Silvikrin „Een fijne wollen jumper, een sjaal, een gebreid kinder pakje, een mooi wollen mutsje, je kunt het allemaal werkelijk het beste zelf wassen, als je maar Koudwater Lux gebruikt. Dan heeft de wol absoluut niets te lijden en blijft heerlijk soepel, zacht en donzig, zelfs na herhaal delijk wassen. En het is helemaal geen moeite, Lux lost in een ogen blik op, zelfs in koud water; zodoende behoef je het goed nooit aan het gevaar van een heet sop bloot te stellen. Ook is Lux volkomen veilig voor het teerste wol len goed, want het bevat niets dat de fijne dra den zou kun nen aantasten." KOUOmTBRLUX is inderdaad het enige middel om wollen goed snel en veilig te wassen. Wrijven is geheel overbodig en alleen als U Koud water Lux gebruikt is U zeker dat alle zeep resten die de wol stug maken en doen ver kleuren vol ledig worden uitgespoeld. VEILIGER DAN VEILIG... EN VLUGGER DAN VLUG LX 42-C 27 Gloria haar kalmte weer. Zoo kort mogelijk vertelde zij Sara, hoe't gebeurd was. „Nu weet je alles alleen moet ik in hotel Grandon trekken en op ant woord van mr. Carver wachten. En jij houdt op met dat gezwoeg voor juffrouw Endieott, Sally. Ik wil je mee hebben." „Nee," zei juffrouw Dalton beslist. „Dank je vriendelijk, maar daar ben ik te lang mijn eigen weg voor ge gaan. Trouwens, dat nieuwe werk bevalt, me, ik houd 't liever. Maar ik wenseh je 't beste. Ik hoop, dat alles goed uitpakt." Zij ging terug naar het keukentje en veegde de scherven van het gebroken kopje op. „Ik hoop dat 't goed uitpakt," zei ze tegen het vuilnisblik. „Maar die ge heimhouden] bevalt me niet. I leelemaal niet." ACHTSTE HOOFDSTUK Juffrouw Endieott maakte zelden ge bruik van de telefoon. Zij erkende er de waarde van, maar liet de prae- tijk aan haar dienstboden en .secreta resse over. heimelijk het kortaangebon den moderne gemak verfoeiend, dat de deftige zeden van haar jeugd had helpen ondermijnen. Vandaag echter verwaar digde zij zich niet alleen zelf te telefo- neereu, maar deed zij het heimelijk zij wachtte, tot de nieuwe secretaresse uit de buurt was. Juffrouw Endieott had zorgen. Ver schillende dingen zaten haar dwars den laatsten tijd. Ten eerste dat vervelende geflirt tussehen .lack en de vorige secretaressemisschien niet ernstig, maarlack had ridderlijke ideeën, en 't was een mooi meisje. Dan die ontzettende gril van hem, dat geld willen verdienen met handenarbeid. Zou er verband zijn tussehen die, twee dingen Er zou meer geld moeten komen. 0111 Jack zoo bezig te houden, dat hij die grillen vergat. De opbrengst van de 4% heritons slonk griezelig hard. Er waren oude rekeningen geweest en nieuwe uitgaven de two-seater, haar verjaarsgeschenk voor Jack. was een zware post geweest. Toch hadden Pritehard en Ames zich ernstig verzet tegen den verkoop van die effecten. Moest ze zieli dan gaan bekrimpen Ze kon van Jack toch geen karigheid en zuinigheid gaan eisehen Juffrouw Endieott trommelde zenuw achtig oji het telefoon-tafeltje. „Die vriend van Jack zei, dat ik mijn geld voordeeliger moest beleggen, llij heeft gelijk. Met zoo'n ongelukkige drie of vier proeent kom je niet toe tegenwoordig." Zij greep naar het toestel en belde den heer Wayne Gorham op. Twee uur later kwam Gorham de zitkamer van juffrouw Endieott in hotel Benham uit. met een koel lachje om zijn lippen. Het verdween, toen hij juf frouw Dalton aan haar tafeltje zag zit ten schrijven. Er schoot een trek van nieuwsgierigheid door zijn gezicht, die de schrandere Sara niet ontging. Waar schijnlijk had liij gedacht, dat hij Gloria daar zien zou. Mannen van zijn slag keken haast niet eens naar Sara. Toen hij op de lift stond te wach ten kwam het lachje terug. „Misschien een tikje riskant, maar 'l is te mooi om te laten schieten." Vijf minuten later stond hij in een publieke telefooncel, „llallo, Parsons Ik geloof dat ik iets goeds heb. We moeten er eens over praten.Ja. In dat hotel bij jou in de buurt dan, Grandon, over een half uur." In een hoek van de eetzaal in hotel Grandon zaten twee mannen te lunchen en te praten. Eén hunner was Gorham. De ander had een welvarend buiten man kunnen zijn. die de groote stad kwam kijken. Hij was grooter en zwaarder dan Gorham, en wTat ruwer in zijn manier van doen. Zijn kleeren waren goed, maar zaten hem slecht. 't Was Gorham, die het meeste praatte. „Dus zoo staat 't geval. Ik breng '1 voor je aan 't rollen, e.11 jij pakt 't voorzichtig aan. We slaan er allicht een veertig of vijftig mille uit." „Dat is wel wat," bromde Parsons. „Maar je draait mij 't meeste werk op. en de risico. Hoe moet 't, als er geen dividend binnenkomt „We betalen een poosje dividend van 't kapitaal. Daarna kan er zooveel gebeuren dat weet jij beter dan ik. Maak je maar geen zorg je blijft binnen de perken van de wet. En denk er 0111, dat geen mensch je zoo'n kans geeft buiten mij." Parsons keek hem aan. Gorham door stond den blik kalm, wat vroolijk zelfs. „Als je 'r geen zin in hebt. Iaat je 't," hernam hij. ,,'t Moet gebeuren zooals ik zeg, of niet. Ik weet lreleggingen genoeg voor mijn cliënt." Parsons wachtte even, tot een rondloopende kellner voorbij was. „Goed," zei hij kortaf, en hij duwde zijn stoel achteruit. Gorham en Parsons gingen niet samen het hotel uit. Toen Parsons weg was. bleef Gorham zijn koffie opdrinken en hij betaalde. Toen stond ook hij op, eh met het behaaglijk gevoel der welgevoeden ging hij naar de hal. Tevreden merkte hij op, dat er daar geeneen bekende was. Er waren maar weinig inenschen, naar het uur van den dag meebracht. Een eindje de naaste gang in kwamen de lichtjes van een lift naar beneden eri stopten. Gorham merkte het op, omdat hij nu eenmaal gewend was. alles op te merken. Toen de deur open schoof kwam er een meisje in een een voudig blauw mantelpakje uit. Op 't eerste gezicht leek ze sjiek, bij nader inzien was het pakje meer smaakvol dan duur. en 't hoedje ontleende zijn meeste bekoring aan 't gezichtje er onder.Er scheen een gouden glans onder het blauwe stroo, een zuiver profieltje en prachtige blauwe oogen. Een gezichtje, dat je niet makkelijk vergat. Gorham keek haar benieuwd en verwonderd 11a. Hij herinnerde zich den laatsten keer, dat hij juffrouw Staunton gezien had, en de herinnering riep een lachje op. Zij ging naar de toonbank, vroeg blijkbaar naar post. De bediende schud de van neen en zij wendde zich af. Er was iets onzekers in de manier, waarop zij dooi- de hal liep, als wist zij niet, of zij zou blijven of heen gaan. Toen kocht zij een krant aan het stalletje en ging naar een der schrijf kamertjes in de hoofdgang. Gorham liep naar de toonbank. Een nieuwe gast schreef zijn naam in en Gorham, naast hem staande, keek snel de bladzijde over. Een naam bovenaan trok zijn aandacht. „Mrs. John Moreland. New York City." Even gingen Gorliain's oogen wijd open. Mrs. John MorelandEn geen menéér Moreland hier. Hij zag dat de bureaulist hem aan keek. Eén persoonskamer met bad alstu blieft. Ik ga later wel naar boven." llij nam de pen en schreef vlug, vloeiend „J. Y. Parsons, Lincoln, Nebraska." Vervolg op pag. 35 ONTSIERENDE VETPUISTJES VOOR ALTIJD VERDWENEN ..Mijn dochter had ergen last van vetpuistjes. Zij waren buitengewoon ontsierend en ik pro beerde allerlei middeltjes zonder resultaat. Toen zag ik in een pakje Radox Uw aan wijzing hoe vetpuistjes behandeld moeten wor den. Ik volgde dezen wenk en het resultaat was wonderlijk. Ik nam een schoon lapje, gedoopt in een wijnglas met water zoo heet als men verdragen kan en waar een halve theelepel Itadox in opgelost is. legde dat voor enkele minuten op de bewuste plek en de meest hardnekkige vetpuistjes werden ver wijderd." Mevr. II. V. E. te 0. Wanneer gij last hebt van ontsierende vet puistjes, doe dan als deze dameKoop een pakje Itadox. volg de aanwijzingen daarin vermeld en U zult verbaasd staan over het buitengewone resultaat. De zuiverende zuur stof, die Radox in het water vrijmaakt, reinigt de verstopte poriën volkomen, terwijl door de zouten, die Itadox bevat, bovendien de onder- huidsehe kliertjes gevoed en versterkt worden, zóodat Uw huid weer normaal zal funetion- neeren. Als gij er nu nog voor zorgt dat er in Uw waschwater voortdurend 'n weinig Radox aanwezig is, behoeft gij niet bang te zijn dat de vetpuistjes nog ooit zullen terugkomen en Uw huid zal er altijd frisch en jeugdig blijven uitzien. Radox is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 per pak, omzet belasting inbegrepen, en in kleine pakjes a f 0.15. verdwijnt terwijl U slaapt Silvikrin Lotion verfraait niet alleen het haar, maar versterkt tevens de haarvormende weefsels en de haar wortels. Gebruik ze voor de dage- lijksche verzorging van Uw haar, zij houdt de hoofdhuid gezond, voorkomt haaruitval, bevordert den haargroei en verwijdert de roos. Silvikrin Lotion is het eenige Haarwater, bereid met de natuurlijke Haarvoeding Neo-Silvikrin Flacons vanaff 1.25 Bij Apothekers, Drogisten, Parfumerieën en Kappers Natuurlijke Haarvoeding maakt de hoofdhuid vruchtbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25