdaad Dat alles, mits ze binnen dertig dagen haar mond over. Zij vocht voor de met iemand - - wie dan ook trouwde, waardigheid der familie, voor Jack's Niet meer en niet minder Ook na zijn toekomst, zooals zij die zag en in die dood wou oom Robert zijn zin hebben, toekomst was geen plaats voor mooie Hij hield haar dit voor, lokkend, triom- secretaresjes. Ze had nooit zoo dom fantelijk, en trok het met spokenhand moeten zijn, zoo'n knap kind aan te terug. Doe wat ik wil, of je krijgt nietsnemen't Wicht had natuurlijk van Er kwam toorn in haar, een bitter ge- 't begin af haar strikken gespannen, voel van onrecht. „U hebt een nieuwe secretaresse, zie Dat was 't eenige, waar oom Robert ik," merkte hij op. een vrouw goed voor achtte trouwen „Ja juffrouw Staunton is een paar en voor een gezin zorgen. Verder was ze dagen geleden weggegaan. Maar juffrouw niets dan een lastpost zonder hersens. Dalton zal me best bevallen, denk ik. Wat dacht hij, dat ze doen zou, in Ze is kalm en ijverig en ze zal 't wel dertig dagen Om een man advertee- beter volhouden buiten. En hoe is 't ren Den eersten den besten kennis bij met jou 1 Ik heb je gemist." zijn kraag pakken en trouwen 1 „Ik heb eens een proef genomen." Onwillekeurig keek ze den brief nog Hij leek kalmer dan anders. Juffr ouw eens aan. Die was een heelen tijd onder- Endicott. keek hem scherp aan was weg geweest, haar van 't eene adres hij een beetje betrokken om het piot- naar 't andere nagezonden. selinge vertrek van dat meisje Blijk- Zij had nog maar vijf dagen, en geen baar was juffrouw Staunton tot nu toe dertig, om aan de voorwaarde van het niet, met hem in relatie getreden, testament te voldoen! „Ik heb eens geprobeerd, of ik mijn 't Was haar, of zij 't schorre gegrin- eigen kost kon verdienen." nik van den ouden man achter zich „Maar, Jack, je hoeft heelemaal niet hoorde, met duivelsch leedvermaak om in zaken te gaan. Al wat ik heb is haar verlegenheid. voor jou, dat. weet je." Hij glimlachte wrang. „Ik bén niet ZESDE HOOFDSTUK in zaken gegaan. Ik ben Maandag be gonnen om eens te kijken, wat een Hen volgenden namiddag zat de nieuwe gezonde kerel van zevenentwintig, met secretaresse van juffrouw Endicott fatsoenlijke kleeren en normale hersens, te schrijven in 't kleine kamertje der in de zakenwereld beginnen kon. Ik suite in hotel Benliam. Juffrouw Dalton heb mijlen van gangen afgeloopen, en had aardige oogen en een vriendelijken met liften een massa hoogte-records ge mond, maar geen menscli kon haar knap slagen, maar geen mensch had ook noemen. Juffrouw Endicott was best maar een haar zin, om me in dienst te tevreden met haar keus. nemen. Ze hadden nergens een president ,,'t Zal wel gaan, juffrouw Dalton," van een bank, of een jongsten vennoot, zei ze neerbuigend. „Rekent u er maar of een jong directeurtje in een sappig op, dat u volgende week mee naar Ber- maatschappijtje noodig. Zelfs voor de kenwoud gaat. Zorgt u, dat ik verder baantjes, waar je achter een lessenaar niet gestoord word vanmiddag, of mijn kruipt met 'n groen schermpje voor neef, meneer Moreland, moest aankomen je oogen, iuformeeren ze, wat je voor of opbellen." ervaring hebt. En als ik zei, dat ik die Juffrouw Dalton antwoordde met een heelemaal niet had, zeien ze zoo onge- beleefd knikje. veer, dat ik maar moest gaan hoepelen." Sara was blij met haar nieuwe be- Hij zweeg en glimlachte om de herin trekking. Zij zag er mogelijkheden in, nering, maar bleef met neergeslagen waarover zij niet spreken wou met de oogen op haar letten. Met al die gek- opstandige Glory, die haar de reden van heid bereidde hij juffrouw Endicott haar ontslag verteld had, en den vori- voor op iets ergers. gen avond ook met bitterheid over „Om vier uur was ik ongeveer gek. den tergenden spot, van haar erfenis Als ervaring zoo zwaar woog, dacht had gesproken. Sara was zeer benieuwd ik, moest ik maar doen, waar ik wél naar Jack Moreland. Zij hoopte, dat hij ervaring in had. Van auto's heb ik komen zou dien middag. verstand. Met een motor kan ik doen Twee uren lang zat zij netjes de lange wat ik wil op laten zitten en poot- brieven van juffrouw Endicott aan haar jes geven, of omrollen en dood liggen, vriendinnen over te schrijven. Toen Dus ik liej) een garage in en presen- kwam Jack Moreland. teerde me, en de baas viel me om m'n Zij zag de snelle verwondering in zijn nek en huilde van blijdschap. Mag ik gezicht, toen hij naar haar en naar haar u voorstellen, juffrouw Endicott papieren en haar schrijfmachine koek. J. Moreland, reparateur in de Centrale „Bent u meneer Moreland Juffrouw Garage, met mijn eerste loonzakje in Endicott zei, dat ze u direct ontvan- m'n zak, en nog een massa onderweg, gen zou, als u kwam." hoop ik." „Ja." Hij lachte vriendelijk, maar „Jack de verwondering bleef in zijn oogen. Hij Haar schrik sloeg zijn vertoon van vroeg beleefd en kwasi terloops„Werkt vreugde in.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26