PELMANISME VOLWAARDIGE MENSÜH KOMT DIT JAAR IN FRANKRIJK WINTERSPORTEN!! De Franc is nu goedkooper geworden FRANKRIJK is door de Fédération Internationale de Ski gekozen voor de WERELD- SKIKAMPIOENSCHAPPEN MISTLETOE IN DEN NIEUWJAARSNACHT PELMAN INSTITUUT i5 CHAMONIX-Mt. BLANC 11 tot 18 Februari 1937 Inlichtingen bij alle REISBUREAUX en Services Nationaux de Tourisme, Willemskade 15 a, Rotterdam Vervolg van pag. 5. boudoir. Phil trad er uit te voorschijn, minuten later stonden de twee auto's met rood-omrande oogen. Zij had het van Balloch Castle en die van Roger Jess zooeven bekendnu die herinnering met hun felle schijnwerpers langs de aan Owen Drummond eenmaal opge- waterlijn opgesteld. Het vliegtuig cirkel roepen was, kon zij hem niet meer de nog steeds rond, doch zakte ziender- vergeten. Het was nog niet gestorven, oogen. Toen hield het eensklaps op dat oude, teere gevoel het scheen met sneeuwen, alsof de hemel er- zelfs, dat het deze dagen sterker was barmen wilde toonen. geworden. Zij wilde geen moeite meer „De piloot heeft het ontdekt, hij komt doen, het langer voor zichzelf te out- hier recht op aan!" schreeuwde Wren kennen. Wat haar aan Roger Lennox buiten zichzelve van vreugde, bond, was niet meer dan vriendschap. Inderdaad zakte de kist naar het Zij kon hem niet de minste hoop geven, strand, raakte den grond en rolde Maar voor haar zelf was die er ook krakend en stootend over de met sneeuw niet meer na zeven jaren. En daarom bedekte en oneffen vlakte uit. Toen had zij gehuild. ging er eensklaps een kreet op van Roger Lennox. De kist stootte haar neus, De schaduw van Owen Drummond boorde zich in een zandberg en sloeg verduisterde dien avond óók den glans eensklaps over den kop. van het kostbare damast, dat de feest- „Hulp rennen schreeuwde Roger, tafel op Balloch Castle dekte. Zij viel Hij en Wren, op den voet gevolgd door over vier menschen, die er zich alle het personeel, snelden op het veron- vier even onbehaaglijk onder voelden, gelukte vliegtuig toe. Juist toen zij het Nu en dan verwekte een kwinkslag naderden, kroop de piloot uit de cock- van Wren voor een kort oogenblik een uitbarsting van opgeschoefde vroolijk- heid, die echter terstond weer ineen zakte. Buiten viel gestaag de sneeuw groote blanke vlokken. En traag'k pit. „Hallo, dank u wel; dat was op het kantje af," zei hij ontdaan. „In Croydon hadden ze me gewaarschuwd ik had ook niet moeten gaan. Maar ik kon een flink prijsje krijgen voor dit reisje streek de tijd. Tegen twaalf uur sprak naar Inversnaid. Beroerd mijn radio eindelijk niemand een woord meer. Toen raakte defect en ik was den weg kwijt, viel de éérste klokslag van de twaalf Gelukkig wist m'n passagier zoo onge- laatste in het oude jaar. Wren stond veer waar we ons bevonden hij ver- op, met 'n star glimlachje. De anderen moedde tenminste, dat dit Balloch j Castle was. Jammer dat hij een smak maakte, toen dit beest op z'n kop kwam te staan. Wilt u me even helpen Hij kroop naar binnen en Roger ging hem na. Wren reed intusschen naar is voor meer don een linlf inillioen menschen de weg geweest naar een meer succesvol leven. Hon derdduizenden heeft liet uit de geestdoodende sleur van hetdage- lijkseh leven gehaald eu geplaatst in een wereld wil perspectieven en vooruitzichten. Uns hoekje over de geeft II alle inlichtin- i gen over deze l'ersoon- lijkheidstraining, die u'' U haalt wat in II z"- ^et l'elnianisine maakt llw geest actief, brengt itcicil, vol zelfvertrou- Y U HOOGEROP mM1 en ontw|kke|, waardevolle positieve eigenschappen, den volwaardigen mensch eigen, zooals Karakter, Conceit tratievermogen, Wilskracht, Organisatietalent, Originaliteit, Zelfcontrole, Tegenwoordigheid van Geest, enz. volgden zijn voorbeeld. En toen de laat ste slag verklonken was, hief hij on willig zijn glas op. Hij klonk met Jess, en kuste haar, en klonk met Phyl en Roger. Ze mom- pelden een zegewensch en daarop trad huis, om een draagbaar te halen. „Een tot aller verlichting het personeel binnen, passagier?" vroeg Roger. „Wie of wat Nauwelijks werd het souper aangeraakt is het ii Wren werd kregelig. Was dat óók De piloot trok een gestalte naar nog een Oudejaar uitvieren 't was buiten. De ander kreunde. „Een beetje half één en ze zaten allemaal op heete bloed aan zijn boord. Hij schijnt kolen, om naar hun kamer te gaan. alleen maar bewusteloos. Wie Ja, 't is Hij keek hulpeloos naar Jess, doch een Engelschman, maar hij heeft een I leze hield haar blik op het venster Franschen pas van het Vreemdelingen- bericht. legioen. Hij schijnt luitenant of zooiets „Hoor een vliegtuig zei ze te zijn. In Londen hoorde ik vertellen, plotseling. dat hij zich 'n paar maal buitengewoon Inderdaad klonk er zwaar motor- onderscheiden moet hebben. In zijn geronk in de lucht. Zij liepen naar knoopsgat draagt hij het Legioen van het venster en keken scherp uit. Het Eer...." geronk kwam nader en zwol aan tot „Vlug maar," zei Roger zenuwacli- en gedonder. tig. „Hier is de baar. Voorzichtig „Kijk, daarriep Wren. we zullen hem toedekken met die Door het sneeuwgordijn heen, zagen deken...." /,ij de lichten van een vliegtuig. „Geen Personeel droeg de baar naar liet verkeersvliegtuig," zei Roger. „Zeg, het kasteel. In de hal stonden Jess en ■irkelt rond liet hij er verbaasd op Phyl. Wren en Roger gingen den klei- volgen. „En let eens op, hoe laag het nen stoet vooraf. Vliegensvlug vertelde vliegt. Het daalt steeds lagerRoger, wie de gewonde was. Jess en Vanuit de hoogte kwam eensklaps Phyllis kwamen angstig nader. De baar ven vuurbal vallen net een vallende werd neergezet en de deken terugge- -ter. Wren slaakte een kreet. „Een slagen. Toen klonk er eensklaps een iichtkogelDie kist is gedwongen te verschrikte kreet door de hal. Twee landen. De piloot zoekt een landings- of drie kreten niemand kon het plaats. Vlug, we moeten iets doenlater meer zeggen. Ze werden alle vier aangegrepen door „Owen.Owensnikte Phyllis, en panischen schrik. Een vliegtuig terwijl ze over den gewonde heenboog. in nood de inzittenden bedreigd met Alsof hij was gewekt door die stem, ven rampzaligen dood. En dat in den sloeg Owen Drummond eensklaps zijn eersten nacht van liet nieuwe jaar. En oogen op. Over zijn gebronsd, ingeval- vlak voor hun oogen. Wren kreeg len gelaat gleed 'n glimlach van her- terstond zijn tegenwoordigheid van kenning. „Phyl.... ik was op weg naar ueest terug. „Alle lichten van 't huis huis," hoorde Roger hem zeggen. „Ik vil het park aan," schreeuwde hij. „ALs ben teruggekomen, zooals je me ge- Je piloot hier al eeus meer overgevlogen wenscht hebt. is, kan hij zich misschien oriënteeren. Wren en Jess stonden daar als ver- Kom mee, Roger, we rijden met de steend en Roger Lennox beet zijn lippen auto's naar het strand. Hij kan voor tot bloed. Maar hij was de eerste, die Balloch Castle dalen, als hij hier een tot zichzelf kwam. „Wren," zei hij met beetje bekend is en hij heeft geluk. Als een rustigen glimlach, „haal je mand hij de grens maar kan zien van de water- mistletoe maar weer uit den hoek. Ik lijn. Er is ruimte genoeg." hoop dat ze héél gelukkig met hem Zij snelden weg en nauwelijks drie mag worden." De Peiman-lraining wijst ons den weg die voert tot Zelfvertrouwen en hrarlit om te Handelen, tot innerlijke winst en uiterlijke wel vaart. Ik hoop daarom dat het Pel - manisme steeds meer veld wint. Z. K. H. Prins Karei Aan Zweden. De Pelnian-training is niet voor de weinige uitverkorenen, maar voor allen. Zij is van de aller grootste waarde in, het leven. Men krijgt voor goed de beschikking over een kracht die hl ij ft. Canon Hanna\ G. A. Birmingham. De wereld heeft een groote schuld van dankbaarheid aan de leiders van de Pelman-training, die in staat is een nieuwe wereld te scheppen. Men kan hier moei lijk met te veel lof spreken. Prof. Dr. Sir Herbert Barker. Ik weet dat geen enkele man of vrouw den Pelmaii-Cursus kan volgen zonder zijn haar waarde als mensch verhoogd te hehhen, terwijl hij velen een weg zal wijzen naar 'n succesvollen werkkring. Ll. Gen. Lord Baden Powell. Zendt onderstaande bon in vno'r ons gratis boekje „lie 1 nl waardige Mensch". DAMRAK (18 - AMSTERDAM OPGERICHT 1900 AEALANO I'AllIJS LONDEN MELIlDllllNE NEAV-A ORK DllllllAN Aan het l'elnian-lnstituiit I) I IV] Damrak lilt - Amsterdam IJ IJ IV M.H. Verzoeke mij llw hoekje De Volwaardige Mensch" gratis en zonder verplichting te zenden. Naam Straat Plaats Beroep Te zenden in open briefomslag IJ ets. postzegel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 35