Huwelijksfeesten in Zeeland ZEEUWSCHE OMROEP 17 In Middelburg reed de gouden koets mee in den stoet. Door de geheele provincie is hei huwelijksfeest van prinses Juliana en prins Bernliard met veel enthousiasme gevierd. Door het overladen feestprogramma was het ons onmogelijk overal een kijkje van de feestelijke optochten enz. te nemen. Bovendien, de grootste belangstelling gold ongetwijfeld het feest zelf in Den Daag, zoodat dit de meeste aandacht zal vragen deze week. Aan den optocht, die bij deze gelegenheid te Vlis- singen werd georganiseerd, nonnen verschillende praalwagens deel. De groep van Poseidon behaalde den eersten prijs. Het défilé dei' groepen langs het V lis sing sche raadhuis. Bruidspaar en bruidsmeisjes waren de meest vertoonde groepjes in de diverse optochten. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. \len meldt ons uit Krabbendijke, dat na een heroïschen strijd en onder de belofte, dat alles rustig en zonder wanklank of on-nationale liederen zou passeeren, de loco-burgemeester toe stemming tot de eerst door hem ver boden huwelijksfeestelijkheden heeft gegeven. Met pijnlijke nauwgezetheid heeft de burgerij de hand daaraan gehouden. Enkele deelnemers aan den optocht liepen op sokken met 'n prop in den mond een kat, die jankte, omdat men op haar staart trapte, is verdronken in een droge sloot en 'n knaap, die in een onbewaakt oogenblik in plaats van ,.Piet Hein", „Sarie Marijs" floot, is gedurende de feestelijkheden aan den voogdijraad toevertrouwd. Dank zij medewerking van De Bilt had men ook windstilte weten te be komen, zoodat de vlaggen niet klap perden en de feestverlichting niet flakkerde l it Sas van Gent vernamen wij, dat na de geheimzinnige verdwijning van partijen ondergoed van drooglijnen thans bij een ingezetene een geldkistje met f 40.000 francs is gestolen. Tastte men na de eerste diefstallen omtrent de motieven in het duister, nu de lange vingers zich ook uitstrekten naar bedrijfskapitaal, begrijpt men, dat men hier te doen heeft met een poging tot oprichting van een wassoherij Hit Souburg bereikte ons het ont stellend bericht, dat wegens een wind vlaag uit het Noordwesten de haan van den toren gewaaid is en op het kerkhof met gebroken ledematen te recht kwam. Een diepgaand onderzoek heeft uitgemaakt, dat deze gebeurtenis niets met den storm te maken had. Dank zij de medewerking van de pluim vee-consulenten bleek namelijk, dat de haan een Barnevelder was, zoodat de oudheidkundigen terstond de con clusie konden trekken, dat in het beest iets van den geest van Jan van Scliaffelaar gevaren was tijdens de nationale feesten. Men telegrafeerde ons uit Sluis, dat bij een confectie-firuia in de Meer- minnestraat een etalage-pop zich dooi de ruiten naar buiten heeft geworpen en in de armen van een geen kwaad vermoedenden lieer terecht kwam, die „pardon, dame" riep. De romantische golf, die dezer dagen door Neerland sloeg, is zelfs door geen „sluis" te stuiten Uit Goes vernamen wij, dat bij het planten van een gelegenheidsboom zooveel spraakwater vergoten is, dat de gemeentetuinman vaststellen moest, dat besproeien de eerste maanden niet noodig zal zijn. Uit de Zeeuwsohe hoofdstad ver namen wij, dat twee contrasteerende richtingen in den lichtstoet een stil tornooi hielden. Om den invloed van den geheel-onthouders-wagen te neu- traliseeren, liet een groote brouwerij n.l. een Jubel-Bier-groep mee rond rijden. Aan de invitatiedrink het maar af, kon om begrijpelijke redenen geen gevolg worden gegeven. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren Een trouwe nabootsing van den kruiser geslaagde nummers Hulst had zijn eerbiedwaardig raadhuis „De Huijterbehoorde tot de meest te Middelburg, feestelijk geïllumineerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 17