a HA6G Is THANS NT4 LIEFDE IN DE BERGEN HEBT U LAST VAN VETWORMPJES? door Andre Mairock MM Dit is de bus met de beste cacao! Tegenover de rustige pracht van het Lake District lijkt de cliché schoonheid van menige andere plek monotoon. Vlak bij de Schotsche grens wachten U dui zend vierkante mijl van het mooist-denkbare landschap ter wereld. Bekoorlijke oude plaats jes bieden U geriefelijke accomodatie. Zij, die eens het Lake District hebben bezocht, komen altijd terug. Zij, die het nooit zagen, hebben een van 's levens zeld zaamste ondervindin gen gemist. Een interessante geïllustreerde brochure volgt gratis op aanvrage bij: MORECAMBE BAY AND LAKE DISTRICT RESORTS FEDERATION OFFICE No. 23, TOWN HALL, MORECAMBE - ENGLAND Lees dan hoe «leze dame zichzelf bevrijdde van die ontsieringen ,.lk had altijd ergen last van vet wormpjes, totdat ik op zekeren «lag een pakje Radox kreeg en een theelepel hier van in een kopje heet water deed. Met een spons bette ik toen mijn gezicht, zoo heet als ik verdragen kon, 's morgens en 's avonds, terwijl ik daarna inijn gezicht afdroogde met een rui gen handdoek en er eeu beetje cold-crème in wreef. Den volgenden morgen waschte ik de cold-crème van mijn gezicht met dezelfde hoeveelheid Radox als de avond tevoren en deed er een beetje vanishing crème op. Het resultaat is een wonderlijk zachte huid zonder een enkele van die leeljjke, ontsierende vetwormpjes. C. F. B. te T." Koop een pak Radox en volg de aanwijzingen van deze dame. Zonder pijnlijk uitknijpen, zonder leelijke vlekken achter te laten, zullen de vetwormpjes gemakkelijk met een hand doek weggeveegd worden. Vetwormpjes zijn namelijk het gevolg van verstopte poriën en deze worden door de zuurstof, die Radox in het water vrijmaakt, vernietigd, terwijl tevens de onderhuidsche kliertjes, die door de in Radox aanwezige zouten gevoed en gesterkt worden, weer normaal gaan werken. Uw huid zal dan weer ern frisch en jeugdig teint ver kregen hebben. Radox is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 per pak, omzetbelasting inbegrepen, en in kleine pakjes a f 0.15. 13 duidelijk het woord „Marche(Ik moet hier opmerken, dat de honden in 't Noordwesten bijna algemeen met Fransche woorden worden toegespro ken.) Het woord scheen uitgesproken te zijn door iemand onder aan den rivieroever, die de honden weg wilde jagen van zijn pad, en wij lieten allen ons werk in den steek, 0111 te zien, wie de onbekende was. Toen niemand op daagde, gingen twee onzer (Thomas en ik) naar den bovenrand van den oever, waar wij tot onze verbazing niemand zagen. De honden stonden om de lijk - slede heen, op een afstand van eenige voeten, en waren blijkbaar opgewonden over iets. Wij moesten ze herhaal delijk roepen, voor ze er vandaan kwamen en den oever op klommen naar ons kamp. Daar bleven zij verder den heelen nacht kalm en namen van het lichaam op de slee geen notitie meer. Het viel mij toentertijd op. dat het woord „Marche" duidelijker werd uit gesproken, dan ik ooit uit den mond ran een Indiaan gehoord had - die brengen 't gewoonlijk slechts tot „Masj" of „Mas". Den achttienden Maart moesten wij na donker nog twee uren doortrekken, om een geschikte kampeerplaats te vin den. Hoewel wij eindelijk een vrij draaglijke plek ontdekten, nabij den kop van een groot eiland in de rivier, was het lang niet makkelijk een lood rechte hoogte van een voet of twaalf te beklimmen. De bagage-slee, die nu erg licht was, kregen wij naar boven, door een lijn aan den voorsten hond vast te binden. Wij konden de honden van de lijkslede op dezelfde manier naar boven sjorren, maar wij zagen geen kans, het lichaam zelf op te trekken, dus zagen wij ons met tegenzin verplicht, het beneden te laten. Na ons een dertig ellen ver een pad gebaand te hebben door dikke wilgen, bevonden wij ons aan den rand van een dicht bosch kleine sparren, waar wij ons kamp maakten, hoewel droog hout er verre van overvloedig was. Toen het werk grootendeels geschied was, keerde ik terug van de plaats, waar ik hout had gezameld, en mr. Taylor vroeg mij, of ik had liooren roepen, twee maal achter elkaar zeer luid, van den kant van de rivier. Ik antwoordde, dat ik niets gehoord had, maar dat het struikgewas erg dik was en dat ik, wegens den kouden, snijdenden wind, mijn oorbeschermers stevig dicht had gebonden. Toen verklaarden de twee Irokeezen, dat ook zij het roepen dui delijk gehoord hadden. Ik zei„Nu, laten we dan gaan kijken, wat 't is. Misschien heeft een Indiaan ons spoor gevolgd." Toen wij echter weer bij de rivier kwamen, konden wij niets zien of hooren. Toen besloot ik, de lijkslede op te trek ken, in welke taak, hoe moeilijk ook, wij slaagden. Den volgenden morgen vroeg mochten wij onszelf gelukwen- schen, dat wij ons die moeite gegeven hadden, want toen wij op de plek kwamen, waar wij de lijkslede van daan hadden gehaald, bleek het, dat er een veelvraat geweest was dien nacht. Hadden wij het lichaam daar achter gelaten, dan had het roofdier het stoffelijk overschot ongetwijfeld ge schonden. Wij bereikten eindelijk zonder verdere incidenten Fort Simpson in den voor middag van den 21sten Maart, en den 23sten werd liet lichaam behoorlijk be graven op het kerkhof bij het fort. Kort na mijn aankomst vertelde ik alles aan hoofdkoopman K. Ross, den districts chef, die een intieme vriend en land genoot van mr. Peers was geweest. Mr. Ross had een uitstekend geheugen en kon gemakkelijk iemands stem na bootsen. Toen hij het woord „Marche" uitsprak niet, zooals hij zei, de stem van den overledene, leek die klank mij zeer veel te lijken op hetgeen wij den 5en .Maart in ons kamp bij de rots gehoord hadden. Tijdens mijn korte verblijf te Simpson had ik een kamer met mr. Ross samen. Toen wij den eersten of tweeden avond naar bed waren gegaan en het licht hadden uitgedaan, praatten wij over die vreemde gebeurtenissen en andere din gen, waaronder de veronderstelde ver dwijning van mr. Peers' testament. Ik werd mij toen zeer krachtig bewust van hetgeen ik slechts beschrijven kan als een bovennatuurlijke aanwezigheid in de kamer. Dat gevoel kwam zoo plotseling over mij, dat ik mijn gezicht aanstonds met de deken bedekte. Een paar minu ten later vroeg mr. Ross, die opgehou den had met praten, mij met opgewon den stem, of ik een zeer vreemde ge waarwording had gehad. Ik antwoordde van ja, en beschreef het, waarop hij mij verzekerde, dat dit precies de ervaring was, die hij zelf daareven had onder gaan. Ik weet wat nachtmerrie is, maar het is hoogst onwaarschijnlijk dat twee personen, beiden klaar wakker en spre kend over een onderwerp waarin zij beiden belang stelden, gelijktijdig daar door overvallen zouden zijn. Ik moet er aan toevoegen, dat geen van ons beiden wijn of sterken drank had ge bruikt, waardoor men anders onze ge waarwording zou trachten te verklaren. R. MACFARLANE. Ui» „Lord Halifc Ghostbook" Ui tg ai ■ge Bless Lond< BELANGRIJK In de bekende serie van de Hollandsche Bibliotheek is heden een nieuwe roman verschenen, getiteld: Dit boekwerk is verkrijgbaar bij onze bezorgers, agenten en aan ons hoofdkantoor tegen den geringen prijs van 17*/2 ct. in gewone uitvoering en 70 ct. in luxe-prachtband. Wanneer toezending per post ver langd wordt, gelieve men voor een ingenaaid exem plaar 5 ct. en voor een in luxe-prachtband 10 cent aan postzegels extra bij te sluiten. DROSTE VERPLEEGSTER CACAO Voedzaam, lekker en voordeelig en daardoor ALTIJD WELKOM!" Spaart bons voor kop, ketel, beker of blad IN KWALITEIT ONVERANDERD i

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13