ASPIRIN tAAXJMA. drie NUTTIGE WENKEN 39 Van alle in deze rubriek afpebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het modealbum „Winter- weelde" zijn patronen ver krijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding. Bij bestelling vooral opgeven'! gewenschte maat- nurnmer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger door girostorting op No. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PA NORA", N ASSAU- PLEIN 1. HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toe zending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. GEZELLIGE JURKEN Om roestvlekken van wit linnen te verwijderen moet men de plekken wee- ken in melk, en vóór het wassohen onge veer vier uur met wat zout bedekken. I)eze methode zal ook inktvlekken gewoonlijk doen verdwijnen. Wanneer men na liet schoonmaken van uien de handen inwrijft met een stukje rauwen aardappel, zal de lucht onmiddellijk verdwijnen. Om cretonnen gordijnen of andere katoenen stoffen weer als nieuw te maken dompelt men ze in wat stijfsel, aangemaakt met kokend water. Spoel ze daarna vooral goed na. Wanneer men eens per week een klein beetje chloorkalk in den gootsteen gooit, zal deze helder wit blijven. Tevens wordt de afvoerpijp ontsmet, en het koperwerk blijft schoon. Om vitragegordijnen te wasschen voegt men een weinig melk aan liet blauwselwater toe en ze zullen er weer helder en friseh uitzien. Wanneer men een gasijzer gebruikt, haalt men het eerst over amarilpapier en vervolgens over dubbelgevouwen krantenpapier. Vóórdat het ijzer weg gezet wordt moet men het eerst inwrij ven met een stukje zeep. Om een nieuwe punt aan een boenen breinaald te maken, scherpt men het .githiokeii eindje aan een lucifersdoosje en men maakt het daarna glad met een fijn vijltje. Om leeren tasschen schoon te krijgen, maakt men een mengsel van azijn en warm water. Nadat men de tasch schoon heeft, droogt men ze door te wrijven inet een warmen doek. Men kleurt de taseli bij met terpentijn en eiwit. Wanneer gesteven of half gesteven boorden te droog zijn om ze goed te kunnen strijken, kunnen we ze nog enkele oogenblikken boven den damp van kokend water houden. Voor het strijken van gesteven goed haalt men het ijzer over een flanellen zak, waarin men stukjes kaarsvet be waart. Wring een zeem na gebruik altijd goed uit en doe hem in 'n omgekeerden gla zen jampot. Hij zal op deze manier altijd klaar zijn voor het gebruik en nooit uitdrogen of barsten. Wanneer men glimmende plekken uit kleeren wil verwijderen, houdt men het glimmende deel boven den stoom van een ketel kokend water. Borstel de plekken goed na en het kleedingstuk is weer als nieuw. De beste manier om vloeistof te ze ven is het doekje aan beide zijden van het vat. vast te zetten met gewone knijpertjes. Wanneer de pannen schoongemaakt moeten worden is het nuttig een kurk- mat in den gootsteen te léggen, om krassen te voorkomen. Oni vliegenvlekken te verwijderen b.v. van lampekappen, neemt men een doekje niet terpentijn. 7 (ia. Japon van effen stof, sluiting met knoopen en knoopsgaten, lange mouw, hals met das, opgezette zakken. Benoodigde stof 3m..dl40 cm. breed. 77a. J apon van effen stof, lioog ge- sloten hals, voor- pond met bies, welke in den rok in een plooi ein digt, in de taille gestikte sur ons met ceintuur. Be noodigde stof3 m. 130 om,, breed. Verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44, 46. Bovendien spaar ik nog een paar centen. Zoo denken velen, die een goedkoop surro gaat koopen. A*. ml g Maar wéét U dan ook, waar dit product vervaardigd werd? V Wéét U, of dit product met even groote nauwlettende zorgzaamheid wordt samengesteld Wéét U, of dit vervangmiddel een even groote werkzaamheid bezit en of het op den duur even goed te verdragen is Wéét U, dat U zich door het innemen van een onbekend en goedkoop mid del aan een groot gevaar kunt blootstellen Ziet U, die ééne keer kan zich bitter wreken. Daarom ook voor U 'alleen het middel uit de wereldberoemde n'JSay&la-fabrieken. 75a. Mantelcostuvm, man - tel. met revers, zakken in de voorpanden, sluiting met ceintuur, rok met voor- en achterbaan. Be noodigde stof 2.75 m a 140 em. breed. met het »i9cw^et«-kruis en den Oranjeband, het product van vertrouwen! Buisje 70 cent Zakje 10 cent

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 39