ZEEUWSCHE SPORT 19 ts>>. 14ct sportprogramma zag er aardig uit itvzi u'ee/>. Be groole verrassingen waren wel de nederlagen van de topclubs Middelburg en Breda. We namen foto's van den wedstrijd de ZeeuwenBreda, die door eerst- genoemden werd gewonnen met 4-2. Een algetneene aanval op het doel van de Zeeuwen. Be keeper redt, Een aardig moment uit dezen wedstrijd, waarbij de Bredasche aanval wordt gestuit. Nog 'n moment uit dezen wedstrijd tijdens ren goeden aanrol ran de Zeeuwen. Vier wedstrijden in de tweede klasse A brengen vier verrassingen. Men moge het uiteindelijk resultaat der wedstrijden, als gewonnen of verloren, verwacht hebben, de uit- slagen-cijfers zijn dan toch in ieder geval nog niet in overeenstemming met de voorspellingen. In de allereerste plaats stelt de ploeg, welke het meest aanspraak op het kampioenschap kan doen gelden, wel erg teleur door in Terneuzen de twee puntjes te laten schieten. De beide partijen waren zoo goed aan elkaar gewaagd, dat slechts een strafschop de beslissing kon brengen en dat deze nu toevallig aan den Terneuzen-kant viel, was voor de Middel- hurgsehe ploeg ongelukkig. Terneuzen echter kon ook de beide puntjes gebruiken, want de ranglijst ziet er aan den onderkant nog zoodanig uit, dai van de tien elftallen er nog zeven kans op het donkere plaatsje maken. Middelburg, Hero en Breda vormen de kopgroep en de rest is staart. Ofschoon Middelburg een leelijken steek liet vallen is de onderlinge ver houding in de bovenste regionen niet veel gewijzigd, want ook Breda liet een veer en wel tegen de Zeeuwen die hun Zeeuwsehen klassegenooten een grooten dienst bewezen, maar tevens zichzelf. De Zeeuwen toch, eenzaam onderaan bengelend, kregen het erg benauwd en er moest, koste wat kost, iets gebeuren. Nu, Breda moest dan maar als slacht- De keeper van Breda wordt keurig gepasseerd, 't Was 2-0 voor de Zeeuwen, offer fungeeren en wat on mogelijk leek is weer eens gebeurd in King Soccer's rijk, de zwakste sloeg dc sterkste. Goes kon het tegen R.B.C. op de slofjes af en met. een flinke overwinning wist ook Goes zich te handhaven. Zeker is de plaats van de Goesenaren evenmin mooi als die van De Zeeuwen, maar de uitslag van Zondag heeft de verdienste R.B.C. belet te hebben al te veel uit teloopen. De Roosendaal- sc.he ploeg toch was heel sterk aan het verbeteren van haar niet schitterende positie en daar de rest van de meest ernstige onderste plaats- candidaten alle Zeeuwen waren, is het goed van Goes gezien om ook een Braban der in dien zoo moeilijken strijd te betrekken. Dit had ook Zeelaiulia kunnen doen, door T.S.C. te verslaan. Eer lijk gezegd, hadden wij het ook verwacht, dat de Zeelan- dianen op hun eigen veld hun goede beurten van de laatste weken nog eens zouden bevestigen en, door van T.S.C. te winnen, tevens deze nloeg in den nog zoo spannenden strijd betrekken. Nog is de ploeg van öos- terhout er niet uit, maar ook Zeelandia heeft den opmarsch naar veiliger ge bieden niet kunnen voortzetten en zit nog Zeer stevig vast in de gevaar lijke zone. liet zijn momentcel Dc Zeeuwen, Goes en Zeelandia, welke het meest in de knel zitten. R.B.C. is er echter evenmin best aan toe, terwijl noch Vlissingen, noch Terneuzen, noch T.S.C. eigenlijk geheel buiten gevaar zijn. In de derde klasse hebben de mata dors zich weten te handhaven. Zoo kon Axel liet tegen Sluiskil wel volhouden en ging met vlag en wimpel om den buit, al was het tot de rust penibel. Toen het spel na de rust sportiever werd, het was voor de rust nogal eens onprettig, kwam meteen het spel beter tot zijn recht en de sterkste ploeg drukte haar meerderheid in doelpunten uit. Breskens, de nestor uit het Westen, wilde tegen Biervliet, de baby uit den Westkant van Vlaanderen, het loodje niet leggen en niet 7 1 ging de jongste derde-klasser ten onder. E.M.M. ging liet afzakkende Burgli te lijf en won dezen thuis wedstrijd. Burgli heeft dingen gedaan, welke de krachten van deze ploeg te boven gingen. Wij zijn benieuwd wat de uitslag van de groote match Burgli contra Zierik- zee Zondag wordt. Wedden, dat men in Burgli Zierikzee de beste kans geeft Wij gelooven ook, dat de oudste van Schouwen zich niet voor de tweede maal zal laten overrompelen. R.C.S. voegde een scalp aan de verzameling toe. Het is een strooptocht gelijk, wat R.C.S. houdt onder de klassegenooten en zonder aarzelen wordt iedere ploeg gedecideerd in de pan gehakt, zooals dat in bloedige voetbal-journalistiek vaak genoemd wordt. .Middelburg 2 was dezen keer het slachtoffer. Zierikzee sloeg Eiland Boys en hoewel de uitslag normaal is, mogen we de cijfers 21 niet prijzen. Dat had beter en zwaarder gekund van den Zierik- zee-kant.. Intusschen een pluim aan Eiland Bovs voor den kranigen tegenstand. Vlissingen 2 ontving Goesche Boys en deed wat van de rood witte reserves verwacht kon worden. De jongens uit het Goesche werden vlot geslagen. En tenslotte, we zouden haast, zeggen traditie getrouw, moet een nederlaag van Hansweert gemeld worden, waar nu de Zeelandia-reserves het zoet der overwinning smaakten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19