watten^ "Thermo-Kuras" GEBISMUREERD, Altijd sap Achter een Hazenwind aan een zwijgend echtgenoot Venfvisschend en voedzaam waMnie-opwekh p^nóiiHj^ncL HOEST," FS KEELPIJN, GRIEP, SPIT, RHEUMATIEK/^ STEKEN IN DE ZU, ZENUWPIJNEN Doozen a 35 en 55 cent Het THERMO-KURAS THERMO-KURAS fl.ljo Zijn ongestelde maag is er de schuld van MAGNESIUM Sinaasappelen en Grapefruit 35 Thermogene ontwikkelt een wel dadige warmte, die den bloeds omloop bevordert en onmiddellijk een eind maakt aan de congestie, die verkoudheid, pijn en stijfheid veroorzaakt. Leg een vel Ther- mogène op de pijnlijke plek en U kunt Uw dagelijksche bezig heden normaal blijven verrichten. Voor hen, die Thermogène ge bruiken bij aandoeningen der luchtwegen, waarbij het niet noodig is het bed te houden, hebben wij het Thermo-Kuras vervaardigd. Het bestaat uit twee vellen onzer watten, die op hy- drophile-gaas genaaid zijn, en is zoodanig gevormd, dat het rug en borst bedekt. Verstelbare ban den en gespen maken het voor elke lichaamsgrootte geschikt. Voor hen, die zeer vatbaar zijn voor verkoudheid en bronchitis, is het Thermo-Kuras een onmis baar kleedingstuk en het doel matigste middel ter voorkoming van alle ziekten, die door vocht en koude worden veroorzaakt. Verkrijg b aa r bij Apothekers en Drogisten door Havelock Trentham De lieer John Marvisb had danig de dampen in, toen hij dien mor gen zijn kamers bij de weduwe Humphrey verliet en den bus nam naar Whitehall. Zijn slechte en verbitterde stemming was veroorzaakt door een telegram, dat hij een uur geleden uit Parijs ontvangen had. De inhoud was van een onheilspellende beteekenis. „Wachten beslist deze week bestel lingen van u in, anders ontslag. Tiridon en Cie." Deze onverbloemde taal was voor iedereen begrijpelijk en verklaarde vol doende den somberen gemoedstoestand, waarin John Marvish verkeerde. Hij stapte in Downing Street uit. Hier bleef hij onopvallend heen en weer loopen en verloor geen seconde de beroemde deur van Downing Street no. 10 uit het oog. Als het contra-spionnagebureau van de admiraliteit geweten had, wie zich verborg achter de identiteit van den heer John Marvish, zou zij aan den vertegenwoordiger van Tiridon en Cie een goede vangst hebben gedaan. In haar registers stond nog altijd een zekere Edward Dayton te boek een Ameri kaan, die vier jaar geleden wegens het stelen van militaire geheimen bij verstek tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld was. Gelukkig voor hem had zij echter niet het minste vermoeden van die valsche identiteit. De papieren van den heer John Marvish waren volkomen in orde Tiridon en Cie hadden de knapste passenvervalschers in Parijs aan het werk en stelden nimmer een hunner vertegenwoordigers aan noodelooze ge varen bloot. En dus kou John Marvish in dit opzicht althans gerust zijn - - het geen hij inderdaad ook was. Zes weken lag hij nu al schier dag en nacht op de loer voor Downing Street 110. 10 het wereldbekende Engclsclie ministerie van Buitenland- sche Zaken. Zijn opdracht luidde, een Engelsehen koerier op te vangen en te volgen, die belast zou worden met het overbrengen van een belangrijke diplo matieke nota naar Tokio. Tiridon en Cie één van de duizend handelsnamen, waarachter zich een berucht internatio naal spionnagebureau verborg was echter lieelemaal niet tevreden over de wijze, waarop liij zich tot nu toe van die opdracht gekweten liad. Hoewel hij over een uitmuntend signalement én over een foto van den koerier beschikte, had liij in die zes weken schijn noch scha duw van hem kunnen ontdekken. Terwijl John Marvish door zijn erger nis en woede zich zat te verbijten, zag hij eensklaps uit de deur van no. 10 een heer te voorschijn komen. Terwijl liij zicli half omwendde om te zien, of hij de straat over kon steken, viel de onderzoekende blik van John Marvish op een insigne, dat do ander op zijn jas droeg. Hij had scherpe oogeu en kon duidelijk zien, dat het een zil veren hazenwind was. John Marvish had een gelukkig oogen- blik. Hij herinnerde zich twee dingeii tegelijk. Ten eerste, dat do koning sinds een paar dagen in Schotland op jacht was en ten tweede, dat dit insigne het ondorscheidingstoeken was van het beroemde corps „Greyhounds" jonge aristocraten, die met de eervolle en ge wichtige taak belast waren, de staats stukken ter teekening aan den koning over te brongen, indien hij buiten zijn residentie vortoofde. Toen de Hazenwind in 'n taxi stapte nam hij in een Andere plaats. „Die taxi achterna," zei hij den chauf- j feur. De eerste auto reed regelrecht naar Croydon, juist zooals hij verwacht had. En opnieuw had hij vandaag geluk bij kon den auto den heelen weg blijven volgen, zonder door het verkeer geschei den te worden. Het geluk verliet John Marvish niet meer. En zijn grenzenlooze brutaliteit deed de rest. Toen bij uit den auto stapte en den chauffeur vlug een paar shillings in de band geduwd had, stond de Hazen wind nog af te rekenen. Zijn fegenjas hing over zijn heup en met één oog opslag had bij in den binnenzak een kartonnen koker ontdekt. Het hart klopte hem in de keel toen hij zag, dat liet deksel, dat half uit den zak stak, verzegeld was met, een lak. Rustig liep hij langs hen been, wipte achter den rug van den Hazenwind den koker uit den jaszak en keerde zich tegelijk om. Het vliegveld lag achter hem hij hoorde niets en wandelde bedaard weg. „Zonder geluk vaart, niemand wel," floot hij vijf minuten later. Hij was ontkomen en achtte zich voorloopig volkomen veilig. Twee uur later bevond John Marvish zich op zijn kamers. Hij had de deur afgesloten, zoodat niemand hem over vallen kon. Met bevende handen van opwinding haalde hij den koker te voorschijn. Hij was tamelijk zwaar en goed verzegeld. In een ommezien liad hij de lakken verbroken en het deksel afgenomen. Toen bespeurde hij, dat de kartonnen koker slechts een omhulsel was voor een blikken koker, waarvan het deksel rondom diohtgesoldeerd was. John Marvish riep opnieuw zijn mes te hulp. Het soldeersel liet zich gemak kelijk snijden en een oogenblik later lichtte hij het deksel van de bus. Bijna op hetzelfde moment overviel hem een duizeling. Hij deed één, twee wanke lende stappen, trachtte een stoel te bereiken, doch viel halverwege languit op den vloer. Het was een zware bons die zijn hospita beneden een verschrik ten kreet ontlokte. Zij snelde naar bo ven en vond de deur gesloten. Toen belde zij angstig de politie op. De inspecteur, die een half uur latei- voor de opengebroken deur stond, zag John Marvish roerloos op den vloei liggen. Maai* hij zag óók nog iets an ders een kartonnen koker met verbro ken lakken op de tafel en een blikken koker op den vloer. Hij baalde zijn zakdoek uit zijn zak, drukte dezen tegen zijn neus en liep de kamer in, om de vensters te openen. „Aardige beveiligingsmiddelen heb ben die Hazenwinden bij hun taak te baat genomen," zei liij glimlachend tegen den dokter, die liem vergezelde. „We beleven die grap telkens opnieuw, als de koning op reis is. De spionnen moeten van goeden huize komen, willen ze '11 Hazenwind kunnen verschalken. En als liet er eens eentje gelukt, komt hij altijd van een koude kermis thuis. Dit, is de tweede van deze week, dien we in kunnen rekenen. Neen, maak u maar niet druk, dokter. Laat eerst dat beetje aetlier uit die bus maar even uit de kamer trekken. John Marvish kreeg natuurlijk wat liem toekwam. En wat hij nog te goed liad, kreeg hij er vanzelfsprekend bij. Indien Uw echtgenoot door het geringste ge ïrriteerd geraakt, indien hij geen eetlust heeft, of zich beklaagt over het eten dat 1" hem voor zet. dan is liet bijna zeker dal net zijn maag is die daarvan de schuld draagt. Een spijsvertering die van streek is, maakt den opgeruimdsten man der wereld slecht gehumeurd. Branderige pijn is een aankondiging der Natuur van het bestaan eener storing die. indien men zich niet in acht neemt, aanleiding kan geven tot ernstige verwik kelingen. Geeft Uw echtgenoot, om hem in staat te stellen van zijn maaltijden te genieten, Gebis- inureerd Magnesium, waardoor de overmaat van zuur onschadelijk wordt gemaakt en de spijsver tering op gezonde en normale wijze verloopt. Maakt een eind aan het lijden, aan de zure op rispingen, de opgeblazenheid en de gewaarwor ding van bezwaring, na het gebruik van voedsel. Uw echtgenoot zal jubelen over hetgeen U hem voorzet, omdat het dan gemakkelijk door hem verteerd kan worden, en hij zal bovendien zon der bezwaren de geheele voedingswaarde er van kunnen opnemen. Gebismureerd Magnesium geeft steeds een goede spijsvertering aan millioe- nen personen die aan bovengenoemde maag- stoornissen lijden. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten tegen den prijs van fl.per flesch, of f 1.75 voor een groote flesch, die voordeeliger is. PAUSTIJNiCH PRODUCT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 35