(De Cy\°iagara- watervallen „Met juffrouw Staunton Met mevrouw Payne. Zoudt u vanavond met ons clubje willen dineeren en dan mee gaan dansen in 't casino Een onderons je, maar misschien wordt 't wel leuk." ,.0 zeker, heel graagGloria was ten slotte jong, en alleen. En zij hield liaar stem in, maar haar oogen schitterden. „Dat doet me plezierals mevrouw Daimler soms niet mee kan, beschouwt u mij maar als chaperon. Dus tot vanavond Gloria legde blij de telefoon neer. Zij was in geen eeuwen in een danszaal geweestVeelbewogen dag vandaag. Zou ze die invitatie aan Alan Chase te danken hebben, of kwam ze van mevrouw Payne zelf Hierdoor dacht ze aan mevrouw Payne's stem. Ze had een eigenaardig gevoel, dat ze die al eerder gehoord had. Jack Moreland kwam niet. Gloria hoorde er het kringetje vrienden, dat op zijn komst gerekend had," over praten. „Hij had al vóór ons hier kunnen zijn, met dien wagen," zei Bill Daimler. „Dan heeft hij panne," meende zijn zuster. „Zou kunnen, maar hij góóchelt met auto's Midden in dit gesprek kwam er een telegram, uit een stad, honderd mijl ver. ..Overblijven als beloofd helaas onmogelijk. Moest meteen verder. Jack." Hier was het wachten en veronderstellen mee uit zij gingen naar 't casino. Maar alleen Gloria wist, dat Jack wegbleef van de Kliffen, omdat hij wist, dat zij daar was. Zij mocht doen wat ze wou, haar pad draaide toch weer naar het zijne, en bij de scheiding had ze steeds weer nieuwe verplichtingen jegens hem. Er was maar één weg, om van die lastige ont moetingen af te komen: zij moest uit New York, uit deze streek. Met dit besluit trachtte ze hem uit haar geest te bannen. Vanavond wou ze genieten. Ze genoot van 't uitzicht op het water, van de muziek, van den dans, van vele bewondering ook voor haar toilet van groen en zilver en voor haarzelf. Zij kon zich haast niet indenken, dat zij dezelfde Gloria Staunton was, die nog maar enkele weken geleden door de straten had gezworven, om werk en levensonderhoud te zoeken. Nu was alles 't hare, wat geld maar geven kon. Met een nieuwe belangstelling keek zij mevrouw Payne aan. Even voor hun vertrek naar 't casino had mevrouw Daimler aan Gloria verteld, dat wijlen meneer Payne zijn zaken slecht in orde had gehad bij zijn dood. De jonge weduwe dacht er zelfs over, bij een alleenstaande jongedame voor gezel schap te gaan. „Ik dacht direct aan u. Frances is natuurlijk wel jong, maar 't zou me toch een erg prettige schikking lijken voor u allebei." Gloria had er niet veel op kunnen zeggen zoo gauw. Zij dacht er nog wel eens aan in den loop van den avond, maar zij wist niet. mevrouw Payne was een vreemde. een vriendin had ze bij zich willen hebben Sara Dalton. maar Sara weigerde, koppig. En weer ving zij een stukje gesprek op, terwijl mevrouw Payne met Alan Chase danste een ge sprek tusschen Bill Daimler en zijn zuster. En daaruit begreep ze, dat er iets bestaan had tusschen Frances Payne en Jack. „Ze geeft nóg om hem, of wéér, nu ze weduwe is, zegt Amy," vertelde Sophie Daimler aan haar broer. „Enfin, wie weet. En toen herinnerde Gloria zich, dat mevrouw Payne geen deel had genomen aan het gesprek over Jack vroeger in den avond dat zij alleen telkens naar de deur had gekeken, met blikken van gespan nen afwachting. Toen Gloria weer op haar kamer was, belde zij onmiddellijk mevrouw Daimler op. „Ik heb eens nagedacht over dat idee van u, mevrouw Daimler, en ik wou u even zeggen, dat ik graag morgen af wil spreken, als mevrouw Payne nog genegen mocht zijn." „O," zei mevrouw Daimler, „ja, uitstekend. Ik zal er met mevrouw Pavne over spreken. Ik geloof stellig, dat u er allebei later blij om zult zijn." Gloria wendde zich af en zuchtte even. Zij wou zich zelf niet misleiden - zij wist volkomen duidelijk, waarom zij de relaties met mevrouw Payne aan wou gaan. Niet voor zichzelf. maar zij wou iets doen voor die vrouw, die zij onwillens en onwetens gedwarsboomd had. Ook Jack had zij gedwarsboomd, of hij iets om Frances Payne gaf of niet. Al leek het ver gezocht, dit was voor haar thans een klein middeltje, om dat ondraaglijke gevoel van Er zijn wel weinig natuurmonumenten in het daaraan overigens toch zoo rijke Amerika, die meer bekendheid genieten dan de watervallen der Niagara-rivierwelke de meren Erie en Ontario verbindt, en de grens vormt tusschen Britsch-Ganada en den N oord-Amerikaanschen staat New York. Bij een scherpe kromming der rivier van het Westen naar het Noorden, tusschen de stad Niagara-Tallo en het Canadeesche dorp Clifton, vormt de rivier den wereldberoemden waterval, die door het z.g. Goat-1sland (het Geiten- eiland) in twee ongelijke armen wordt verdeeld. Beide watervallen zijn op onze foto uitstekend zichtbaar. De Ooste lijke of Amerikaansche val midden op de foto is de kleinste hij is noch- tans 322 meter breed en 47 meter hoog. De rechts op onze foto gelegen water val is de groote of z.g. Hoefijzerral, omdat hij den vorm heeft van een hoef ijzer. Hij strekt zich uit over een breedte van 750 meter en is 44 meter hoog. Het grootsche van deze watervallen ligt niet zoozeer in de hoogte, maar vooral in de geweldige watermassa's, welke zich onophoudelijk naar beneden I....»........................»*...»»...! storten, en zijn als het rollen van den donder. De Indianen noemen in hun taal de rivier dan ook de Donder-rivier"welken naam de eerste blanke bewoners der Nieuwe Wereld hebben bewaard, want Niagara is een Indiaansche uitdrukking, welke beteekent donder der wateren". Uit de diepte dèr door de ivateren uitgeholde kloof, ingesloten door rotsmuren tot een hoogte van zeventig tot vijfentachtig meter, rijzen onophoudelijk witte wolken van schuim en waterdamp omhoog. Aan den voet. van den waterval kan men aan beide zijden in rotsholten achter het reusachtig watergordijn doordringen. Het meer op den achtergrond is het Erie-meer. De neerstortende watermassa's veroorzaken een gestadige afbrok keling van de aardlagen er onder. Toch zal het, indien de toestand onveranderd blijft, nog veertigduizend jaar duren voordat de gestadig terugwijkende waterval-grens tot aan dit Erie-meer zal zijn teruggedrongen. De groote boog brug op den voorgrond verbindt de oevers der beide aan de watervallen gelegen staten, die wij boven noemden. Ook het Geiten-eiland is, zooals uit onze foto blijkt, door een beion-brug over de versnellingen der rivier met den Cana- deeschen oever verbonden. Het is hierover, dat de toerist zich tot in de onmiddellijke nabijheid der watervallen begeeft, om er, als door de persoonlijke aanraking met het natuurwonder, de verhevenheid en de grootschheid van te beleven. DE WERELD IN VOGELVLUCHT verplichting tegenover hem te verlichten. Hij wou niets van haar aannemen, al had zij van hém zoo véél aanvaard, maar zij wou doen wat zij kon voor degenen, waar hij van hield, of die van hém hielden. Vanavond was dat Frances Payne. Over een paar dagen ging zij naar New York, zien wat er gedaan kon worden, om Jack's vermogen te beschermen tegen die zonderlinge dwaasheid van zijn tante. De grootste moeilijkheid was deze, dat zij uit eigen beweging naar hem toe moest gaan, na hetgeen er vandaag gebeurd was. Zij fronste. Haar boodschap zou haar excuus moeten zijn. DERTIENDE HOOFDSTUK I \n<; dagen later was Gloria weer in New York. Dien tijd, schatte zij, kon Jack noodig gehad hebben, om den wagen af te leveren en terug te reizen. Zij belde hem niet op, maar nam een taxi en reed naar de garage van McGilvary. Die kwam zelf buiten, groot en vriendelijk. „Is meneer Moreland ook hier „Weg," zei de forsche man kortaf. „Terugge komen van een karweitje en z'n ontslag genomen. Maar 't verwonderde me niets." Zijn scherpe, goed hartige oogen tintelden, toen hij naar die elegante jongedame keek, die naar een van zijn knechts had gevraagd, ,,'t Was 'n sjiek type, zoo eentje, die maar voor de lol werkt. Maar hij deed 't best. Ik mis 'm nu al. Als u 'm spreekt, zegt u dan maar, dat hij altijd weer bij me terecht kan, als ie z'n duiten soms kwijt raakt." „Als ik meneer Moreland zie, zal ik 't hem graag zeggen." Ze reed weg, naar haar hotel, en zij zat achteruit met een minachtend trekje om haar mond. Vervolg op pag. 26

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23