KHASANA PBNA bon VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK KRUSCHEN Nu tennist hij meer 't hinderlijk goed, met een uitdagend lachje in zijn oogen, toen hij zich over haar heen hoog. Kén oogeublik van ademloosheid dacht ze. dat hij haar kussen zou, maar hij raakte slechts even met zijn hand haar schouder en trad terug, terwijl zij snel de doos opende en haar gezicht inde frissche pracht van violen verborg. „O, heerlijk Zij voelde Carver's vorscliende oogen op haar rusten en kreeg het warm. ongemakkelijk. Toen keek de advocaat op zijn horloge. „Ik verwacht nog telefoon ik zal naai' 't hotel moeten. O ja, nog één ding." Hij wendde zich naar .lack. „Mevrouw heeft me gezegd, dat ze een derde van 't inkomen op uw naam wil zetten. Ik zal dat zoo gauw mogelijk in orde maken." Er volgde een moment van geladen stilte, (floria had nooit geweten, dat seconden zoo lang konden duren. Zij voelde even .lack's blik haar steken, maar spreken deed hij tegen Carver, en de strakke beleefdheid van zijn stem wees tegenspraak al bij voorbaat af. ,.Ik heb liever, dat mijn vrouw haar geld zelf houdt. 1 k waardeer de bedoe ling. maar ik kan 't me niet laten wel gevallen." Gloria's schrik bleef verholen in de bloemen. De advocaat knikte kort, berustte. Toen stond hij op en stak de hand uit. „Tot weerziens. Ik feliciteer u beiden." Toen hij weg was, kwam Jack tegen over haar staan, met een vastberaden gezicht. „Dacht je nu echt, dat ik me zoo liet pensionneeren f" ,,'t Is geen pensionneerenzei ze heftig terug, ,,'t Hoort tot de afspraak - alleen op die conditie kon ik je vra gen. met me te trouwen." „Ik heb niet toegestemd in zoo'n betaling. Trouwens, als we zakelijk wil len zijn, sta ik bij jou in 't krijt, om dat je je positie, verloren hebt door mijn te duidelijke bewondering voor de secretaresse van mijn tante." De streng heid week en hij glimlachte. „Dus we zullen maar zeggen, dat we kiet zijn," besloot hij. De schreeuwende onzinnigheid van die opvatting, na 't geen hij voor haar gedaan had, bracht haar bijna buiten zichzelf. „Ik kan 't je natuurlijk niet opdrin gen," zei ze met een hopeloos gebaar. „Maar je moest begrijpen.... ik heb zooveel van je aanvaard „Ach, welnee, 't Was wel een aardig avontuurtje. Zooiets gebeurt je niet iederen dag." Hij haalde den sleutel uit zijn zak. waarmee hij was binnengekomen, en legde hem op tafel. „Tot ziens en nog eens, 't beste. Als er iets gebeurt, kun je me met 't zelfde nummer vinden." „Dag. en bedankt. Meer kan ik niet zeggen." De deur ging dicht. Zij stond alleen in het kleine tehuis, dat hij voor haar had ingericht, tot in iedere bijzonder heid geriefelijk en weelderig. Hij had haar bloemen gebracht, boeken voor haar gekozen, maar hij had zijn woord gehouden. Zij was alleen, en haar nieuwe leven lag voor haar. Een uur later kreeg zij een briefje van Carver. Hij was teruggeroepen naar Chicago en zij had hein nog niet verteld, dat zij haar huwelijk voor de wereld geheim wilde houden. TIENDE HOOFDSTUK Juffrouw Endicott, bracht voor 't eerst een bezoek aan het land van geheim zinnigheid, dat zij kende ouder den naam ,.de zakenwijk Zij wist zelt niet goed, hoe 't gebeurd was. Meestal liet zij de menschen bij hair komen, of 't. hun schikte of niet, en haai nieuwe makelaar schoot zeker niet tv kort in attenties. Gorhani had veel meer tact dan Pritohard en Ames, en toonde meer belangstelling voor haai persoon. Hij had verschillende „vlie gertjes vóórhaar opgelaten", zooals hi 't noemde, met verrassend succes. D< verwende, aanmatigende juffrouw En dicott, in zaken zoo onwetend als een kind. was in korten tijd als was in zijn handen geworden Een taxi bracht haar een warwinkel van straten door, en zij bereikte Gor ham's kantoor. Er kwam een bediende. Wou juffrouw Endicott in 't privé- kantoor komen f Meneer Gorham wa.- bezig, maar zou haar dadelijk te woord staan. Het was een fraaie suite, met smaak ingericht. Zij zat alleen in een kamer, maar er was nog een kamer achter, en de deur stond op een kier, en zij hoorde stemmen, één was die van Gorham. ..Je moet 't zelf weten, Parsons, maar je moest je aaudeelen niet zoo bij kleine beetjes afgeven. Dat duurt noodeloos lang. Ga naar een flinke bank en laat die je 't noodige kapitaal ineens geven „Zou ik natuurlijk kunnen doen," zei de andere, zwaardere stem. „Maar dan laten ze me zestig procent van dc aaudeelen afgeven, en zoodra 't goed loopt, boren ze mij er uit en strijken zelf de winst op. Hebben ze Tom Potter met de Mariposa ook gedaan en Mariposa levert op 't oogenblik vijftig procent op. Nee hoorik houd me liever aan de particuliere geldbelegging. Wie vandaag Rosario koopt, haalt 't eerste jaar, dat ze werkt, al dertig procent binnen, en later nog meer." Een telefoon belde. Weer kwam de stem van Gorham. „Juffrouw Endicott hier Waarom zeg je me dat niet eerder Je zult me moeten excuseeren. Parsons ik heb een afspraak." Hij verscheen op den drempel, vroeg excuus voor de achteloosheid van zijn bediende. Juffrouw Endicott luisterde verstrooid, zonder 't. flauwste vermoe den. dat de bediende order had ge kregen, haar daar neer te zetten. „Ik lieb gehoord wat uw bezoeker zei. Erg interessant." „0, Parsons!" Hij trok zijn wenk brauwen op. „Ja, dat is interessant. Hij is mijn-ingenieur, een beetje onge slepen diamant, maar een kraan in zijn vak, en hij heeft een prachtig eigen dom, dat hij wil gaan exploiteeren. Koper, ongeloofelijk veel. Ik denk zelf wat aaudeelen te koopen, nu ze nog laag staan als ze op de markt komen, vliegen ze omhoog. Nu, over uw zaken gesproken, juffrouw Endicott. Ik heb hier een heel mooie obligatie, koers 10(i, brengt netto 4.72% op. Niel zoo heel veel, maar. Juffrouw Endicott viel hem onge duldig in de rede. „Die wil ik niet. Wat zijn dat voor koper-aandeelen, waar u 't over had Die dertig procent op gaan brengen Gorham schudde het hoofd. „Er is in koper veel geld verdiend, maar ik weet niet mijnen voor een dame...." Hij scheen te aarzelen. „Maar als u 't beslist wilt, zal ik kijken, of Parsons er nog is." Parsons was er nog. Hij kwam, met foto's van een vreemde, romantische streek, met duizelingwekkende cijfers en prospectussen. Met al zijn ruwheid kon hij goed praten. Juffrouw Endicott luisterde aandachtig. Wavne Gorhan Vervolg op pag. 26 Rouge en Lippenstift voor een frisch en jeugdig uiterlijk. Tegen weer en water bestand eh kissproof. Rouge Fl. 1 Lippenstift Fl. 1.25, -.75. Kleine formaten elk Fl. -.35. ..Twee jaren geleden kreeg ik pijn in mijn roeten, die steeds erger werd. Ik probeerde electrisehe stroomen, massage, hetgeen niet hielp. Nu een jaar geleden raadde men mij aan een proef met Kruschen Salts te nemen. De verbetering trad als het ware onmiddellijk in, toch verdwenen de pijnen en zwellingen in mijn voeten slechts geleidelijkNa zes maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik al weer tennis. Ik ben nog jong en b' zult zich kunnen indenken wat het voor mij beteekend zon hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal er steeds dankbaar voor blijven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen. C. II". te 8." (Origineele brief ter inzage.) Rheumatische pijnen vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit gevaarlijke urinezuur ontstaat door afvalproducten, die zich door onvoldoend werkende afvoeror- ganen in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts spoort deze afvoer- organen aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pijn verdwijnen. Maar dit niet alleen, ook de geheele gezondheidstoestand zal verbeteren. Lusteloosheid en vermoeid heid zullen plaats maken voor energie en uithoudingsvermogen en men zal zich jaren jonger voelen. SALTS is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten a 0.4(1. 0.7ö en 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op. dat op liet etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Bekwaam U in het MEEST NEDER- LANDSCHEVAK! Er zijn vele mogelijk; heden in de Waterbouw; kunde en in tal van andere technische be; roepen. Laat PB VA U inlichten, hoe U zich een toekomst kunt bouwen. Honderden in Neder; landbekleedenprachtige posities dank zij het PBNAssysteem; een bij; zondere lesmethode voor onderwijs in alle technische vakken. Vul nevenstaanden bon in of schrijft ons een brief; Dl*. -. e. i. ROTHUIZEN EN f. WIND kaart! De* superieure school voor schriftelijk onderwijs! BINNENSkamers wordt een qebouwdi PBNA ARNHEM-51

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23