Fout/ Seott's Emulsion PUROL Dampo IVOROL w T door dokters aanbevolen ver sterkingsmiddel, met een meer <tan 50-jarige reputatie. NAAR OOSTENRIJK! Ruwe handen Ml JNHARDTTS VR DT TS Grieperig-Verkouden? Pverspannen? 3: die levertraan-kwelling. MIKT alleen die weerzinwekkende 1smaak. nntar ook vooral het feit. dat Seott's Emulsion ooerenhlikkel|jk verteert, maakt het ten /.eerste ge- wenseht l'w kind dit product van Scott ltowne te (reven. Seott's Kmiilsion mist dien hertiehten traansmaak en hevat hovendien een aantal versterkinpssloffen, die lever traan niet heeft, en waar het kinder- liehaam toeh niet buiten kan. Scott's Emulsion is onmid dellijk verteerbaar. Scott's Emulsion is totaal opneem baar, omdat het een „emulsie'' is. Dit beteekent, dat de levertraan in Seott's Emulsion zoo fijn verdeeld is, dat ze onmiddellijk door het liehaam wordt opgenomen. Behalve de vitaminen A en D van levertraan bevat de room achtige Seott's Emulsion phosphor voor hersenen en zenuwen en hypo phosphieten van kalk en soda.* Koop vandaag nog bij Uw apotheker of drogist een fleseh nrigineele Seott's Emulsion. Prijs fl. 1.05, groote fleseh fl. 1.90. VOLGENS het Kon. Meteoro logisch Instituut te De Bilt telden de vacantiemaanden Juli en Augustus in 1936 21 0 uren zonneschijn minder dan in 1 935. Uw kinderen hebben hierdoor niet genoeg kracht in reserve. 1 Lepel Seott's Emulsion heelt dezelfde werking als 2 uur zomer-zonneschijn. Het maakt Uw kinderen bestand tegen kou en vocht. want als ze haar deur maar Ins liet, zou er niets gebeuren. Ik antwoordde haar, dat 't op zijn minst erg onaan genaam was, en dat ik de zaak onder zoeken zou. Op den terugweg uit de ochtendkerk informeerde ik bij lady M. over liet huisik vroeg, wat het oudste gedeelte was en zoo. en of er ook een spookkamer was. Even keek mijn gastvrouw met een snellen blik van verstandhouding haar dochter aan. Toen zei deze „Ja, er is een spookkamer, maar we zeggen u niet, welke 't is, anders gaat tl zich van alles verbeelden. ..Ik geloof, dat ik "t al weet," ant woordde ik. „Mijn kinderjuffrouw heeft vannacht last van 't spook gehad." Zij wilden verder niets uitlaten over het onderwerp, maar boden aan. liet tweede binnenmeisje bij de juf te laten slapen, als die bang was. ik nam dit aan, en toen we naar bed gingen, zei ik tegen bet meisje, dat ze de deur van de kanier open moest laten en dat ze moest gaan slapen zonder zich mallig heden in 't hoofd te halen, want dat spoken natuurlijk niet bestonden. Ik ontkleedde me en ging bij 't vuur zitten, om mijn eigen gevoelens te ont leden. Ik moet er den nadruk op leggen, dat ik heelemaal niet zenuwachtig of ongerust was alleen een beetje nieuwsgierig, wat er gebeuren zou. Ik rakelde het vuur op, sloot de deur. en nam verder de voorzorg, een stoel onder de kruk te zetten. Eerst dacht ik er over, te blijven zitten waken, maar ik was moe', dus ging ik eindelijk maar naar bed en sliep in. Na een korten tijd, leek me, werd ik wakker en ik hoorde de klok twaalf slaan. Ik probeerde weer in te slapen, maar ik voelde me iedere minuut kouder worden en slapen was onmogelijk. Ik moest maar blijven liggen afwachten. Weldra hoorde ik voetstappen de gang door en de trap op komen en toen zij langzaam mijn deur naderden, voelde ik me hoe langer hoe angstiger. Ik werd boos op mezelf. Ik bad zelfs vurig. Toen hoorde ik een zacht getrommel, als 't ware aan de kruk van de deur, die toen volkomen geruiscliloos ge opend werd. Een flauw licht, onder scheiden van het liaardschijnsel, stroom de naar binnen en toen kwam er een mannengestalte, in een grijs pak met zilver afgezet en met een opgetoomden hoed op, de kamer in loopen en aan den kant van 't bed staan, die 't. verste van me af was, met zijn gezicht van liet raam afgewend. Ik lag in doods angst naar hem te kijken, maar hij keerde zich af, nog met. zijn rug naar me toe, ging de deur uit met, een af schuwelijk lachje en liep een paar passen de gang in, telkens heen en weer terug. Toen ben ik flauw gevallen, geloof ik, want 't was bijna twee uur, toen ik weer tot volle bewustzijn kwam. Ik stond niet op en nog steeds meenend, dat ik een akeligen droom gehad had, probeerde ik weer in slaap te komen. Toen het meisje 's morgens mijn deur opendeed en daardoor den stoel opzij duwde, was mijn geloof in het boven natuurlijke nog niet heel sterk. 's Maandagsavonds vroeg ik de juf, die, tussclien twee haakjes, den vorigen nacht, niet gestoord was, op de sofa in mijn kamer te komen slapen. Ik zei haar niet, wat ik gezien had of meende gezien te hebben en ik had nog moed genoeg, om te willen zien, of de ge beurtenissen van den vorigen nacht zich herhalen zouden. Dien derden avond werd ik weer wakker, om de klok twaalf te hooren slaan. Met fluis terende stem riep ik de juffrouw en ik merkte, dat zij ook wakker was, waarop wij beiden dat koude gevoel begonnen te. krijgen. Eindelijk zei de juffrouw: ..Ik hoor voetstappen, me vrouw. li ook ...Ia." antwoordde ik. ,.'t, Mag zijn wat 't, wil, ik sta op en ik ga er op af." Inderdaad probeerde ik op te staan, ineer dan eens, maar ik kon niet. 't Leek wel, of ik aan 't bed vastgebon den lag, en nu verloor ik al mijn moed. Andermaal ging de deur zonder geluid open en de grijze gedaante kwam binnen en liet weer dat satanische lachje hooren. De juffrouw zag en hoorde dat alles even duidelijk als ik en verklaarde eveneens, dat zij onderwijl onmogelijk had kunnen spreken of zich bewegen. Den volgenden dag vertelde ik den dames in huis wat er gebeurd was en ik voegde er bij. dat wij naar huis moesten, want dat mijn zenuwen zoo iets geen volgende maal meer uit konden houden. Tevergeefs verzeker den zij mij, dat de bezoeker mij niet meer lastig zou vallen, dat hij ..maar driemaal verscheen en altijd aan vreem den en nooit iets deed", en meer van dien aard. Ik weigerde uie nog eens aan de proef te wagen en door onmiddellijk het huis van mijn gastvrouw te verlaten, ver beurde ik haar vriendschap. Ik geloof, dat de familie al vijfen zeventig jaar last heeft van die bezoe ken en dat het spook wordt aangezien voor den geest van een man, die in de kamer, waarin ik geslapen had, zijn broer had vermoord en het lijk uit het raam had gegooid. Ik heb ge hoord, dat er een portret van één van die broers bestaat, zoo gekleed, als ik hem beschreven heb. Ilyères, 1883. M. A. de V. B. Afschrift van ecu brief van de kinderjuffrouw, die bij inrs. Brooke en haar kind sliep den nacht, dat liet spook gezien werd. Geachte mevrouw, Dank u hartelijk voor uw zeer vrien delijken brief. Het. deed mij genoegen te vernemen, dat miss M. het weel beter maakt en dat u denkt, dat zij gauw weer even vroolijk als vroeger zal zijn. Ik lieb dikwijls aan u gedacht en gewensehti, dat ik maar bij u was, om haar te helpen verplegen, liet lieve kind. Ik denk wel eens, dat zij te goed en te lief is voor dit leven, maar ik bid God, haar voor ons te sparen. Mevrouw, u vraagt me, zoo een voudig mogelijk te vertellen, wat er dien nacht in het huis van lady M. gebeurd is. Ik denk er nooit graag over, maar ik herinner mij het vol gende. ET vroeg me, bij u en bij miss M. in de kamer te slapen en om twaalf uiu- werden wij allebei wakker en wij hoorden de klok slaan en wij zeiden allebei, dat het zoo koud was en toen hoorden we voetstappen in de gang en u zei „Ik ga opstaan, kijken wat het is," maar u deed het niet en toen ging de deur, die u dichtgedaan en gesloten had, open en kwam er een man binnen, in 't grijs gekleed, en hij stond 't. raam uit te kijken en er was een helder licht en ik had 't zoo koud en het angstzweet brak mij uit en toen ging hij weg en hij kwam tweemaal terug en bij de deur kwam er een akelig lachje en de voetstappen gingen weg en ik geloof, (Lat u zei „Goddank voorbij," en we huilden allebei en u stak de kaars op en de deur stond wijd open en u zei „We gaan morgen inpakken en naar huis, ik kan hier niet blijven zonder den kapitein." Dat was alles, geloof ik. Uw toegenegen getrouwe dienares, Het aangewezen Land voor Uwe Wintersport In alle wintersportplaatsen uitstekend ski- onderrieht door leeraren, voorzien van staats- diploma. Ondanks w a ard e vermin deri ngvan den gulden i een verblijf in Oostenrijk nog altijd goedkoop. Speciale goedkoope hotelarrangementen voor een verblijf van 7 dagen reeds vanaf O. Sch. 60.- met strooniend water Sportwedstrijden en feestelijkheden. Belangrijke reducties op de Oostenrijksche Bondsspoorwegen Na een ononderbroken 7-daagseh verblijf in Oostenrijk 60 0 op de terugreis, alsmede 30 0 0 op willekeurige andere reizen. Extra-trein „Austria-Express" lie n IIIe klasse met slaapwagens en restauratierijtuig tegen bijzonder lage prijzen naar Lindau, Kufstein, Scharnitz en Griesen op 6 Febr. '37. VRAAGT UITVOERIGE BROCHURES Inlichtingen bij alle reisbureaux en bij den Oos- lenrijkschen Propagandadienst voor Vreem delingenverkeer, Stationsplein 22, l'lrecht. genezen vlug met Doos30-60ct.Bij Apoth.en Drogisten laxeer- tabletten werken zacht en zeker DOOS 60 CT. a Uit „Lord Halifax's Ghostbook" Uitgave George Bless Londen Dan Dampo inwrijven en diep inademen. Pot 50, Doos 30ct. Bij Apoth.en Drogisten 4 lucht op en geneest Het minste tandbederf indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40ct.Doos 20ct. Sterk en kalmeer Uw zenuwen dan met MIJNHARDT'S ZENUW-TABLETTEN Koker 75ctBij Apotben Drogisten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 31