HET VORST 38 Als de voorteekenen niet bedriegen zal Den Haag op 7 Januari overstroomd worden door legioenen vreemdelingen. Iedereén wil een glimp van de glorie van den bruidsstoet opvangen of, als dat niet mogelijk zou zijn, ten minste tocli genieten van de uitzonderlijk mooie versieringen, de sprookjesachtige verlichting. Hotels, pensions, particuliere huizen, ze hebben geen bed meer vrij, zóó groot is de toeloop van dege nen, die wat langer dan één enkel dagje van de feestelijkheden willen genieten. Op reis naar Den Haag, het beteekent vóór alles rekening houden met alle mogelijke eventualiteiten. Warme winterjas, die, zooals ons model, liefst tot aan den hals gesloten kan worden. Daarnaast echter ook de regenplunje niet vergeten. Is er geen plaats binnenshuis besproken en wordt het dus urenlang buiten bivakkeeren, dan kan het haast niet zonder paar dik-gevoerde overschoenen of op zijn minst toch dik gebreide ski-sokjes. Feestweek in Den Haag Jolijt in elk café en res taurant Na gezelligen rondgang door de feestelijke" straten voelt men behoefte aan eenige verpoozing binnenshuis, en is men, vooral bij regenweer, blij den mantel even te kunnen uitgooien en te pronken met het gezellige gekleede middagjurkje. Op ons plaatje zien we zwarte angorastof met applicatie van stukjes grof metaalweefsel. Stukjes, die er op een vernuftige wijze op bevestigd zijn, dat het den indruk wekt als waren de buitenkanten uitgerafeld. Tenslotte de avondBehalve den grooten gala- avond in 't Gebouw en de partijen van de legaties en autoriteiten, is er tóch gelegenheid te over om 't feestgewaad te luchten. Ver schillende groote hotels arrangeeren fes tijnen en de Ilaagsclie middenstand kan bevestigen, dat er links en rechts al veel voor dit doel gekocht is. Een avondtoilet moet degene, die in Den Haag logeeren gaat en vooruit niet precies weet hoe het program zal luiden, voorzichtigheidshalve niet al te gekleed nemen. Ons model van ragfijne zwarte kant op ruischende witte zijde is niet al leen 't summum van goeden smaak maar door de lange mouwen tevens geschikt voor feestelijkheden van. verschillenden aard. Prachtig is de coupe van den on wezenlijk wijden rok, die zoo eigenaardig contrasteert tegen het strakke lijfje en mouwen. Met de feestweek naar Den HaagLa ten we vooral niet vergeten een paar stevige stappers in den koffer te pakken, want er valt een massa te zien en te be leven. En moeten wre den stoet buiten afwachten, wat in de meeste gevallen beteekent vier uur of meer blootgesteld zijn aan de grillen van 't Januariweer, dan wég met alle menschelijk opzicht en alles, wat maar eenigszins warmte geeft, over elkaar heen aangetrokken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38