1 dn l&d&r Kuis uv NexlzrljmjcL uhrott d&tz \fiee& dz STER TABAK PUZZLE i&WTQcL GOUDBLOND MEISJE deoüwe goeobz optoSSfin rmh/ouvcfh eenpfiijf! hhxxxrotmzr 5000 oucux gefdpryijeri 26 NIEMEUER5 STERTABAK Vervolg van pag. 23 Dus die uitbarsting van energie bij Jack was al uitgewerkt Hij had zijn werk even gauw laten varen, als hij 't had ondernomen „voor de lol Hij schoen nog dezelfde Jack Moreland te zijn, niet in staat, het leven lang aan één stuk ernstig te nemen. En toch zij herinnerde zich oogenblikken van 011 verwach ten ernst toen zij hem een toelaag had willen opdringen bijvoor beeld. en hij haar dat onaangename gevoel van verplichting aandeed. Iemand op 't trottoir -groette haar. 't Was Wayne Oorham. Zij knikte, maar er scheen iets te knijpen om haar hart. Zij was bang voor Oorham. I)e taxi reed door, van hem weg, en zij herademde, schaamde zich over dat oogenblik van zwakheid. Óp haar hotelkamer belde zij 't tele foonnummer dat Jack haar den eersten keer gegeven had. Meneer Moreland had zijn kamers niet meer, zei een concierge. Nee, meneer scheen geen ander adres te hebben, want de meubels waren naar een bewaarplaats gebracht. Meneer had wel een adres achtergelaten, om zijn post na te sturen. Maar dat adres zeggen wou de man niet. Als er iets voor meneer kwam, zou hij 't door sturen, zei hij. Meer liet hij niet uit. Ontnuchterd legde Gloria de telefoon neer. Hij had zich opzettelijk onvind baar gemaakt Hij had haar twee adressen gegeven, waar zij hem altijd vinden kon, en van beide was hij spoor loos verdwenen. Ze had hem gezegd, dat zij geen verdere gunsten van hem wensehte, en hij hield haar aan haar woord. Zij ging voor het raam staan met gloeiende wangen en saamgenepen lip pen. Hij had de deur van zijn leven voor haar neus dichtgeslagen. Misschien had ze 't verdiend, maar wat er ook gebeurde, ze zou hem nooit meer lastig vallen. Zij dacht aan Sara's brief, aan de taak. die zij had willen vervullen, maar die al vooraf verijdeld was. Zij nam den brief uit haar tasch, stond er ver strooid mee te spelen. Tien minuten later bracht een taxi haar de stad weer in. Zij ging een groot gebouw binnen, en de lift bracht haar naar de twaalfde verdieping. Snel liep zij de gang door, aan weerszijden op de deuren kijkend. Toen bleef zij staan. De letters vóór haar gaven haar een vreemd gevoel van afkeer. GRANTHAM HYDE Part. Detectives Zij keek snel de gang door en ging naar binnen. Toch zou zij iets doen voor Jack Moreland, ondanks hemzelf. Frances Payne zat aan een tafeltje in een restaurant en liet haar blik de volle zaal ronddwalen. Tegenover haar zat Wayne Oorham. Zij was niet bijster gesteld op vriendschap met Oorham, maar de makelaar was haar van dienst geweest zij kon hom niet afstooten op 't oogenblik. Want geldgebrek had mevrouw Payne op een ouden weg van wanhoop ge dreven zij had gespeculeerd. Soms had zij gewonnen, vaker had zij verloren. Oorham was erg schappelijk geweest wat afrekenen betreft, maar zij voelde met onrust, dat haar schuld snel klom. Zij accepteerde dus de attenties van den makelaar, voor't moment althans, al had zij koel besloten, hem te laten schieten, zoodra zij aan haar geldelijke verplichtingen voldaan had. Ze hoefde zich niet voor hem te geneeron en hij kon wel gezellig zijn ook, maar zij voel de. dat hij minder belang stelde in haar, dan in 't geen ze voor hem zou kunnen doen. Een paar minuten geleden nog had zij zich doof gehouden vooreen „zach- ten" wenk, dat zij hem wel eens in kennis kon brengen met een voornamen kennis van haar, en de plotselinge fel heid van zijn blik had haar gestoken. Zij wachtte nu kalm, tot zijn knorrige bui over was, maar dacht toch snel na, terwijl zij rondzag. Met 'n traag lachje keek zij hem weer aan. „Heb ik u al verteld, dat ik werk tegenwoordig „Nee toch Zijn oogen stonden nog nijdig ze moest hem voorzichtig aanpakken. „Ja, 't is echt pikant. Ik speel voor chaperon bij een jeugdige erfdochter, zeer rijk en zeer schoon. We zijn allebei alleen, dus van dien kant is 't ideaal." Zij hief met sierlijk gebaar haar kopje op. „Wenseh me maar succes in mijn eersten loondienst „Dat doe ik van harteHij ont dooide aanmerkelijk, zooals haar be doeling was geweest. „Wie is die ge lukkige jonkvrouw „Haar naam is Gloria Staunton." Oorliain zette bedaard zijn kopje neer. Geen spier van zijn gezicht toon de meer daireen beleefde belangstelling. ..Nogal een ongewone naam. Ik heb een juffrouw Staunton gekend puur zakelijk. Misschien is 't dezelfde...." Zij keken elkaar aan over 't tafeltje heen. koel, behoedzaam, ieder van bei den speurend naar eigihi voordeel. Frances Payne vroeg zich af. of hij zich het blonde meisje van Berken woud herinnerde zij kon niet weten, dat hij het meisje zag zitten in een schrijfkamertje van 'n rustig hotel, met strakke oogen luisterend naar 'n jongen, die riep „Mevrouw Morelanti Tele gram voor mevrouw Moreland „Dat zou wel een aardig toeval zijn," zei ze koel. „Ik zal u eens aan haar moeten voorstellen prettig werk voor me, want ze is opvallend knap. Over vijven Ik moet heuseh weg." llij wenkte een kellner, en even daarna drongen zij tusschen de tafel tjes door. Zij hadden geen van heiden ook maar gezinspeeld op het meisje, dat zij samen in gezelschap van Jack Moreland hadden gezien, in den tuin van Berkenwoud. In de hal zei ze terloops „Als u me éven bericht, hoe mijn rekening staat, zal ik u een chèque sturen. U zult wel een vordering op me hebben, nu Con solidated zink gezakt is." „O, zink gaat wel weer omhoog Houdt u die nog maar een weekje, dan hebt u weer een tegoed. Zoo lang kan de rekening nog best loopen." „Ja als dat 't advies van mijn ma kelaar is. Mevrouw Payne haalde haar schouders op. Ze wou de afreke ning graag uitstellen en ook nam ze graag de kans, dat liet wiel der for tuin haar ten gunste zou draaien. Wat Oorham betreft, hij permit teerde zich een flauw lachje, toen hij haar in zijn wagen hiel]). Hij had er een reden bij, om mevrouw Payne aan zich te willen verplichten. „Ik begrijp zelf niet. waarom ik "t gedaan heb Meer dan eens had Jack Morelaml zoo gedacht in de eerste weken zijner vrijwillige ballingschap in een rumoerig,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26