Geneesmiddelen en Geneeswijzen 1E 26 w MARÉCHAUSSEE MILITAIRE POLITIE KOMMIES BIJ DE DOUANE Regelmatig wordt een groot aantal van onze Cursisten bij deze corpsen geplaatst. Wij leiden sinds jaren jon gelui die alleen de lagere school hebben doorlopen, met succes op. Vraag inlichtingen; het verplicht U tot niets. Vermeld Uw geboortedatum. In ons antwoord delen wij U na men en adressen mede van onlangs geslaagde en geplaatste Cursisten. A O O r\ INSTITUUT VOOR A O O U BRIEFONDERWIJS Nieuwe Plein 31. bii het Station - Arnhem Oir. J. VAN DER BIJ - HOOFDONDERWIJZER 5-15 CT PER HALF ONS 25-75 cr. PER HALF PONO Annonces betreffende worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigdSegbroek- laan 33, 's-Gravenhage. Vervolg van pag. 23 luisterde ook, achterover gezeten in zijn auto stil blijven staan, en een gezel- stoel, een loerende spin in den hoek schap van vier omgaf '11 statige dame van zijn glanzend web. met wit haar. Gloria hoorde hun be schaafde stemmen en tuchtigen lach Midden in een brief aan Sara legde en stukken van een zin. Gloria haar pen neer, en zij keek door „Dus hebben we Alan maar eens van het raam naar de glinsterende baai en zijn bureau weggesleept voor 't week- de zee er achter, zich uitstrekkend tot end. Bill en de anderen zitten ergens den droomerigen nevelrand van den op den weg. hemel. Drie dagen geleden was zij in dit Een der mannen wendde 't hoofd, groote hotel aan zee aangekomen, en toen Gloria buiten kwam. 't Was Alan ieder uur nog scheen dat deinende water Chase. Hij excuseerde zich en kwam nieuw in kleur en stemming en charme, naar haar toe, en terwijl hij dit deed, Voor 't eerst van haar leven kon ving Gloria een snellen blik van een Gloria 't er van nemen. Altijd had zij der dames op. moeten rekenen, oppassen, tellen. Nu ..Hoe gaat 't, juffrouw Staunton was zij opeens vrij van dien druk, en Ik wist niet, dat u hier logeerde." leerde zij geld uitgeven in grooten stijl. -Ik ben er pas een paar dagen." Met de kin in de hand zat zij de „Dan zult u het wel zóó heerlijk opwinding van die eerste paar weken vinden, dat u langer blijft. Zooals te herdenken, de zaligheid van een iedereen. Hebt u een minuutje tijd zacht voortrollenden wagen in plaats Ik wou u graag mijn zuster voor van een lus in een volle tram, de won- stellen. deren in bloemenwinkels, het genot, te Even later stond Gloria te praten kunnen doen wat ze wou, en te geven met een knap, donker meisje, Amy waar ze wenschte. Chase, en maakte zij kennis met eene Verder was er de heerlijke roes ge- mevrouw Daimler, wier oogen uitvor- weest van kleeren koopen, mooie en schend, maar niet onvriendelijk keken, elegante dingen, die Gloria altijd graag V erder was er een jonge man, wiens had gehad en nooit had kunnen krijgen, naam zij niet verstond, en de jonge De eenige schaduwkant was geweest, vrouw, die haar had aangestaard, dat zij 't te veel alleen had moeten Mevrouw Payne, had Chase tegen haar doen. Sara was ongeveer haar eenige gezegd. Zij was mooi, met traag neer vriendin en die kon niet dikwijls naar ziende oogen en een hooghartig klein stad komen en met haar meegaan, mondje. Mevrouw Payne groette met Door veel aandrang had zij er Sara een neiginkje van 't hoofd, maar haar toe gekregen, een aanvulling van haar oogleden besluierden een verwonderden schamele garderobe aan te nemen, en blik. Er kwam een soort leedvermaak het resultaat was een heel andere in, toen mevrouw Daimler sprak, juffrouw Dalton geweest. Zelfs juffrouw „Bent u hier met vrienden?" Endicott, schreef Sara, had haar ge- ..Nee, ik ben alleen." nadige goedkeuring betoond. De stilte was heel kort, maar ze stak. Gloria's verdere plannen hingen nog Toen mompelde mevrouw Daimler iets in de lucht alleen was ze aan het beleefds, waarop Chase met. schertsen - onderhandelen met, Alan Chase, een de spraakzaamheid te hulp kwam. jong, opkomend architect, om haar ...Monty is ook zoo'n interessante droom van een tehuis voor meisjes tot wees." Monty was blijkbaar de andere werkelijkheid te maken. heer. „Hij heeft jaren naar iemand Een zeilboot, sierlijk over de baai gezocht, die hem adopteeren wilde, glijdend, riep een gedachte aan Jack maar geen menscli schijnt 't aangedurfd op. Hoe zou hij nu denken over zijn te hebben. U zult wel beter slagen ridderlijk huwelijk als hij er aan „U geeft me weer moed. Ik zal direct dacht Zij had niets meer van hem uit beginnen te kijken." Zij nam graag gehoord sinds hij op de flat afscheid den luchtigen toon van Chase over van haar nam. Zelfs Sara Dalton wist maar zij voelde zich toch een ietsje niet, waar hij was. geraakt door dat momentje van stilte Gloria zuchtte even. Niet om Jack, eerst, en dus kwam er iets tartends in maar om gezelschap van mensehen. het lachje, waarmee zij zich naar het Vrienden, echte vrienden. Zij logeerde groepje wendde. in een der beroemdste hotels der streek, ,,'t Was me zeer aangenaam." Zij alles was er volmaakt, maar onder die knikte en ging, en Frances Payne, die honderden gezichten was er niet één, zich dat elegante meisje in armoedi- dat zij al meer gezien had. Na drie ger omstandigheden herinnerde, keek I dagen kon zij maar enkele vluchtige haar 11a, en besloot haar mond te hou- kennismakingen tellen. den, voorloopig althans. Niet uit con- Dat komt doordat ik alleen hier sideratie voor het meisje zelf, maar ben, dacht zij ontevreden. Andere omdat al, wat Jack Moreland raakte, meisjes hebben moeders of tantes of voor haar een levensbelang was ge- vriendinnen bij zich, maar omdat ik worden. Zij vroeg niemand heb. denken ze, dat er iets „Wie is dat aardige kennisje, Alan niet met me in orde is. „Zijn nieuwste cliënt," gaf Amy Gloria borg den brief aan Sara weg. Chase antwoord. „Hij heeft 't al dagen Ze had 1111 geen zin, 0111 dien af te over haar. Kolossaal rijk ze wil een maken. prachthotel v,oor werkende meisjes ,.fk ga maar eens wandelen, dan bouwen, en dan bespottelijk lage kom ik wel een beetje bij." huren rekenen. Aan "t bureau vroeg zij naar postChase bevestigde liet met '11 knikje, zij kreeg een brief van Sara en stopte „En ze wil er niet eens haar naam hém in haar tascli, om in zonnige bij genoemd hebben. Ze is heelemaal eenzaamheid te lezen tnsschen de niet over het paard getild door al rotsen aan zee. dat geld, dat ze geërfd heeft." 't Was midden op den middag, alle „Da's interessant." Mevrouw Daim- groepjes, die golfden of toerden of zeil- Ier keek het slanke figuurtje in 't wit den, waren weg, zoodat alleen de tra- na. „Maar met zooveel geldiemand gen en ouden nog op de lange veranda moest haar eens zeggen, dat ze veel verspreid zaten. Voor de half-cirkel- te jong en te knap is, 0111 alleen te vormige stoep in 't midden was een reizen."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26