DEN MIJNENLEGGER DE SCHELDE OP MET Op rails worden de mijnen naar het lan- ceerbordes gevoerd, waar zij op vrij eenvoudige wijze te water kunnen worden gelaten. Wanneer een mijn ge licht wordt, komt eerst het anker aan zijn kabel boven. de mijnenlegger, dien d$ Nederlandsche marine te VUssingen heeft gestationneerd, en die door geregelde oefeningen het noodige personeel opleidt, voor anker aan den Schelde-mond mijnenleggers- tusschen die massale, drei gende, rondkoppige mon - sters niet zoo erg op je gemak, maar eenige gerust stelling verschaft je toch de verzekering, dat ze in vredestijd onschadelijk gemaakt zijn door een gedeeltelijke demontage de aanvuurlading ont breekt namelijk. Voor de verdediging van onze zeegaten is het natuurlijk een der eerst aangewezen methoden, ze af te slui ten met een reeks mijnen of een mijnenveld dat is ook voor de Schelde-armen mogelijk en vandaar, dat het van groot belang is, in Vlissingen te beschik ken over een mijnenlegger van voldoende capaciteit De Douwe Aukes. Van onze Vlissingsche marine-basis is de mijnenlegger Douwe Aukes een voornaam onderdeelzijn naam herinnert aan een onzer zeehelden uit De Ruyter's roemruchte tijden. En we vonden het belangwekkend genoeg, op dit bijzondere vaartuig eens een tochtje mee te maken, om ter aanvulling van wat we al eerder over de Vlissingsche marine hebben laten zien, ook eens iets te vertoonen van de heel bijzondere taak van zoo'n onvriendelijk schip. Op het mijnendek onder in het vaartuig staan in rijen de mijnen te wachten. Als leek voel je je De mijnen staan kant en klaar op haar an kers gereed op het mijnendek om bij nood zaak dadelijk naar het lanceerbordes gereden te worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 16