19 MiddelburgGoes 9-3. Voetbal is look een zeer wissel vallig spel. De vorige week verloor Middelburg van Ter neuzen, terwijl Vlissingen, (lat in rangorde een stuk onder Middelburg staat, dezen Zondag van Ter- neuzen won en Middelburg Goes met enorme cijfers versloeg. De spanning blijft er wel in en nu is het afwachten, wat Middelburg de volgende week tegen Hero zal doen, dat op de Zeeuwen, die onderaan stonden, slechts een puntje wist te veroveren. Een moment uit den wedstrijd MiddelburgGoes. Aanval van Goes op het Middelburgsche doel. Week in, week uit komt de tweede klasse A met verrassingen voor den dag en dan ver rassingen van de bovenste plank, welke een rumoer teweeg brengen als in liet befaamde kippen hok, waar de niet minder befaamde knuppel binnen geworpen wordt. Is de uitslag van een wedstrijd, voor wat het toekennen van de winstpunten be treft normaal, dan zijn toch de aantallen doelpunten, welke gemaakt zijn, steeds weer aanleidingen tot commentaar. Zoowel in den kop als in den zoo langen staart van de ranglijst is de spanning er j.l. Zondag weer niet minder op geworden. Om te beginnen heeft Hero, dat eigenlijk twee punten voorsprong op Mid delburg had, er ééntje laten vallen en dat nog wel op eigen grond tegen de hekkensluiters, De Zeeuwen. De zwartjes uit de Seheldestad hebben daar waarlijk een heroïsehen strijd gestreden tegen de Hero- overmacht en het resultaat van hün worsteling is ge weest een puntje, dat ze heel goed gebruiken kun nen en dat hen, althans voor een oogenblik brengt buiten het allerberuclitste gebied. Het is nu de beurt van Goes om onderaan te hengelen. Middelburg heeft op zeer sprekende wijze revanche genomen voor het drama van 1936, dat een overwinnend Goes bracht. Vooral technisch was Middelburg veel en veel beter dan Goes. Bij oogenblikken was een vlug open aanvalsspel werkelijk in staat om een visioen te geven van de eerste klasse. Met de struikeling van Ilero is Middelburg weer één van de meest naar voren dringende elftallen. Zondag a.s. komt de groote strijd in Breda, waar Middelburg en Ilero elkaar ontmoeten. Middelburg kan dan een punt vóór komen, maar mag zich uitgeschakeld rekenen, wan neer verloren wordt. En hoewel de uitslag van j.l. Zondag zou doen vermoeden, dat Middelburg op liet oogenblik fenomenaal speelt, terwijl Hero er schijnbaar wat uit is, moeten we wel waarschuwen voor een al te optimistische verwachting. Als Mid delburg met dezelfde verdediging van j.l. Zondag naar.Breda trekt, vreezen wij, dat het misloopt. De aanval speelt het best klaar, dóch do middenlinie, Zeeuwsche sport. Een aardig geval, dat ons laat zien de gemoedelijke manier, waarop de grensrechters in de lagere afdeel,ingen hun taak vervullen. De keeper van Middelburg redt. revanche noemen. Goesche Boys kan het nog steeds niet tot vele overwinningen brengen en nu was het weer Zeelandia 2, dat op Goeschen grond zegevierde. E.M.M. kon liet tegen Eiland Boys niet verder brengen dan een groote nul, terwijl de bezoekers er een staart aan fabriceerden en zoo met 6-0 wonnen. Tenslotte heeft Breskens in eigen huis zijn gastheeren afge droogd en met 1-4 Hulst twee punten ontfutseld. Corner op het doel van M iddelburg. welke voor dezen aanval de onmisbare steun is, zal te veel moeten bijspringen in de verdediging. De aanval van Goes kwam Zondag niet verder dan de midden- linie en sporadisch moest ile defensie der groenwitten er ernstig aan te pas komen. Leijnse was bij het afslaan der aanvallen als een rots in de branding, zoodat Schrijver, die voor een herboren Goes had moeten zorgen, totaal machteloos was. Aan de andere zijde echter glipte de ioes-aanvaller telkens als het gelukt was om door de middenlinie te komen, tot in het beruchte gebied, waar echter uit eindelijk keeper Moens een waarborg was tegen al te veel beschadiging van het Middelburgsche heiligdom. Tegen Hero echter houdt deze zijde van liet elftal geen stand, als niet heel anders gespeeld wordt en aangezien we zoo graag een Zeeuw in dc promotie zouden zien, neme Middelburg deze waarschuwing eens ter harte. Zeelandia kon liet in Breda niet tot een overwinning, noch tot een gelijk spel brengen en heeft toch een goeden wed strijd gespeeld. Breda heeft tot het laatste oogenblik moeten vechten en Zeelandia heeft hetzelfde gedaan, telkens weer ge vaarlijke situaties scheppend voor het Breda-doel. Met een 3-2-nederlaag moet Zeelandia tevreden zijn, maar we durven toch zeggen, ondanks den verloren wed strijd, dat Zeelandia heeft standgehouden. De groenzwarten komen uit de knel, ter wijl De Zeeuwen bezig zijn zich eveneens los te werken. Vlissingen nam eveneens een sprong naar hoven door Terneuzen te slaan, wat voor de Ylissingsche elf noodig werd, want ook zij waren nog verre van veilig. Terneuzen, we gelooven niet dat er nu onmiddellijk gevaar bestaat, maar met op de onderste plaats acht punten uit dertien wedstrijden en Terneuzen tien uit dertien, is de toestand niet zoo heel erg rooskleurig en behoeft er weinig te ge beuren om ook Terneuzen naar onder te doen duikelen. Het zou er tenslotte nog wel op kunnen uitdraaien, dat R.B.C. het kind van de rekening werd en dat zou voor de Zeeuwsche concurrenten een schoone oplossing zijn. Nog even een blik over de derde klasse, waarbij we een gekken streek van Middel burg 2 opvangen en lezen van 19-2 tegen R.C.S. verloren. Wat zegt u, is R.C.S. geen kampioensploeg Vlissingen 2 wint flink van Zeeuwsche Boys, wat verras send is en Burgh laat Zierikzee met 2-1 revanche nemen, wat we een benauwde

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19