DE PRILLE LEVENSLENTE ONZER KONINKLIJKE BRUID -aaj— Een Prinses geboren. „Het liefste kind van 't heeleland PRÏXSES. BULLETIN. 'S-GRAVENHAGE. 30 April 1909. Wij ontvingen liet heuglijk bericht, dat H. M. de Koningin hedenmorgen 7 10 uur bevallen is van een mmm r „Het wiegje stond ledig te wachten. Veel jaren zijn troostloos vergaan. Jong vrouwtje bedwong hare [klachten, Wanneer zij in droeve gedachten Gebogen bij 't wiegje bleef staan. Xu heeft ze met innig verblijen ilaar kindeke welkom gekust, En schikt ze de donzige spreien, Wanneer ze haar kindje ltóprt [schreien, Jong moedertjes hart klopt gerust." liet. officieels bulletinwaardoor de blijde mare werd bekend gemaakt aan het volk. Het liefelijk kindje, zoo feeder door vader en moeder bemind, ja, door het geheele volk, groeide op als een bloem, waar de zon in schijnt. Er rustte weer zegen op het Oranjehuis, dat steeds goed en bloed voor ons geliefde land heeft veil gehad. In de volgende jaren bleek de waarheid van de woorden, waarmee dat andere aardige prinsesseliedje aanving „Al is het prinsesje nóg zoo klein. Eens zal het ons koninginnetje zijn!' Het héél kleine prinsesje werd geleidelijk grooter. Vol liefde sloeg het volk die voorspoedig bloeiende bloem gade. Telkens las men in de bladen aardige bijzonderheden, waarvoor de mensehen groote belangstelling toonden. Het bleek aid-» wel' een prettig en resoluut karakter het prinsesje had. Ook mocht zij zich gelukkig verheugen in een uitstekende gezondheid. In de boeken, die later over het jeugdig leven onzer kroonprinses ver schenen, las men dikwijls va» aardige momentjes, waaruit men de prinses nader kon leeren kennen. Uit het boek „Onze Prinses", van 11.van Malsen, citeeren wij va» het hoofddeel„Op school" het volgende Eeri troepje kinderen laat zich door ingeving van ik weet niet welken kleinen daemon op een draf je voorthollen door de gang, dit naar het schoollokaal leidt. Het zij» rakkertjes, omdat nu eenmaal de meeste schoolkinderen rakkertjes De gelukkige ouder» met hun prinse» baby. „Losjes, losjes, losjes, Vliegen doen de klosjes Van den eenen kant Naar den and'ren kant Vrouwtjes komen vragen: Wie zal dat kleedje dragen? Het liefste kind, het koningskind, Het liefste kind van 't land I" Ongetwijfeld schenkt de ge boorte eener prinses een schoöne inspiratie aan de dichters. In bovenstaand bekend liedje worden de voorafgaande sfeer en stemming van zoo'n belangrijke ge beurtenis aardig geschetst. Druk is inen doende aan het weven van een feeder kleedje en nieuwsgierig komen de vrome vrouwtjes vragen „Wie zal dat. kleedje toch wel dragen Blijde mocht het antwoord klinken „Het liefste kind, het konings kind, het liefste kind van 'tlaud!" Zóó was het in die gelukkige Aprilmaand van liet jaar 1909. Allen leefden in spannende ver wachting. totdat eindelijk (1e blijde mare als een bloeseming ging door 't land „Er is in Nederland een prinsesje geboren en Juliana is haar naam. Offic.ieele bulletins werden aan geplakt, vermeldende in hoofsclie taal het heuglijk nieuws. Inderdaad was dit nieuws zeer heuglijk, want was het niet, zooals de dichter J. Wijk zong Een grappige foto vóór de speelgoed- tafel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 2