ONVERGETELIJKE HUWELIJKSFEESTEN TE BATAVIA ILL Tlet oude stadhuis uit de achttiende eeuw, thnns gouverneurskantoor van West-Java, in feestverlichting. WMii De aankomst van de landvoogdelijke familie aan de historische Portugeesche kerk te Batavia. VI nr ireide Tjarda van Starkenborghritmeester De Stoppelaar. mevr. Kweron. de landvoogd, kapt 'dé 'Bie mevr. van Starkenborgh. dhr. Slotemaker de Bruine en mevr. Slate maker de Bruine. Het prachtig verlichte station „Batavia-stad' 1 in een zee van licht. Het défilé der troepen voor den landvoogd te Batavia. De landingsdivisie van Hr. Ms. kruiser ,,Java". 7 Januari 1937 is niet alleen voor Nederland een onvergetelijke dag geweest in de geschiedenis van Oranje, maar ook voor Ned.- Indië heeft deze dag een welkome gelegenheid geboden om op grootsche, overweldigende wijze hulde te brengen en tevens het bewijs van aanhankelijkheid en trouw aan ons vorstenhuis van Oranje. De allerwegen hoog oplaaiende geestdrift heeft alle lagen der bevolking genoopt op onmiskenbare wijze uiting te geven aan de gevoelens van warme toegenegenheid, die zij ten opzichte van H. K. Hoogheid prinses Juliana en Z. K. Hoogheid prins Bernhard in 't bijzonder en ten opzichte van ons vorstenhuis in 't algemeen koesterden. Onze foto's brengen enkele spannende momenten en hoogtepunten uit het festijn te Batavia, dat onvergetelijk in de herinnering van de Ned.-Indiërs zal blijven voortleven. Ue belangstelling voor den Japanschen stoet was overweldigend. Den moment uit dezen kleurrijken optocht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 10