DE MERKWAARDIGSTE ONGELUKKEN VAN 1936 I I Evenals wij vorig jaar het gedrukte relaas der merkwaar digste ongelukken van het verloopen jaar brachten, geven we thans een lijst van die van 1936 1 I 30 In Atlantic City wierp iemand een De brandende gasoline zette liet huis De te rhulps nellen de brandweer kwam Den arbeider-telegraj is t brak zijn nek brandende sigaret in een gasoline-bas. in lichterlaaie. in botsing met een personenauto. bij 't herstellen der gebroken lichtleiding. Inspecteur E G. McDonald uit Hamilton, Ontario, draagt vermoedelijk den eerepalm weg. Op zekeren dag pikte hij een zwervende kat op en ging er mee naar de stadsinrichting om in de daarvoor bestemde gaskamer het taaie levens licht van den „vondeling" uit te blazen. Zooals iedereen weet, is het onder bepaalde om standigheden mogelijk, door wrijving electrische vonken uit den rug van 'n kat op te wekken. Soort gelijke vonken krijgt men b.v. ook uit zijn vingers, als men de voeten over een karpet of een deken wrijft. Op het oogenblik, dat inspecteur McDonald de tegenstribbelende kat in de gaskamer duwde, spet terde 'n vonk uit den pels van het dier. Het gas ont plofte, de kamer was in één oogwenk een en al vlam, brokstukken en stof. Toen de inspecteur weer tot bewustzijn kwam, mis te hij het grootste gedeelte van zijn kleeren, zijn haar en wenkbrauwen. Van de kat zelf was er geen atoom meer te vinden. Mogelijk was het dier ook ontploft. Alfred Zuhl uit St. Jozef, Mich., is de man, die er betrekkelijk het gunstigst van afkwam. Op zekeren dag maakte deze 11-jarige Alfred een fietstochtje op straat. Xu dient men te weten, dat St. Jozef voor het reinigen van de stra ten groote stofzuigers ge bruikt met draaiende bor stels. Alfred kwam op een of andere manier in de zuigkolk terecht en ver dween met fiets en al. Werktuigkundigen namen het heele geval uit het ver keer weg en trokken Alfred uit den vuilnisbak. De fiets was er bepaald zielig aan toe, maar Alfred zelf kwam er van af met verlies van zijn pet. - In Zuid-Afrika doodde een leeuw een inboorling met een werpspies. Een bende inboorlingen had 't dier opgejaagd en neerge- In Mt. Clemens, Mi chigan, vloog de kogel van een geweer terug in den loop. Een vonk spetterde wit den pels van een kat en deed het gas ontploffen. Van de kat werd geespoor meer teruggevonden. noemt de dingen niet vanzelfsprekend en stelt zich graag beschikbaar voor laboratorium-experimenten. Men had hem verteld, dat.-wanneer hij bij vriezend weer zijn tong durfde te steken tegen de stalen spoorstaven, zijn tong er aan zou vastvriezen. Zijn makkers noemden het onzin, maar Walter zei, dat er maar één middel was om zich ervan te overtuigen nl. liet probeeren. Ze lie pen dus gezamenlijk naar het spoor, waar Walter op zijn knieën ging liggen en zijn tong tegen de sta ven hield. De tong vroor inderdaad vast en hij kon ze niet meer loskrijgen. Jammer genoeg hadden ze een heel ongeschikte plek uitgezocht voor hun expe riment juist in de nabij heid van 'n scherpe bocht. Net terwijl ze bezig wa ren om de tong los te krij gen, hoorden ze een trein fluiten. Walter's makkers liepen den trein tegemoet en slaagden er op 't nip pertje in hem tot staan te brengen, voordat de jongen zijn hoofd of. in 't gunstigste geval, zijn tong verloor. De machinist haalde wat heet water en dooide de tong los van de spoorstaven. Deze serie top-gevallen vindt haar hoogtepunt in het geval van Russell Turnel! uit Atlantic City, New Jersey. Toen hij op zekeren dag in de keuken van zijn kosthuis was, wierp hij een brandende sigaret in den gootsteen, waarin een kruik gasolinè stond. Het goedje ont plofte, verbrandde Russell en zette 't huis in lichter laaie. De brandweer rea geerde op 't. alarmsignaal en terwijl ze naar Tur- nell'S woning snelde, kwam ook een zekere Richard Rosehrugli, uit Syracuse en op bezoek te Atlantic City, aangereden. De ver keerslichten waren geel, maar Rosebrugh wist niet, dat die kleur een stop signaal beteekende om de brandweer vrije baan te geven. Toen deze vlak voor liem was, zwenkte hij met zijn wagen, botste In Noord-Carolina doodde een verdwaalde golf bal een forel in 'n beek. In Afrika doodde 'n leeuw een inboorling met 'n werp spies. legd met een dozijn pijlen, waarvan de punten ver giftigd waren. Een der jagers, overtuigd dat het dier dood was, hukte er zich over heen. Het beest sprong plotseling op en een van de spiesen, die dwars door den schouder stak, verwondde den man in de zij. Kort daarop stierf hij aan bloedvergiftiging. Te Mt. Clemens, Mich., schoot een zekere Willis Tucker zich toevallig in het hoofd met een geweer, kaliber 22. Zijn buren brachten hem in allerijl naar het gasthuis, waar de chirurgen een huidwond con stateerden, maar geen gat in den schedel konden vinden. Het was een verbijsterend geval, te meer daar er nergens een spoor van een kogel was te vin den. Als de kogel niet in het hoofd van den patiënt zat, waar was hij dan wèl Ten slotte vond men hem. Waar in den loop van het geweer De kogel had niet door den schedel heen kunnen dringen en was teruggekaatst in den geweerloop. De elfjarige Walter Davidson uit Springfield, Mis souri, is ongetwijfeld, een geleerde-in-den-dop. Hij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 30