NUTTIGE WENKEN VOOR KOUDE DAGEN KwnOtnattip HOOGTEZON Om koekepannen weer mooi helder Om gegalvaniseerde emmers schoon -en schoon te krijgen, wrijven we ze te krijgen, maken we van meel en koud stevig af met gewoon keukenzout, wat water een glad papje, en voegen daarna ons al een heel eind op den goeden weg kokend water toe. helpt. We bestrijken den binnenkant van den emmer nu met 'n dun laagje van de Alvorens linoleum met was te belian- pap, terwijl die nog warm is. Laat den delen, kunnen we een doek nemen, dien emmer in de zon drogen. Als hij goed bevochtigen met paraffine en daar- droog is zal het laagje er gemakkelijk mee over het linoleum wrijven. Het afgaan en de emmer is weer als nieuw, werk zal dan gemakkelijker vallen en de resultaten zullen uitstekend zijn. Als er in wollen dekens vuile plek ken voorkomen, behoeven we niet de Bij het wasschen van gekleurde zij is lieele deken te wasschen. We kunnen het aanbevelenswaardig, wat methyl- eenvoudig de vuile plekken afnemen alcohol door het laatste spoelwater te met een spons en zeepvlokken, zonder doen. Het geeft de zij een mooien glans, dat het weefsel eronder te lijden heeft. Hebben we kurken tafelmatjes, die Om een rokband te stijven, wrijven er wat onooglijk uitzien, dan kunnen we den onderkant in met een stukje we die prachtig opknappen, door ze een huishoudzeep. Daarna strijken we den laagje Japansche lak te geven, waar- bovenkant met een heet ijzer, door ze er niet alleen aardig gaan uit zien, maar ook afwaschbaar worden. Theevlekken in tafellinnen of thee doeken bedekken we eenige uren voor- Door onzen viltlioed stevig af te dat ze gewassclien worden met wat wrijven met droog, oud wittebrood, glycerine. krijgt hij ongetwijfeld weer veel van zijn oude uiterlijk terug. We moeten Om wrtten kalkaanslag op zrvart aarde- er wel op letten, dat het brood werke- w£erk f verwijderen, nemen we het goed lijk heelemaal droog is. f met 6611 v<fht,« doekie' waaroP cl' troensap is gedaan. Een tip voor menscheu die verkou- «Poel het aardewerk vervolgens af den zijn of bang zijn het te worden 6,1 laat het dro«en- neem 11 doek en doop dien even in heet Giet na het koken de pannen en het water, waarin wat lysol is gedaan. andere vaatwerk altijd direkt vol met Wikkel den doek vervolgeus om een water De lucht van gekookte groenten pakje witte papieren servetjes. Als ze 0f visch zal dan onmiddellijk verdwijnen. 'Iroog zijn, kunnen ze prachtig gebruikt worden als zakdoeken. De lysol werkt Wil een glazen stop niet van de flesch dan ontsmettend. af, dan binden we een touwtje strak 0111 den hals en draaien dit met behulp van Wanneer we wat aardappelschillen de twee uiteinden heel vlug verschil- met het water in onzen ketel laten lende malen achter elkaar rond. De koken en het geheel vervolgens laten hals van de flesch wordt door deze bc afkoelen, zullen we er verwonderd over weging warm en zet een weinig uit. zijn, dat de ketel van binnen zoo prach- waarna de stop gemakkelijk kan wor- tig schoon is geworden. den verwijderd. Van alle in deze rubriek afgebeelde genum merde kostuums, die ontleend zijn aan 't modealbum „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar legen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 cis. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes enkinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven hel gewensehte maainummer. Bestellingen kun nen geschieden bij uw ageni of bezorgerdoor girostorting op No. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 6 ct.) aan het PATRONENKANTOOR ..PANORA" NA SS AU PLEIN I. HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aun het bureau van dit blad. la, Eenvoudige mantel van angora-stof, rug met kleine ceintuur, kraag en revers van bont. Benoodigde stof: 3 m. a 140 cm. breed. la. Mantel van tweed-diago- itual, hoog gesloten met tijger- bontkraag, één rij knoopen. Benoodigde stof: 3 m. a 140 cm. breed. ui. Japon van dunne wollen -tof. mouw met schouder-epau letten versierd met stiksels, vierkante hals, lichte kraag. Benoodigde stof: 3 m. a 130 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44, 46. 37 ORIGINEEL HANAU N.V.„Almara", Amsterdam,C.(107) Rokin 86,Tel. 37822-35822 (Ook verkrijgbaar bij andere Med. Instrumenten-Handelaars) Voor Uw mond.... het allerbeste! Hel allerbeste en het aller veiligste I Geen „hard handig" middel, dat meer krast dan schoonmaakt. Pastol bestrijdt het tand steen, op unieke manier. Pastol lost n.l. het tand steen op, zonder één krasje op Uw glazuur! NEDERIANDSCH FABRIKAAT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 39