Hartelijk begroet en toege juicht gwenkt de glazen-koets met H.M.deKoningin Wat een kleurrijk schouwspelden vorsteUjken stoet tusschen de hooge gebouwen der smalle en hertog Adolf van Mecklenburg de Groote Kerk om aan den Westeinde- Groenmarkt te zien optrekken van het stadhuis naar de Groote Kerk tusschen de eerewachten kant, om door de Torenstraat den rit door de Residentie aan te vangen. met gepresenteerd geweer. Ken storm van gejubel rees er uit de huizen langs de Riviervisch- markt, toen na de hu welijksinzegening het prinselijk paar, door bruidsmeisjesên bruids jonkers gevolgd, inden kerkingang verscheen om zich weer naar de gereedstaande gouden koets te begeven voor den glorieuzen tocht door de Haagsche straten. In de zachte winter zon leverde de R ivier - vischmarkt een bont tafereel met de escortes en eerewachten, opge steld rondom de gouden koets, waar we juist prinses Jtiliana zien itrstijgen liet stadhuis, welks oudste gedeelte, in Hollandschen Renaissancestijl opgetrokken, herhaaldelijk werd uitgebreid met groote vleugels in zeventiende-eeuwschen en nog lateren bouwtrantHaagsche burgertrots spreekt er uit zijn fiere historische gevels. Hier is het, dat de feesten en plechtigheden van het vorstelijk huwelijk hun hoogtepunt vonden. Wel heeft de zeldzaam volledige radio-reportage ons veel kunnen schilderen van het schouwspel, dat het feestelijk gebeuren hier opleverde, maar slechts enkelen is het vergund geweest, ooggetuige te zijn van dit luisterrijkst en gewichtigst deel der feestelijkheden. Daarom hebben wij er naar gestreefd, in ons fotografisch verslag een zoo volledig mogelijk beeld te bewaren van de heuglijke gebeurtenis, die maanden lang iederen Nederlander in zulk een spanning gehouden hoeft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15