M&mesetxxs CHINEESCH PARFUM door John Asbech panflavin Geneesmiddelen en Geneeswijzen 29 James Gall zat in de bibliotheek van zijn woning in Londen en las de post. Ellen Norman zat achter hem aan haar schrijfmachinetafel, dicht bij de deur, en wachtte op orders. De oude oogen van James Gall tuurden op een brief.van zijn neef, den derden dringen den bedelbrief binnen korten tijd. „Vijftig pond," mompelde hij half luid. „Ik vrees dat hij op een verkeer - den weg is Hij stond op, liep even heen en weer en naderde juffrouw Norman. „Kort voor ik op reis ging naar Bakoe, heb ik u eens opgedragen naar den rector te schrijven van het college, waar mijn neef Jim studeert. Herinnert u het zich nog f lT moest namens mij vragen, hoe 't met zijn studie, stondIs er antwoord gekomen op dien brief V' „Jawel, meneer, en de rector liet zich vol lof over hem uit. Het spijt me, dat ik vergat het u te zeggen. Ik weet niet waar ik dien brief gelaten heb, maar ik kan hem wel even...." „Niet noodig," onderbrak James Gall haar. „Ik ben al gerust. Zendt u mijn neef vijftig pond. Terwijl hij zich omkeerde, kreeg hij den geur van een vreemd parfum in zijn neus. Hij snoof een paar maal die exotische lucht was hem bekend. Spoedig was hij er. Het was Chineesch Jöss-parfum en Jim gebruikte het altijd. Hij nam dpn brief, rook er aan en legde hem hoofdschuddend neer. Het luchtje kwam van juffrouw Norriian. En het parfum was nogal duur en zeldzaam „Hebt u mijn neef kortgeleden nog ontmoet, juffrouw Norman V' vroeg hij vriendelijk. Hij zag terstond dat die eenvoudige vraag zijn knappe secretaresse in ver warring bracht. „Ik, uw neef Weineen, meneer. Ik zie hein nooit." Het kwam er zenuwach tig uit. „Zoo," zei James Gall. „Zoo...." Hij bleef staan en er kwam een starende blik in zijn oogen. Juffrouw Norman loog, maar waaróm loog ze....? „Juffrouw Norman, stuurt u mijn neef honderd pond," zei hij eensklaps. „Of neen, laat hij ze maar komen halen. Schrijf hem, dat dit voorloopig het laatste extraatje is, waarop hij buiten zijn toelage rekenen kan. Ik vertrek vanavond reeds naar Afrika, in plaats van de volgende week. En ik wil niet, dat hij tijdens mijn afwezigheid ge dwongen zou kunnen zijn geld te moeten leenen." „Jawel, meneer," klonk het als een zucht vanachter de schrijfmachine. Toen James Gall dien middag alleen was, belde hij het Oxford-college op. „Met sir John Osborne, den rector U spreekt met James Gall. Mijn neef studeert aan uw college Wat blieft u. ja, juistJim Gall. Ik had u iets te vragen. Een paar maanden geleden verzocht ik u om inlichtingen aangaande de vorderingen van mijn neef. Wat zegt u Ja zeker, een brief, meneer de rector. Niets ontvangen, zegt u Neem me niet kwalijk, dan is er een misverstand van mijn secre taresse in het spel...." James Gall legde de telefoon neer en over zijn oud gezicht gleed een vreemde schaduw. Jim Gall stormde opgewonden de bibliotheek van den ouden James Gall binnen. „Wat hoor ik, is hij al weg, schat V' Hij omhelsde Ellen Norman, trok haar in een stoel aan de schrijf tafel en ging tegenover haar zitten. „En vertel me nou eens. „Sssst, denk om het personeel," waar schuwde Ellen Norman. Jim Gall wierp een schuwen blik naar de deur. „Je hebt gelijk, laten we niet te luid spreken. Zeg eens, ligt dh honderd pond klaar Ik zit er tot ovei m'n ooren in." „Een check, terstond te verzilveren. Je mag er wel zuinig mee zijn, Jim." Jim Gall lachte spottend. „Zuinig met honderd pond, als je tweeduizend betalen moet Ik heb weer een strop aan de Aldershotrennen ook. Bijna vierhonderd verloren, 'k heb pech den laatsten tijd." „Pas maar op, als de oude heer het merkt. „Hij merkt het niet," viel Jim Gall haar zorgeloos in de rede. „Als jij maar op je hoede blijft. Beroerd wat doen menschen van dien leeftijd eigenlijk nog op de wereld Zeventig jaar is oud genoeg, dunkt me. Enfin, we zullen maar hopen. Afrika moet nogal ge vaarlijk zijn voor oude menschen, heb ik gehoord." Hij lachte en Ellen Norman lachte mee. De deur van de bibliotheek viel dicht, Jim Gall was vertrokken. Toen ging de deur van de bibliotheek weer open en trad James Gall binnen. Hij scheen de ontsteltenis van zijn secre taresse niet op te merken. „Maar, meneer, ik dacht. Zij veerde overeind en viel weer in haar stoel terug. James Gall gunde haai zelfs geen blik. Zijn gezicht stond strak en in zijn oogen lag een uitdrukking alsof hij lichamelijk pijn leed. Hij liep recht op zijn schrijftafel aan, ging zitten en greep de telefoon. Hij belde zijn zaakwaarnemers op. „Met Langham en Furness Mei meneer Furness zelf. Mooi, u spreekt met James Gall. Meneer Furness, ik ga vanavond op reis. Naar Afrika. Wat zegt u Neen, voor zaken. Ik wil de plantages eens inspecteeren. Maar terzake. Afrika is erg ongezond voor lui van mijn leeftijd, heb ik gehoord. Ik wil dus nog een en ander in orde maken voor ik vertrek. Noteert u even Het betreft wijzigingen in mijn testament, die onmiddellijk in orde gemaakt moe ten worden. Klaar, zegt u Welnu, daar gaan we dan. Het legaat van tienduizend pond voor een zekere juffrouw Ellen Norman vervalt. Dat legaat komt ten goede aan mijn neef Jim Gall. En mijn vermogen, mijn heele hebben en houden, roerend zoowel als onroerend, vermaak ik aan de armen van Londen, waarvoor een stichting in het leven moet worden geroepen. Anders niet. Zorgt u dat van middag alles nog in orde komt Dan kan ik het teekenen, voor ik vertrek James Gall verbrak de verbinding. Hij leunde met zijn ellebogen op de schrijftafel en verborg zijn gezicht in zijn handen. Zoo bleef hij vijf minuten roerloos zitten. Toen stond hij op, er was een deur in het slot gevallen. De stoel van Ellen Norman stond leeg. Over zijn oud gezicht trok een moede, treurige glimlach. De wereld was be dorven en vol hartelooze intriganten. En helaas kwam men hun ware be doelingen niet altijd op het spoor dooi den exotischen geur van Chineesch parfum blijft steeds gelijk dank zij Suiker zet vet aan, „Hermesetas", kristal- saccharine tabletten, echter nooit. Zij zoeten spijzen en dranken zonder eerti- gen bijsmaak. Zij zijn gemakkelijk oplos baar en kunnen uitstekend bij het koken en bakken gebruikt worden. Absoluut onschadelijk. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in handige Verkrijgbaar bij apothekers schuifdoosjes a 43 ets., int drogisten ende 500 ZWITSEBSCH FABRIKAAT In tijden van grootere kans op griep laat ik onder mijn personeel Panflavintjes verdeelen. Zoodoen de blijft mijn bedrijf geheel intact en ook mijzelf bescherm ik tegen be smetting. Eiken keer nog hebben de geringe kosten de moeite geloond. De aangenaam smakende PACTIIICC l* (bayer) PASTILLES vormen een afdoendebescherming tegen besmetting, keelontsteking, verkoudheid en griep. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten - .M - - f. Annonces betreffende worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigd: Segbroek- laan 33, 's-Gravenhage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29